misollar yechish

DOCX 31 pages 8.1 MB Free download

Page preview (5 pages)

Scroll down 👇
1 / 31
sinf: viii 49 - dars sana: ___________ fan: algebra. mavzu: misollar yechish. darsning maqsadi: a) ta`limiy maqsad: o`quvchilarda bir noma’lumli tengsizliklarni yechish haqidagi bilimlarni shakllantirish, ularga bir noma’lumli tengsizliklarni yechish ustida misollar yechishni o`rgatish hamda matematik bilimlarni berishda davom etish b) tarbiyaviy maqsad: o`quvchilarni o`z maqsadiga erishish ruhida tarbiyalash, bir-birlariga o`zaro hurmat, jamoa bo`lib ishlash, o`zaro yordam va berilgan vazifani bajarishda ma`suliyat sezish ko`nikmalarini tarkib toptirish. c) rivojlantiruvchi maqsad: o`quvchilarni mustaqil ishlash, ijodiy izlanish orqali bilim olishga ,xotirani mustahkamlashga, tez fikrlash , fikrini aniq ifodalashga o`rgatish,nutq madaniyatini o`stirish. dars turi: mustahkamlovchi dars. dars o`tish metodi: ___________________________ darsning jixozi: darslik, tarqatma materiallar, rag`bat uchun gul maketlari darsning texnik jixozi: _____________ darsning rejasi; 1. tashkiliy qism. (2 daqiqa) 2. o`tilgan mavzuni takrorlash. ( xotirani sinash 12 daqiqa) 3. yangi mavzuni bayoni. (10 daqiqa) 4. mavzuni mustahkamlash (15 daqiqa) 5. o`quvchilarni baholash . (4 daqiqa) 6. uyga vazifa. (2 daqiqa) darsning borishi: 1.tashkiliy …
2 / 31
chilar chiqib doskada yechadilar. qolgan o`quvchilar misollarni daftarlarida yechadilar, doskadan oldin bajargan o`quvchilarning misollari o`qituvchi tomonidan tekshirib, baholanadi. 5. darsni yakunlash va darsda yaxshi qatnashgan o`quvchilarni rag`batlantirish. o`quvchilarning olgan baholarini jurnalga va kundalikka qo`yish. 6. uyga vazifa: internetdan ma`lumot yig`ish. sana_______ o`tibdo` __________ l. sh. shukurova sinf: viii 50 - dars sana: ___________ fan: algebra. mavzu: arifmetik kvadrat ildiz tushunchasi. darsning maqsadi: a) ta`limiy maqsad: o`quvchilarda arifmetik kvadrat ildiz tushunchasi haqidagi bilimlarni shakllantirish, ularga mavzuga doir misollar yechishni o`rgatish hamda matematik bilimlarni berishda davom etish b) tarbiyaviy maqsad: o`quvchilarni o`z maqsadiga erishish ruhida tarbiyalash, bir-birlariga o`zaro hurmat, jamoa bo`lib ishlash, o`zaro yordam va berilgan vazifani bajarishda ma`suliyat sezish ko`nikmalarini tarkib toptirish. c) rivojlantiruvchi maqsad: o`quvchilarni mustaqil ishlash, ijodiy izlanish orqali bilim olishga ,xotirani mustahkamlashga, tez fikrlash , fikrini aniq ifodalashga o`rgatish,nutq madaniyatini o`stirish. dars turi: yangi bilim beruvchi dars. dars o`tish metodi: ___________________________ darsning jixozi: darslik, tarqatma materiallar, rag`bat uchun …
3 / 31
a doir darslikdagi - misollarni har qatordan bittadan o`quvchilar chiqib doskada yechadilar. qolgan o`quvchilar misollarni daftarlarida yechadilar, doskadan oldin bajargan o`quvchilarning misollari o`qituvchi tomonidan tekshirib, baholanadi. 5. darsni yakunlash va darsda yaxshi qatnashgan o`quvchilarni rag`batlantirish. o`quvchilarning olgan baholarini jurnalga va kundalikka qo`yish. 6. uyga vazifa: sana_______ o`tibdo` __________ l. sh. shukurova sinf: viii 51 - dars sana: ___________ fan: algebra. mavzu: masalalar yechish. darsning maqsadi: a) ta`limiy maqsad: o`quvchilarda arifmetik kvadrat ildiz tushunchasi haqidagi bilimlarni shakllantirish, ularga mavzuga doir misollar yechishni o`rgatish hamda matematik bilimlarni berishda davom etish b) tarbiyaviy maqsad: o`quvchilarni o`z maqsadiga erishish ruhida tarbiyalash, bir-birlariga o`zaro hurmat, jamoa bo`lib ishlash, o`zaro yordam va berilgan vazifani bajarishda ma`suliyat sezish ko`nikmalarini tarkib toptirish. c) rivojlantiruvchi maqsad: o`quvchilarni mustaqil ishlash, ijodiy izlanish orqali bilim olishga ,xotirani mustahkamlashga, tez fikrlash , fikrini aniq ifodalashga o`rgatish,nutq madaniyatini o`stirish. dars turi: mustahkamlovchi dars. dars o`tish metodi: ___________________________ darsning jixozi: darslik, tarqatma materiallar, rag`bat …
4 / 31
mavzuga doir darslikdagi - misollarni har qatordan bittadan o`quvchilar chiqib doskada yechadilar. qolgan o`quvchilar misollarni daftarlarida yechadilar, doskadan oldin bajargan o`quvchilarning misollari o`qituvchi tomonidan tekshirib, baholanadi. 5. darsni yakunlash va darsda yaxshi qatnashgan o`quvchilarni rag`batlantirish. o`quvchilarning olgan baholarini jurnalga va kundalikka qo`yish. 6. uyga vazifa: sana_______ o`tibdo` __________ l. sh. shukurova sinf: viii 52 - dars sana: ___________ fan: algebra. mavzu: haqiqiy sonlar. darsning maqsadi: a) ta`limiy maqsad: o`quvchilarda haqiqiy sonlar haqidagi bilimlarni shakllantirish, ularga mavzuga doir misollar yechishni o`rgatish hamda matematik bilimlarni berishda davom etish b) tarbiyaviy maqsad: o`quvchilarni o`z maqsadiga erishish ruhida tarbiyalash, bir-birlariga o`zaro hurmat, jamoa bo`lib ishlash, o`zaro yordam va berilgan vazifani bajarishda ma`suliyat sezish ko`nikmalarini tarkib toptirish. c) rivojlantiruvchi maqsad: o`quvchilarni mustaqil ishlash, ijodiy izlanish orqali bilim olishga ,xotirani mustahkamlashga, tez fikrlash , fikrini aniq ifodalashga o`rgatish,nutq madaniyatini o`stirish. dars turi: yangi bilim beruvchi dars. dars o`tish metodi: ___________________________ darsning jixozi: darslik, tarqatma materiallar, rag`bat …
5 / 31
darslikdagi - misollarni har qatordan bittadan o`quvchilar chiqib doskada yechadilar. qolgan o`quvchilar misollarni daftarlarida yechadilar, doskadan oldin bajargan o`quvchilarning misollari o`qituvchi tomonidan tekshirib, baholanadi. 5. darsni yakunlash va darsda yaxshi qatnashgan o`quvchilarni rag`batlantirish. o`quvchilarning olgan baholarini jurnalga va kundalikka qo`yish. 6. uyga vazifa: sana_______ o`tibdo` __________ l. sh. shukurova sinf: viii 53 - dars sana: ___________ fan: algebra. mavzu: masalalar yechish. darsning maqsadi: a) ta`limiy maqsad: o`quvchilarda haqiqiy sonlar haqidagi bilimlarni shakllantirish, ularga mavzuga doir misollar yechishni o`rgatish hamda matematik bilimlarni berishda davom etish b) tarbiyaviy maqsad: o`quvchilarni o`z maqsadiga erishish ruhida tarbiyalash, bir-birlariga o`zaro hurmat, jamoa bo`lib ishlash, o`zaro yordam va berilgan vazifani bajarishda ma`suliyat sezish ko`nikmalarini tarkib toptirish. c) rivojlantiruvchi maqsad: o`quvchilarni mustaqil ishlash, ijodiy izlanish orqali bilim olishga ,xotirani mustahkamlashga, tez fikrlash , fikrini aniq ifodalashga o`rgatish,nutq madaniyatini o`stirish. dars turi: mustahkamlovchi dars. dars o`tish metodi: ___________________________ darsning jixozi: darslik, tarqatma materiallar, rag`bat uchun gul maketlari darsning …

