matematika iii chorak taqvim mavzu rejasi

DOC 1 стр. 4,0 МБ Бесплатная загрузка

Предварительный просмотр (5 стр.)

Прокрутите вниз 👇
1 / 1
sana: “__” ___________ 201__-yil ___________________ hokimligi maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi __________________ maktabgacha va maktab ta’limi boʻlimi tasarrufidagi __-umumiy oʻrta ta’lim maktabi boshlang‘ich sinf oʻqituvchisi ________________________ning 2024-2025-oʻquv yili 3-sinf matematika fanidan iii chorak uchun “tasdiqlayman” o‘ibdo‘_______ _______________________ 2024-2025-o‘quv yili 3-sinf matematika fanidan iii chorak uchun taqvim mavzu rejasi № o‘tiladigan mavzular rejasi nazariy soat dars o‘tkazish muddati dars o‘tkazilgan sana 1. kilogramm va gramm 1 2. tonna va sentner 1 3. massa birliklari 1 4. uzunlik birliklari 1 5. uzunlik birliklari 1 6. uzunlik birliklari va ularning bog‘liqligi 1 7. yuz birliklari 1 8. yuz birliklari 1 9. yuz birliklari va ular orasidagi bog‘lanishlar 1 10. masalalar yechish 1 11. hajm birliklari 1 12. hajm birliklari va ular orasidagi bog‘lanishlar 1 13. masalalar yechish 1 14. 5-nazorat ishi 1 15. xatolar ustida ishlash 1 16. yuzlarni paletka yordamida hisoblash 1 17. yuzlarni paletka yordamida hisoblash 1 18. parallelepiped va kub …
2 / 1
mmetrik shakllar 46. tarkibli tenglamalar 47. tenglamalarni soddalashtirish 48. 7-nazorat ishi 49. xatolar ustida ishlash 50. loyiha sana: sinf: mavzu: kilogramm va gramm darsning maqsadi: a) ta’limiy maqsad- o‘quvchilarga kilogramm va gramm, yangi geometrik obyektlar - to‘g‘ri to‘rtburchaklar, parallelepipedlar va ularning elementlari bilan tanishtirish hamda aylana yasashni o‘rgatish, aylana bilan qanday geometrik shakllar bog‘liqligi haqida tushuncha berish. b) tarbiyaviy maqsad- zamonaviy texnologiyalardan foydalanganda bilimlarni qanday qo‘llashni o‘rgatish, mumtoz va zamonaviy san’at turlari bilan tanishtirish. d) rivojlantiruvchi maqsad- turli murakkab shakllarning perimetrini, maydonini topishni o‘rgatish. turli kasblarni eslatib, matematika ularga qanday yordam berishini tushuntirish. o‘quvchilarda shakllantiriladigan tayanch kompetensiya elementlari: kommunikativ kompetensiya: o‘rganilgan atamalarning ma’nosini tushunib, to‘g‘ri o‘qiy olish; so‘z va gaplarni bog‘lagan holda o‘z fikrini aniq va ravshan ifodalay olish; sodda fikrlarni mantiqiy izchillikda ifodalay olish; matematikaga oid audiomatnni tinglab, videotasvirlarni ko‘rib tushunish, tegishli munosabat bildira olish; matematik matn ma’nosini qayta so‘zlab bera olish, matematik qoidalarni yoddan ifodali ayta olish. matematik …
3 / 1
ositalar. baholash: o‘quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib, dars oxiridada e’lon qilinadi. darsning borishi: № bo‘limlar vaqti 1 tashkiliy qism 3 daqiqa 2 o‘tgan mavzuni mustahkamlash 5 daqiqa 3 yangi mavzu bayoni 15 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash 10 daqiqa 5 o‘quvchilarni rag‘batlantirish. darsni yakunlash. 10 daqiqa 6 uyga vazifa 2 daqiqa jami 45 daqiqa i. tashkiliy qism: salomlashish, navbatchi axboroti, sinf va o‘quvchilarning darsga tayyorgarligi tekshiriladi, o‘quvchilar ehtiyojlari aniqlanadi. ii. o‘tilgan mavzuni mustahkamlash. o‘tilgan mavzu yuzasidan suhbat, savol-javob o‘tkaziladi. uy vazifasini bajarilishini tahlili o‘tkazilib no‘to‘g‘ri bajarilgan topshiriqlar yuzasidan ko‘rsatma beriladi.. iii. yangi mavzu bayoni: 1. rasmlarga qarab qaysi obyekt eng og‘ir va qaysi biri eng yengil ekanini aniqlang. 2. grammlarda ifodalang va massalarning qiymatlarini o‘sish tartibida ayting. 20 kg 200 g 3000 g 2 kg 3 kg 200 g 3. har bir predmetning massasini grammlarda aniqlang. 4. grammlarga aylantiring va ularni hisoblang. 4 kg 309 g + 2 kg …
4 / 1
lar va ularning elementlari bilan tanishtirish hamda aylana yasashni o‘rgatish, aylana bilan qanday geometrik shakllar bog‘liqligi haqida tushuncha berish. b) tarbiyaviy maqsad- zamonaviy texnologiyalardan foydalanganda bilimlarni qanday qo‘llashni o‘rgatish, mumtoz va zamonaviy san’at turlari bilan tanishtirish. d) rivojlantiruvchi maqsad- turli murakkab shakllarning perimetrini, maydonini topishni o‘rgatish. turli kasblarni eslatib, matematika ularga qanday yordam berishini tushuntirish. o‘quvchilarda shakllantiriladigan tayanch kompetensiya elementlari: axborotlar bilan ishlash kompetensiyasi: tavsiya etilgan media manbalardan axborotni izlab topa olish, zarur bo‘lsa uni boshqa ko‘rinishlarga (matn, jadval, sxema va h.k.) o‘tkaza olish; axborotlarni statistik ma’lumotlarning ko‘rinishlarning bir turidan (ustunli, chiziqli va doiraviy diagrammalar, jadvallar, chizmalar) boshqa ko‘rinishga o‘tkaza olish; uchta sonning o‘rta arifmetigini topish. o‘zini o‘zi rivojlantirish kompetensiyasi: o‘rganilgan mavzu doirasida o‘qituvchi bilan birgalikda o‘quv masalasini (maqsadini) topa olish va ifodalay olish; o‘rganilgan mavzu doirasida o‘qituvchi bilan birgalikda o‘quv masalasini qismlarga ajrata olish; o‘qituvchi bilan birgalikda masala yechimiga yaqinlashish darajasini baholay olish va zarur hollarda o‘z faoliyatini to‘g‘irlay …
5 / 1
arda ishlash. dars jihozi: mavzuga oid rasmlar, tarqatma materiallar, testlar, ko‘rgazmali qurollar va texnik vositalar. baholash: o‘quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib, dars oxiridada e’lon qilinadi. darsning borishi: № bo‘limlar vaqti 1 tashkiliy qism 3 daqiqa 2 o‘tgan mavzuni mustahkamlash 5 daqiqa 3 yangi mavzu bayoni 15 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash 10 daqiqa 5 o‘quvchilarni rag‘batlantirish. darsni yakunlash. 10 daqiqa 6 uyga vazifa 2 daqiqa jami 45 daqiqa i. tashkiliy qism: salomlashish, navbatchi axboroti, sinf va o‘quvchilarning darsga tayyorgarligi tekshiriladi, o‘quvchilar ehtiyojlari aniqlanadi. ii. o‘tilgan mavzuni mustahkamlash. o‘tilgan mavzu yuzasidan suhbat, savol-javob o‘tkaziladi. uy vazifasini bajarilishini tahlili o‘tkazilib no‘to‘g‘ri bajarilgan topshiriqlar yuzasidan ko‘rsatma beriladi.. iii. yangi mavzu bayoni: 2. massasi 2q 86 kg bo‘lgan dastgoh yog‘och yashikda tashiladi. yog‘och yashikning massasi dastgohning massasidan 11 marta kichik. umumiy yukning massasi qancha? 3. yashikda yozilgan “netto” so‘zi yashik ichidagi narsaning qadoqsiz sof massasini bildiradi. olmaning sof massasini toping. 4. agar baliqning …

