sof va vazifadosh yuklamalar

PDF 41 стр. 1,9 МБ Бесплатная загрузка

Предварительный просмотр (5 стр.)

Прокрутите вниз 👇
1 / 41
1 vii “a” “b” sinf ona tili № 04. 03.2015 mavzu: sof va vazifadosh yuklamalar darsning maqsadi: ta' limiy maqsad ­ sof va vazifadosh yuklamalar haqida ma'lumot berish; tarbiyaviy maqsad ­ oilaga sadoqat ruhida tarbiyalash; rivojlantiruvchi maqsad ­ mantiqiy fikrlash qobiliyatlarini rivojlantirish. dars tur i: yangi bilim beruvchi dars usuli: savol ­ javob darsning jihozi: darslik, ona tilidan ko’rgazmalar to’plami, kompyuter, fano darsning rejasi: 1. savollarga javob berish orqali takrorlash. 2. topshiriqlar bajarish orqali mustahkamlash. 3. gap qoliplari ustida ishlash. darsning bor ishi: 1.tashkiliy qism: a)salomlashish b)davomatni aniqlash 2. uy vazifasini so’rash va baholash. 3.mustahkamlash. 4.yangi mavzu: 1­ dars mustahkamlash uchun berilgan savolga javob berish bilan boshlanadi. o'quvchilardan javoblarini albatta misollar bilan asoslashlari talab qilinadi. oldingi darsda uyga topshiriq qilib berilgan 231­mashq talabi bo'yicha yozilgan gaplarni so'rash maqsadga muvofiq. bunda bir yo'la uy vazifasi ham nazoratga olingan bo'ladi. agar uy topshirig'ida savollarning javobiga mos keladigan gaplar tuzilmagan bo'lsa, shu joyning …
2 / 41
iqlar 1. na... na yordamchisi qanday vazifa bajaradi? misollar bilan tushuntiring. 2.­u (­yu), ­da yuklamalari qachon bog'lovchi vazifasini bajaradi uygavazifa 235­mashq.uyga vazifa.«yosh bog‘bonlar» mavzusida matn tuzing. unda ­u (­yu), ­da, na... nayordamchilar i ham yuklama, ham bog‘lovchi vazifasida kelsin 2 vii “a” “b” sinfonatili № 07.03.2015 mavzu: so’roq vataajjub yuklamalari darsning maqsadi: a)ta' limiy maqsad – so’roq va taajjub yuklamalari haqida ma`lumot berish; b) tarbiyaviy maqsad ­ o'quvchilarni oilaga hurmat ruhida tarbiyalash; d)r ivojlantiruvchi maqsad ­ o'quvchilarning yozma nutqini rivojlantirish. darsning jihozi: darslik, ona tilidan ko’rgazmalar to’plami, kompyuter, fano darsning tur i: yangi bilim beruvchi. darsning usuli: suhbat, musobaqa. darsning borishi: i.darsni tashkil qilish: a) salomlashish; b) davomatni aniqlash; d) xona tozaligining nazorati. e) she’riy daqiqalar ii.o‘tilgan mavzuni qaytarish: 1. na... na yordamchisi qanday vazifa bajaradi? misollar bilan tushuntiring. 2.­u (­yu), ­da yuklamalari qachon bog'lovchi vazifasini bajaradi? iii.yangimavzubayoni 1­topshiriq.berilgan gaplardagi nuqtalar o‘miga qavs ichidagi yuklamalami qo‘yib, so‘roq gaplar hosil qiling. …
3 / 41
uchun savollar 1. so‘roq yuklamalari haqida gapiring. 2. nima uchun ular so'roq yuklamalari deyiladi? uygavazifa: 238­mashq. uyga vazifa.­mi, ­chi, ham, nahotki yuklamalarini qatnashtirib gaplar tuzing. yuklamalar tuzgan gaplaringizga qanday ma’no yuklayotganiga e’tibor bering. 3 vii “a” “b” sinfonatili № 09.03.2015 mavzu:ayiruv­chegaralov yuklamalari darsning maqsadi: c)ta' limiy maqsad – ayiruv­chegaralov yuklamalari haqida ma`lumot berish; d) tarbiyaviy maqsad ­ o'quvchilarni vatanga hurmat ruhida tarbiyalash; d)r ivojlantiruvchi maqsad ­ o'quvchilarning yozma nutqini rivojlantirish. darsning jihozi: darslik, ona tilidan ko’rgazmalar to’plami, kompyuter, darsning tur i: yangi bilim beruvchi. darsning usuli: suhbat, musobaqa. darsning borishi: i.darsni tashkil qilish: a) salomlashish; b) davomatni aniqlash; d) xona tozaligining nazorati. e) she’riy daqiqalar ii.o‘tilgan mavzuni qaytarish: 1.so’roq yuklamalari gap mazmuniga so‘roq ma’nosi bilan birga yana qanday ma’no yuklaydi? 2. so‘roq yuklamalari haqida gapiring. 3. nima uchun ular so'roq yuklamalari deyiladi? iii.yangi mavzubayoni 1­ topshiriq. berilgan gapdagi ajratib ko£rsatilgan so‘z va qo‘- shimehaning vazifasini ayting. faqat daraxtlar, ariqlar, ko‘priklargina …
4 / 41
qanday yuklamalar ayiruv­chegaralov yuklamalari deyiladi? 2. ­gina, {­kina, ­qina) qo^himchasi yana qanday xususiyatga ega? 3. misollar bilan tushuntiring. v.uygavazifa: 243­mashq. uyga vazifa.­gina yuklamasi va ­gina erkalash qo‘shimchasini bir­biridan farqlovchi so‘zlar qatnashgan gaplar yozib, ularning farqini tushuntiring. 4 vii “a” “b” sinfonatili № __.__.2015 mavzu:kuchaytiruv­ta`kid yuklamalari darsning maqsadi: e)ta' limiy maqsad –kuchaytiruv­ta`kid yuklamalari haqida ma`lumot berish; f) tarbiyaviy maqsad ­ o'quvchilarni vatanga hurmat ruhida tarbiyalash; d)r ivojlantiruvchi maqsad ­ o'quvchilarning yozma nutqini rivojlantirish. darsning jihozi: darslik, ona tilidan ko’rgazmalar to’plami, kompyuter, darsning tur i: yangi bilim beruvchi. darsning usuli: suhbat, musobaqa. darsning borishi: i.darsni tashkil qilish: a) salomlashish; b) davomatni aniqlash; d) xona tozaligining nazorati. e) she’riy daqiqalar ii.o‘tilgan mavzuni qaytarish: 1.so’roq yuklamalari gap mazmuniga so‘roq ma’nosi bilan birga yana qanday ma’no yuklaydi? 2. so‘roq yuklamalari haqida gapiring. 3. nima uchun ular so'roq yuklamalari deyiladi? iii.yangi mavzubayoni 1­topshiriq.berilgan gaplardagi yuklamalami tushirib qoldiring. 1. 0‘shanda dadam ham frontda edilar. (0’.umarbekov) 2. necha …
5 / 41
llas, hammasiko‘ngildagidekborayotganedi­yu, to£satdanikkovlarihamshaharga, oczuylarigaqaytishfikrigatushibqolishdi. (x. to ‘xtaboyev) 3.zo‘r­ku, qog£ozmasmi? — dedi u hammadan keyin boychechakni qo'liga olib. (a. ko‘chimov) 4. nahotki, u meni rostdan ham kutayotgan bo‘lsa! (yo‘ldosh sulaymon) 5. lekin ellik yil yo‘lda hamroh bo‘lgan, birga o‘y surib, birga qogcoz qoralagan do‘stning ham aytadigan gaplari bordir, axir! iv.takrorlash uchun savollar 1.kuchaytiruv­ta’kid yuklamalari gap mazmuniga qanday ma’noyuklaydi? misollar bilan tushuntiring. 2. bu yuklamalarning imlosini tushuntiring. v.uygavazifa: 247­mashq.uyga vazifa.«mustaqillik va milliy urf­odatlar» mavzusida matn tuzing.unda kuchaytiruv­ ta’kid yuklamalaridan ham foydalaning. ularning imlosiga e’tibor bering. 5 vii “a” “b” sinfonatili № __.__.2015 mavzu: nazorat ishi darsning maqsadi: ta' limiy maqsad – nazorat testi olish, o’tilgan mavzular yuzasidan olingan bilimlarni takrorlash va mustahkamlash; tarbiyaviy maqsad ­ o'quvchilarni ona tiliga hurmat ruhida tarbiyalash; rivojlantiruvchi maqsad ­ o'quvchilarning mustaqil fikrlash malakasini shakllantirish. darsning jihozi: test banki darsning tur i: takrorlash, test darsning usuli: test sinovi darsning borishi: i.darsni tashkil qilish: a) salomlashish; b) davomatni aniqlash; …

