matematika fanidan iii chorak uchun taqvim mavzu rejasi

DOC 1 стр. 3,5 МБ Бесплатная загрузка

Предварительный просмотр (5 стр.)

Прокрутите вниз 👇
1 / 1
sana: “__” ___________ 201__-yil ___________________ hokimligi maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi __________________ maktabgacha va maktab ta’limi boʻlimi tasarrufidagi __-umumiy oʻrta ta’lim maktabi boshlang‘ich sinf oʻqituvchisi ________________________ning 2024-2025-oʻquv yili 2-sinf matematika fanidan iii chorak uchun “tasdiqlayman” o‘ibdo‘_______ _______________________ 2024-2025-o‘quv yili 2-sinf matematika fanidan iii chorak uchun taqvim mavzu rejasi № o‘tiladigan mavzular rejasi nazariy soat dars o‘tkazish muddati dars o‘tkazilgan sana 1. kesma, nur, to‘g‘ri chiziq 1 2. yassi sirtlar, tekislik 1 3. o‘tkir, o‘tmas va to‘g‘ri burchak 1 4. to‘g‘ri to‘rtburchak va kvadrat 1 5. to‘g‘ri to‘rtburchakning burchaklarining xossalari 1 6. to‘g'ri burchakni yasash 1 7. to‘g‘ri to‘rtburchakning tomonlarining xossalari 1 8. kataklar bo‘yicha yasash 1 9. yuz tushunchasi 1 10. yuzlarni paletka yordamida hisoblash 1 11. yuz o‘lchov birliklari 1 12. masalalar yechish 1 13. 5-nazorat ishi 1 14. xatolar ustida ishlash 1 15. sonlarni ko‘paytirish ko‘p marta qo‘shish sifatida 1 16. to‘g‘ri to‘rtburchakning yuzi 1 17. ko‘paytirishning komponentlari …
2 / 1
42. sonni 8 ga bo‘lish 43. 9 sonini ko‘paytirish va 9 ga ko‘paytirish 44. sonni 9 ga bo‘lish 45. ko‘paytirish jadvali 46. ko‘paytirish bilan bo‘lish orasidagi bog‘lanish 47. bo‘luvchilar va karralilar 48. masalalar yechish 49. 7-nazorat ishi 50. xatolar ustida ishlash sana: sinf: mavzu: to‘g ‘ri chiziq, nur, kesma darsning maqsadi: a) ta’limiy maqsad- o‘quvchilarga to‘g‘ri chiziq, nur, kesma, matematikaning shakllar va ularning xossalarini o‘rganuvchi sohasi bilan tanishtirish, turli shakllarning xossalarini aniqlash, shakllarni bir-biri bilan solishtirishni o‘rgatish hamda yangi matematik amal - ko‘paytirish bilan tanishtirish. b) tarbiyaviy maqsad- matematika san’at bilan qanday bog‘langanini va matematika kundalik hayotda, muloqotda va mehnat faoliyatida qanday qo‘llanilishi haqida tushuncha berish, o‘quvchilarda ahil jamoa bo‘lib ishlash malakasini tarkib toptirish, miqdorlarni to‘g‘ri aniqlash ko‘nikmasini shakllantirish, hozirjavoblik, topqirlik fazilatlarini tarbiyalash. d) rivojlantiruvchi maqsad- o‘quvchilarni mustaqil fikrlashga undash, tog‘ri va aniq hisoblash malakasini rivojlantirish, matematik topshiriqlarni bajarish orqali o‘quvchilarning mantiqiy fikrlash qobiliyatlarini rivojlantirish. o‘quvchilarda shakllantiriladigan tayanch kompetensiya elementlari: …
3 / 1
hbat, tushuntirish, ko‘nikma va malakalarini shakllantirish, savol-javob, kichik guruhlarda ishlash. dars jihozi: mavzuga oid rasmlar, tarqatma materiallar, testlar, ko‘rgazmali qurollar va texnik vositalar. baholash: o‘quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib, dars oxiridada e’lon qilinadi. darsning borishi: № bo‘limlar vaqti 1 tashkiliy qism 3 daqiqa 2 o‘tgan mavzuni mustahkamlash 5 daqiqa 3 yangi mavzu bayoni 15 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash 10 daqiqa 5 o‘quvchilarni rag‘batlantirish. darsni yakunlash. 10 daqiqa 6 uyga vazifa 2 daqiqa jami 45 daqiqa i. tashkiliy qism: salomlashish, navbatchi axboroti, sinf va o‘quvchilarning darsga tayyorgarligi tekshiriladi, o‘quvchilar ehtiyojlari aniqlanadi. ii. o‘tilgan mavzuni mustahkamlash. o‘tilgan mavzu yuzasidan suhbat, savol-javob o‘tkaziladi. uy vazifasini bajarilishini tahlili o‘tkazilib no‘to‘g‘ri bajarilgan topshiriqlar yuzasidan ko‘rsatma beriladi.. iii. yangi mavzu bayoni: 1. rasmlarni ko‘rib chiqing. to‘g‘ri chiziq, kesma va nurlarda qanday umumiylik bor? ular nimalari bilan farqlanadi? 2. chizmadan qanday kesma, nur va to‘g'ri chiziqlami topish mumkin? ularni ayting. 3. daftaringizga rasmda ko‘rsatilgani kabi …
4 / 1
0 - 370) - 250 s (150 + 350) - 140 i (900 - 300) + 200 z 850 + (900 - 840) e (620 + 150) - 480 k 900 - (140 + 250) 9. bir suratni chizish uchun 28 quti, ikkinchi surat uchun esa 12 quti ko‘p bo‘yoq kerak bo‘ladi. ikkinchi surat uchun necha quti bo‘yoq kerak bo‘ladi? iv. yangi mavzuni mustahkamlash: o‘tilgan mavzu yuzasidan suhbat, savol-javob o‘tkazish orqali bilimlarini mustahkamlash. v. darsni yakunlash: o‘quvchini yutuq va kamchilliklarini muhokama qilish, rag‘batlantirish. vi. uyga vazifani e’lon qilish: yangi mavzuni to‘liq takrorlash va yangi mavzu yuzasidan bilimlarini mustahkamlab kelish. o‘ibdo‘: _____________________ _____________ ____________ (imzo) (sana) sana: sinf: mavzu: yassi sirttar. tekislik darsning maqsadi: a) ta’limiy maqsad- o‘quvchilarga yassi sirttar. tekislik, matematikaning shakllar va ularning xossalarini o‘rganuvchi sohasi bilan tanishtirish, turli shakllarning xossalarini aniqlash, shakllarni bir-biri bilan solishtirishni o‘rgatish hamda yangi matematik amal - ko‘paytirish bilan tanishtirish. b) tarbiyaviy maqsad- matematika …
5 / 1
matematikaga oid audiomatn, videotasvirlarni tinglab tushuna olish va tegishli munosabat bildira olish. o‘zini o‘zi rivojlantirish kompetensiyasi: o‘qituvchi bilan birgalikda o‘quv masalasini (maqsadini) topa olish, ifodalay olish va qismlarga ajrata olish; o‘quv faoliyat natijasini tahlil qila olish, yo‘l qo‘yilgan xato va noaniqliklarni topa olish, ularni tuzata olish; o‘qituvchi bilan birgalikda olingan natijalarni boshqalar foydalanishi uchun oson ko‘rinishda taqdim eta olish; kundalik vaziyatlarda mavjud bilim va ko‘nikmalarni qo‘llay olish; o‘qish va yangi bilimlarni egallashga qiziqa olish. dars turi: yangi bilim beruvchi. dars usuli: suhbat, tushuntirish, ko‘nikma va malakalarini shakllantirish, savol-javob, kichik guruhlarda ishlash. dars jihozi: mavzuga oid rasmlar, tarqatma materiallar, testlar, ko‘rgazmali qurollar va texnik vositalar. baholash: o‘quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib, dars oxiridada e’lon qilinadi. darsning borishi: № bo‘limlar vaqti 1 tashkiliy qism 3 daqiqa 2 o‘tgan mavzuni mustahkamlash 5 daqiqa 3 yangi mavzu bayoni 15 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash 10 daqiqa 5 o‘quvchilarni rag‘batlantirish. darsni yakunlash. 10 daqiqa …

