2024-2025-o‘quv yili 1-sinf matematika fanidan iv chorak uchun taqvim mavzu rejasi

DOC 1 стр. 3,8 МБ Бесплатная загрузка

Предварительный просмотр (5 стр.)

Прокрутите вниз 👇
1 / 1
sana: “__” ___________ 201__-yil ___________________ hokimligi maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi __________________ maktabgacha va maktab ta’limi boʻlimi tasarrufidagi __-umumiy oʻrta ta’lim maktabi boshlang‘ich sinf oʻqituvchisi ________________________ning 2024-2025-oʻquv yili 1-sinf matematika fanidan iv chorak uchun “tasdiqlayman” o‘ibdo‘_______ _______________________ 2024-2025-o‘quv yili 1-sinf matematika fanidan iv chorak uchun taqvim mavzu rejasi № o‘tiladigan mavzular rejasi nazariy soat dars o‘tkazish muddati dars o‘tkazilgan sana 1. kesma va uning uzunligi 1 2. berilgan uzunlikda kesma chizish 1 3. kesma xossalari 1 4. siniq chiziqning uzunligi 1 5. ko‘pburchak 1 6. ko‘pburchakning perimetri 1 7. ko‘pburchakning perimetri 1 8. to‘g‘ri to‘rtburchak va kvadrat 1 9. to‘g‘ri to‘rtburchak va kvadrat 1 10. burchak 1 11. to‘rtburchaklar 1 12. chegaralar va sohalar 1 13. teng shakllar 1 14. alohida berilgan qismlardan shakllar tuzish 1 15. simmetriya 1 16. simmetriya o‘qlariga ega bo‘lgan yassi shakllar 1 17. hajmli shakillar 1 18. 4-nazorat ishi 1 19. xatolar ustida ishlash 1 …
2 / 1
turli-tumanligini va ularning ayrim xossalarini o‘rgatish. b) tarbiyaviy maqsad- o‘quvchilarda ahil jamoa bo‘lib ishlash malakasini tarkib toptirish, miqdorlarni to‘g‘ri aniqlash ko‘nikmasini shakllantirish hozirjavoblik , topqirlik fazilatlarini tarbiyalash. d) rivojlantiruvchi maqsad- o‘quvchilarni mustaqil fikrlashga undash, tog‘ri va aniq hisoblash malakasini rivojlantirish, matematik topshiriqlarni bajarish orqali o‘quvchilarning mantiqiy fikrlash qobiliyatlarini rivojlantirish. o‘quvchilarda shakllantiriladigan tayanch kompetensiya elementlari: o‘zini o‘zi rivojlantirish kompetensiyasi: o‘qituvchi bilan birgalikda o‘quv masalasini (maqsadini) topa olish, ifodalay olish, qismlarga ajrata olish; o‘qituvchi bilan birgalikda o‘quv faoliyati natijasini tahlil qilish, yo‘l qo‘yilgan xato va noaniqliklarni topa olish va ularni tuzata olish; masala yechish orqali ijtimoiy hayotdagi vaziyatlarga nisbatan o‘zining ijobiy munosabatini bildira olish; o‘qishga va yangi bilimlarni egallashga qiziqish. matematik savodxonlik, fan va texnika yangiliklaridan xabardor bo‘lish hamda foydalanish kompetensiyasi: aniq hisob-kitoblarga asoslangan holda shaxsiy rejalarni tuza olish; murakkab bo‘lmagan hisoblashlarda hisoblash vositalardan foydalana olish. dars turi: yangi bilim beruvchi. dars usuli: suhbat, tushuntirish, ko‘nikma va malakalarini shakllantirish, savol-javob, kichik guruhlarda …
3 / 1
riladi, o‘quvchilar ehtiyojlari aniqlanadi. ii. o‘tilgan mavzuni mustahkamlash. o‘tilgan mavzu yuzasidan suhbat, savol-javob o‘tkaziladi. uy vazifasini bajarilishini tahlili o‘tkazilib no‘to‘g‘ri bajarilgan topshiriqlar yuzasidan ko‘rsatma beriladi.. iii. yangi mavzu bayoni: 1. o‘zbekistonning qadimiy shaharlaridan birini bilib oling. 2. kesmalami o‘lchang va ularning uzunliklarini yozing 3. samarqanddagi bibixonim maqbarasi 19-asrda vayron qilingan va 20-asrning oxirida ta’mirlangan. maqbara necha asrdan so‘ng ta’mirlangan? 4. samarqandda qancha o‘quvchi ekskursiyada bo‘lgan? 6. shunday bo‘yangki, bunda ranglar tartibi takrorlanmasin. iv. yangi mavzuni mustahkamlash: o‘tilgan mavzu yuzasidan suhbat, savol-javob o‘tkazish orqali bilimlarini mustahkamlash. v. darsni yakunlash: o‘quvchini yutuq va kamchilliklarini muhokama qilish, rag‘batlantirish. vi. uyga vazifani e’lon qilish: yangi mavzuni to‘liq takrorlash va yangi mavzu yuzasidan bilimlarini mustahkamlab kelish. o‘ibdo‘: _____________________ _____________ ____________ (imzo) (sana) sana: sinf: mavzu: berilgan uzunlikda kesma chizish darsning maqsadi: a) ta’limiy maqsad- o‘quvchilarga berilgan uzunlikda kesma chizish haqida tushuncha berish, tenglamalar bilan tanishtirish va ularning ildizlarini topishni o‘rgatish. fizik kattaliklar massa, hajm va …
4 / 1
lardan foydalana olish; ustunli, chiziqli va doiraviy diagrammalar, jadvallar, chizmalar ko‘rinishida berilgan statistik ma’lumotlarni o‘qiy olish, tushunish va foydalana olish. milliy va umummadaniy kompetensiya: hodisalarni matematik tilda ifodalash usullaridan foydalana olish va bu usullar samarali ekanligini tushuna olish; milliy bayramlarimizga oid sana va vaqtlarni bilish, ularni kundalik hayotda qo‘llay olish; zaminimizda yashab o‘tgan buyuk allomalarimizning matematikaga qo‘shgan hissalarini tushuna olish. dars turi: yangi bilim beruvchi. dars usuli: suhbat, tushuntirish, ko‘nikma va malakalarini shakllantirish, savol-javob, kichik guruhlarda ishlash. dars jihozi: taxta, bo‘r, mavzuga oid rasmlar, tarqatma materiallar, testlar, ko‘rgazmali qurollar va texnik vositalar. baholash: o‘quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib, dars oxiridada e’lon qilinadi. darsning borishi: № bo‘limlar vaqti 1 tashkiliy qism 3 daqiqa 2 o‘tgan mavzuni mustahkamlash 5 daqiqa 3 yangi mavzu bayoni 15 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash 10 daqiqa 5 o‘quvchilarni rag‘batlantirish. darsni yakunlash. 10 daqiqa 6 uyga vazifa 2 daqiqa jami 45 daqiqa i. tashkiliy qism: salomlashish, …
5 / 1
birga keldi. kim hammadan oldin va kim hammadan keyin kelgan? iv. yangi mavzuni mustahkamlash: o‘tilgan mavzu yuzasidan suhbat, savol-javob o‘tkazish orqali bilimlarini mustahkamlash. v. darsni yakunlash: o‘quvchini yutuq va kamchilliklarini muhokama qilish, rag‘batlantirish. vi. uyga vazifani e’lon qilish: yangi mavzuni to‘liq takrorlash va yangi mavzu yuzasidan bilimlarini mustahkamlab kelish. o‘ibdo‘: _____________________ _____________ ____________ (imzo) (sana) veb-saytimiz: zokirjon.com zokirjon.com veb-sayti orqali o‘zingiz uchun kerakli ma’lumotlarni yuklab oling. zokirjon admin bilan 90-530-68-66, 91-397-77-37 nomerga murojaat qilishingiz, shu nomerdagi telegram orqali bog‘lanishingiz nza456 yoki nza445 izlab telegramdan yozishingiz so‘raladi. telegramda murojaatingizga o‘z vaqtida javob beriladi. 83 listdan iborat iv chorak 1-sinf matematika fanidan konspektni to‘liq holda olish uchun telegramdan yozing. narxi: 15 ming so‘m telegram kanalimiz: @maktablar_uchun_hujjatlar to‘lov uchun: humo 9860230104973329 plastik egasi nabiyev zokirjon bizni hizmatdan foydalanib qulay imkoniyatga ega bo‘ling! bizda maktablar uchun quydagi hujjatlar mavjud 1. 1-11-sinflar uchun sinf soati ish reja va konspektlari 2. 1-11-sinflar uchun barcha fanlardan to‘garak …