Хотите читать дальше?

Скачайте все 41 страниц бесплатно через Telegram.

Скачать полный файл

О "sof va vazifadosh yuklamalar"

1 vii “a” “b” sinf ona tili № 04. 03.2015 mavzu: sof va vazifadosh yuklamalar darsning maqsadi: ta' limiy maqsad ­ sof va vazifadosh yuklamalar haqida ma'lumot berish; tarbiyaviy maqsad ­ oilaga sadoqat ruhida tarbiyalash; rivojlantiruvchi maqsad ­ mantiqiy fikrlash qobiliyatlarini rivojlantirish. dars tur i: yangi bilim beruvchi dars usuli: savol ­ javob darsning jihozi: darslik, ona tilidan ko’rgazmalar to’plami, kompyuter, fano darsning rejasi: 1. savollarga javob berish orqali takrorlash. 2. topshiriqlar bajarish orqali mustahkamlash. 3. gap qoliplari ustida ishlash. darsning bor ishi: 1.tashkiliy qism: a)salomlashish b)davomatni aniqlash 2. uy vazifasini so’rash va baholash. 3.mustahkamlash. 4.yangi mavzu: 1­ dars mustahkamlash uchun berilgan savolga javob berish bilan boshlanadi. o'q...

Этот файл содержит 41 стр. в формате PDF (1,9 МБ). Чтобы скачать "sof va vazifadosh yuklamalar", нажмите кнопку Telegram слева.

Теги: sof va vazifadosh yuklamalar PDF 41 стр. Бесплатная загрузка Telegram