Хотите читать дальше?

Скачайте все 1 страниц бесплатно через Telegram.

Скачать полный файл

О "matematika iii chorak taqvim mavzu rejasi"

sana: “__” ___________ 201__-yil ___________________ hokimligi maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi __________________ maktabgacha va maktab ta’limi boʻlimi tasarrufidagi __-umumiy oʻrta ta’lim maktabi boshlang‘ich sinf oʻqituvchisi ________________________ning 2024-2025-oʻquv yili 3-sinf matematika fanidan iii chorak uchun “tasdiqlayman” o‘ibdo‘_______ _______________________ 2024-2025-o‘quv yili 3-sinf matematika fanidan iii chorak uchun taqvim mavzu rejasi № o‘tiladigan mavzular rejasi nazariy soat dars o‘tkazish muddati dars o‘tkazilgan sana 1. kilogramm va gramm 1 2. tonna va sentner 1 3. massa birliklari 1 4. uzunlik birliklari 1 5. uzunlik birliklari 1 6. uzunlik birliklari va ularning bog‘liqligi 1 7. yuz birliklari 1 8. yuz birliklari 1 9. yuz birliklari va ular orasidagi bog...

Этот файл содержит 1 стр. в формате DOC (4,0 МБ). Чтобы скачать "matematika iii chorak taqvim mavzu rejasi", нажмите кнопку Telegram слева.

Теги: matematika iii chorak taqvim ma… DOC 1 стр. Бесплатная загрузка Telegram