3-sinf matematika 100 % ishlangan 2021-2022 yil

DOCX 16 стр. 3,1 МБ Бесплатная загрузка

Предварительный просмотр (5 стр.)

Прокрутите вниз 👇
1 / 16
[bookmark: _goback]sana: ________________202__yil matematika mavzu: 10000 ichida yozma bo‘lish. darsning maqsadi: ta’limiy: o’quvchilarni “ 10000 ichida yozma bo‘lish ” xossalari bilan tanishrirish, bilim ko`nikma hosil qilish. tarbiyaviy: sport bilan shug`ullanishni targ`ib qilish, ish bajarishda tozalikka, ozodalikka, tartibga rioya qilishga o`rgatish. rivojlantiruvchi:o’quvchilarda matematik nutq, xotira, tafakkurni, yozuv ko’nikmalarini rivojlantirish. o’quvchilarning faolligini oshirish, olingan bilimlarini hayot bilan bog’lash fanga oid kompetensiyalar: sodda real hodisalarni matematik tilda ifodalash usullarining samarali ekanligini tushuna olish. metodi: savol javob, tushuntirish jihozi: mavzuga oid ko’rgazma, tarqatmalar. kitob darsning borishi. t/r bo’limlar vaqti 1 tashkiliy qismtelgram orqali @ustoz4 telefon nomer 97-227-89-26 3 daqiqa 2 o`tgan mavzuni mustahkamlash 5 daqiqa 3 yangi mavzu bayoni 15 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash 10 daqiqa 5 o`quvchilarni rag`batlantirish. darsni yakunlash. 10 daqiqa 6 uyga vazifa 2 daqiqa jami 45 daqiqa i.tashkiliy qism. salomlashish, davomotni aniqlash, `o`quvchilarni o`quv qurollarini nazoratdan o`tkazish, aylanma daftarlarni almashtirish. ii. otgan mavzuni mustahkamlash. o`tilgan darsda “takrorlash” yuzasidan savol-javob …
2 / 16
13 ∙ 3) – 39 = 48 (961 – 724) + (724 + 396) < 2 ∙ 961 5. bu shakllardan to‘g‘ri to‘rt burchakyig‘sabo‘ladimi? [image: ] telgram orqali @ustoz4 telefon nomer 97-227-89-26 iv. yangi mavzuni mustahkamlash. o`tilgan mavzu yuzasidan qo`shimcha savollarga javoblar beriladi va mustahkamlash uchun misol va masalalar ishlanadi. vi. o`quvchilarni rag`batlantirish.darsni yakunlashdarsda faol qatnashgan, doskada misol masala bajargan va birinch bo`lib bajargan o`quvchilarni baholayman.uyga vazifani e`lon qilaman. uyga vazifa 6-7 - misol. bajarilishi yuzasidan ko`rsatma berib darsni yakunlayman. 6 misol . 3396:3=1132 4628:3=2314 7987:1=7987 4848:4=1212 2864:2=1432 9936:3=3312 7.rasm asosida masala tuzing va yeching berilgan ishlanishi piyola – 1200 so`m 1200+7500=8700 choynak – 7500 so`m 10000+8700=1300 vaza - ? hammasi – 10 000 so`m javob : vaza 1300 so`m [image: ] o’ibdo’: ______________________ sana: ________________202__yil matematika mavzu: 10000 ichida yozma bo‘lishni mustahkamlash. darsning maqsadi: ta’limiy: o’quvchilarni “10000 ichida yozma bo‘lishni mustahkamlash. ” xossalari bilan tanishrirish, bilim ko`nikma hosil qilish. …
3 / 16
aqiqa 3 yangi mavzu bayoni 15 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash 10 daqiqa 5 o`quvchilarni rag`batlantirish. darsni yakunlash. 10 daqiqa 6 uyga vazifa 2 daqiqa jami 45 daqiqa i.tashkiliy qism. salomlashish, davomotni aniqlash, `o`quvchilarni o`quv qurollarini nazoratdan o`tkazish, aylanma daftarlarni almashtirish. ii. otgan mavzuni mustahkamlash. o`tilgan darsda “10000 ichida yozma bo‘lish.”yuzasidan savol-javob o`tkazish, uy vazifasini bajarilishini tahlili o`tkazilib no`to`g`ri bajarilgan misollar yuzasidan ko`rsatma beraman. 6 misol . 3396:3=1132 4628:3=2314 7987:1=7987 4848:4=1212 2864:2=1432 9936:3=3312 7.rasm asosida masala tuzing va yeching berilgan ishlanishi piyola – 1200 so`m 1200+7500=8700 choynak – 7500 so`m 10000+8700=1300 vaza - ? hammasi – 10 000 so`m javob : vaza 1300 so`m [image: ] iii yangi mavzu bayoni: [image: ]telgram orqali @ustoz4 telefon nomer 97-227-89-26 2. 7548 : 2=3774 7152 : 3=2384 9324 :4=2331 8735 : 5=1747 9084 : 6=1514 9208 :8=1151 3. bosmaxonada 7362 ta «temurtuzuklari» kitobiharbirbog‘lamga6tadan, 9440 ta «yulduzlitunlar» kitobiharbirbog‘lamga8tadanjoylashtirildi. jami necha bog‘lam kitob tayyorlandi? berilgan …
4 / 16
rqali @ustoz4 telefon nomer 97-227-89-26 uyga vazifa 6-7 misol. bajarilishi yuzasidan ko`rsatma berib darsni yakunlayman. 6.misol 5348 : 2=2674 5316 : 3=1772 7616 : 4=1904 6745 : 5=1349 8340: 6=1390 7.rasm asosida masala tuzing: [image: ] 5100+5100=10200 javob: umumiy qiymatning teng yarmi qolgan va bu 5100 kg unga yana shuncha qiymat qo`shildi va umumiy qiymat 10200 kg ekanligi topildi o’ibdo’: ______________________ sana: ________________202__yil matematika mavzu: 2424 : 12 , 5760 : 24 ko‘rinishidagi ifodalar darsning maqsadi: ta’limiy: o’quvchilarni “2424 : 12 , 5760 : 24 ko‘rinishidagi ifodalar” xossalari bilan tanishrirish, bilim ko`nikma hosil qilish. tarbiyaviy: sport bilan shug`ullanishni targ`ib qilish, ish bajarishda tozalikka, ozodalikka, tartibga rioya qilishga o`rgatish. rivojlantiruvch: o’quvchilarda matematik nutq, xotira, tafakkurni, yozuv ko’nikmalarini rivojlantirish. o’quvchilarning faolligini oshirish, olingan bilimlarini hayot bilan bog’lash fanga oid kompetensiyalar: sodda real hodisalarni matematik tilda ifodalash usullarining samarali ekanligini tushuna olishi metodi: savol javob, tushuntirishtelgram orqali @ustoz4 telefon nomer 97-227-89-26 jihozi: mavzuga …
5 / 16
5100+5100=10200 javob: umumiy qiymatning teng yarmi qolgan va bu 5100 kg unga yana shuncha qiymat qo`shildi va umumiy qiymat 10200 kg ekanligi topildi iii yangi mavzu bayoni: [image: ] 2-misol 4444:22=202 6720:30=224 4200:15=280 6510:15=43 5600:25=224 7560:30=252 3.diagramma asosida masala tuzing va parandalar bo`yining uzunligini toping. [image: ]telgram orqali @ustoz4 telefon nomer 97-227-89-26 yechilishi: 35+74=109 109+35=144 javob: burgut 109 sm tuyaqush 144 sm 4misol x*12=5400 32*x=9792 92*x=4600 x*17=510 5400:12 9792:32 4600:92 510:17 x=450 x=306 x=50 x=30 5.sarvar ishlayotgan xonaning eni 2m 35 sm, uzunligi endian 2 marta uzun xonaning perimetri qancha/ 235*2=470 470+235=705 javob xonaning perimetri 7 m 5 sm 6.eng kamida nechta halqani ochib yopib, o`n beshta halqadan yaxlit bitta zanjir hosil qila olasiz [image: ] yechilishini tushuntiring: [image: ] iv. yangi mavzuni mustahkamlash. o`tilgan mavzu yuzasidan qo`shimcha savollarga javoblar beriladi va mustahkamlash uchun misol va masalalar ishlanadi. vi. o`quvchilarni rag`batlantirish.darsni yakunlashdarsda faol qatnashgan, doskada misol masala bajargan va birinch …