Want to read more?

Download all 31 pages for free via Telegram.

Download full file

About "misollar yechish"

sinf: viii 49 - dars sana: ___________ fan: algebra. mavzu: misollar yechish. darsning maqsadi: a) ta`limiy maqsad: o`quvchilarda bir noma’lumli tengsizliklarni yechish haqidagi bilimlarni shakllantirish, ularga bir noma’lumli tengsizliklarni yechish ustida misollar yechishni o`rgatish hamda matematik bilimlarni berishda davom etish b) tarbiyaviy maqsad: o`quvchilarni o`z maqsadiga erishish ruhida tarbiyalash, bir-birlariga o`zaro hurmat, jamoa bo`lib ishlash, o`zaro yordam va berilgan vazifani bajarishda ma`suliyat sezish ko`nikmalarini tarkib toptirish. c) rivojlantiruvchi maqsad: o`quvchilarni mustaqil ishlash, ijodiy izlanish orqali bilim olishga ,xotirani mustahkamlashga, tez fikrlash , fikrini aniq ifodalashga o`rgatish,nutq madaniyatini o`stirish. dars turi: mustahkamlovchi dars. da...

This file contains 31 pages in DOCX format (8.1 MB). To download "misollar yechish", click the Telegram button on the left.

Tags: misollar yechish DOCX 31 pages Free download Telegram