Хотите читать дальше?

Скачайте все 1 страниц бесплатно через Telegram.

Скачать полный файл

О "matematika fanidan iii chorak uchun taqvim mavzu rejasi"

sana: “__” ___________ 201__-yil ___________________ hokimligi maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi __________________ maktabgacha va maktab ta’limi boʻlimi tasarrufidagi __-umumiy oʻrta ta’lim maktabi boshlang‘ich sinf oʻqituvchisi ________________________ning 2024-2025-oʻquv yili 2-sinf matematika fanidan iii chorak uchun “tasdiqlayman” o‘ibdo‘_______ _______________________ 2024-2025-o‘quv yili 2-sinf matematika fanidan iii chorak uchun taqvim mavzu rejasi № o‘tiladigan mavzular rejasi nazariy soat dars o‘tkazish muddati dars o‘tkazilgan sana 1. kesma, nur, to‘g‘ri chiziq 1 2. yassi sirtlar, tekislik 1 3. o‘tkir, o‘tmas va to‘g‘ri burchak 1 4. to‘g‘ri to‘rtburchak va kvadrat 1 5. to‘g‘ri to‘rtburchakning burchaklarining xossalari 1 6. to‘g'ri burchakni yasash 1 7. to‘g‘ri to‘rtburc...

Этот файл содержит 1 стр. в формате DOC (3,5 МБ). Чтобы скачать "matematika fanidan iii chorak uchun taqvim mavzu rejasi", нажмите кнопку Telegram слева.

Теги: matematika fanidan iii chorak u… DOC 1 стр. Бесплатная загрузка Telegram