Хотите читать дальше?

Скачайте все 1 страниц бесплатно через Telegram.

Скачать полный файл

О "2024-2025-o‘quv yili 1-sinf matematika fanidan iv chorak uchun taqvim mavzu rejasi"

sana: “__” ___________ 201__-yil ___________________ hokimligi maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi __________________ maktabgacha va maktab ta’limi boʻlimi tasarrufidagi __-umumiy oʻrta ta’lim maktabi boshlang‘ich sinf oʻqituvchisi ________________________ning 2024-2025-oʻquv yili 1-sinf matematika fanidan iv chorak uchun “tasdiqlayman” o‘ibdo‘_______ _______________________ 2024-2025-o‘quv yili 1-sinf matematika fanidan iv chorak uchun taqvim mavzu rejasi № o‘tiladigan mavzular rejasi nazariy soat dars o‘tkazish muddati dars o‘tkazilgan sana 1. kesma va uning uzunligi 1 2. berilgan uzunlikda kesma chizish 1 3. kesma xossalari 1 4. siniq chiziqning uzunligi 1 5. ko‘pburchak 1 6. ko‘pburchakning perimetri 1 7. ko‘pburchakning perimetri 1 8. to‘g‘ri to‘rtburchak va kvadrat 1 9. to‘g‘ri...

Этот файл содержит 1 стр. в формате DOC (3,8 МБ). Чтобы скачать "2024-2025-o‘quv yili 1-sinf matematika fanidan iv chorak uchun taqvim mavzu rejasi", нажмите кнопку Telegram слева.

Теги: 2024-2025-o‘quv yili 1-sinf mat… DOC 1 стр. Бесплатная загрузка Telegram