Хотите читать дальше?

Скачайте все 16 страниц бесплатно через Telegram.

Скачать полный файл

О "3-sinf matematika 100 % ishlangan 2021-2022 yil"

[bookmark: _goback]sana: ________________202__yil matematika mavzu: 10000 ichida yozma bo‘lish. darsning maqsadi: ta’limiy: o’quvchilarni “ 10000 ichida yozma bo‘lish ” xossalari bilan tanishrirish, bilim ko`nikma hosil qilish. tarbiyaviy: sport bilan shug`ullanishni targ`ib qilish, ish bajarishda tozalikka, ozodalikka, tartibga rioya qilishga o`rgatish. rivojlantiruvchi:o’quvchilarda matematik nutq, xotira, tafakkurni, yozuv ko’nikmalarini rivojlantirish. o’quvchilarning faolligini oshirish, olingan bilimlarini hayot bilan bog’lash fanga oid kompetensiyalar: sodda real hodisalarni matematik tilda ifodalash usullarining samarali ekanligini tushuna olish. metodi: savol javob, tushuntirish jihozi: mavzuga oid ko’rgazma, tarqatmalar. kitob darsning borishi. t/r bo’limlar vaqti 1 tashkiliy qis...

Этот файл содержит 16 стр. в формате DOCX (3,1 МБ). Чтобы скачать "3-sinf matematika 100 % ishlangan 2021-2022 yil", нажмите кнопку Telegram слева.

Теги: 3-sinf matematika 100 % ishlang… DOCX 16 стр. Бесплатная загрузка Telegram