2_sinf_o`qish_3_chorak_yangi_2020_2021_to`liq_hajmda_pechatga_tayyor

DOCX 15 sahifa 472,1 KB Bepul yuklash

Sahifa ko'rinishi (5 sahifa)

Pastga aylantiring 👇
1 / 15
sana:________________ mavzu: laylak qor. qutbi nosirova darsning maqsadi: ta`limiy: d ts talablari asosida dars o`tish. o`quvchilarni do`stlik inoqlikda gap ko`pligi haqidagi tushunchalarini boyitish.ifodali , ravon , tushunib o`qish sifatlarini shakllantirish.f.k.1. hikoya, ertak va she’riy matnlarni tinglab tushuna oladi;ularni ongli, ifodali, to‘g‘ri, tez o‘qiy oladi; tarbiyaviy: o`quvchilarda do`stlik, birdamlik. jamoada o`zaro do`stona munosabat kabi sifatlarni tarbiyalash. insoniylik sifatlarini tarbiyalash.t.k.4. o‘zining o‘quvchilik burchi va vazifalarini bilishi va unga rioya qilish;o‘zidan kattalarga, o‘rtoqlari va o‘zidan kichiklarga yordam berish; rivojlantiruvchi:,o`quvchilaming to‘g‘ri va ravon o‘qish malakalarini rivojlantirish. f.k.2.o‘rganilgan asarlarning nomi, mazmuni va qahramonlarini ajrata oladi va o‘qituvchi yordamida ularga baho bera oladi; darsning turi: yangi bilim beruvchi. darsning metodi: aralash, ko'rgazmali.izohli o`qish, didaktik o`yinlar darsning jihozi: mavzuga oid rasmlar, topshiriqlar.slaydlar darsning borishi. t/r bo’limlar vaqti 1 tashkiliy qism 3 daqiqa 2 o`tgan mavzuni mustahkamlash 5 daqiqa 3 yangi mavzu bayoni 15 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash 10 daqiqa 5 o`quvchilarni rag`batlantirish. darsni yakunlash. 10 daqiqa …
2 / 15
ma uchun “laylakqor” deb nomlangan? 2. qishda bolalar qordan nimalar yasashadi? 1. qish manzarasini chizing. 2. qor haqida o‘qigan she’rlaringizni eslang. v. o`quvchilarni rag`batlantirish. darsni yakunlash.dars yakunida umumiy ballar e’lon qilinadi va faol, bilimdon o’quvchilar rag’batlantiriladi. vi. uyga vazifa :she`rni ifodali o`qish va yod olish. o`ibdo`:____________________________ sana:________________ mavzu: sinfdan tashqari o‘qish javdar non (hikoya) darsning maqsadi: ta`limiy: d ts talablari asosida dars o`tish. qish fasining manzarasi. suvning muzlash hodisasi. muzlagan suv havzalari ustida yurishning xavfliligi haqidagi bilim ko`nikmalarni hosil qilish.ongli tushunib o`qish malakasini oshirib borish.f.k.1. hikoya, ertak va she’riy matnlarni tinglab tushuna oladi;ularni ongli, ifodali, to‘g‘ri, tez o‘qiy oladi; tarbiyaviy:qish fasli haqidagi bilimlarini kengaytirish.t.k.6.maktabga kelib ketadigan vaqtni bilish; tejamkorlikka rioya qilish; rivojlantiruvchi: bilim, malaka va ko'nikmalarini rivojlantirish.nonni e`zozlashni o`rgatish.f.k.2.o‘rganilgan asarlarning nomi, mazmuni va qahramonlarini ajrata oladi va o‘qituvchi yordamida ularga baho bera oladi; darsning turi: yangi bilim beruvchi. darsning metodi: aralash, ko'rgazmali. didaktik o`inlar. darsning jihozi: mavzuga oid rasmlar, klaster …
3 / 15
nima uchun “laylakqor” deb nomlangan? 2. qishda bolalar qordan nimalar yasashadi? 1. qish manzarasini chizing. 2. qor haqida o‘qigan she’rlaringizni eslang. iii. yangi mavzuning bayoni: javdar non xumson juda chiroyli qishloq. bir tomoni baland tog', bir tomonda ugom daryosi bor. atrof oppoq qor bilan qoplangan. buvimlar bizni sevinib kutib oldilar. — yaxshi kelibsizlar, hozir non yopaman, xamir oshib turibdi, — dedilar. men o'rtoqlarim bilan tepalikdan sirpanchiq uchishga shoshildim.chanamiz ham „qo'lbola". uni bobom yasab berganlar. unga bir necha bola o'tirsa ham bo'ladi.maza qilib chanada uchdik, qorbo'ron o'ynadik. · dilmurodjon, kelaqol, bolam, non pishdi. choy ichib olgin, — dedilar buvim pastakkina devordan qarab. · qornim juda och edi. yugurib uyga kirdim. issiqqina sandalga o'tirdim. katta patnis ustida jiyda, yong'oq, bargak, hatto tut mayizi ham bor. buvim bir savat non ko'tarib kirdilar. xona non isiga to'ldi. buvim nonlardan ushatib qo'ydilar. · oi, bolam, nondan yegin, — dedilar. men nonni yeb ko'rsam, shunchalik shirinki, …
4 / 15
yevning “chilla chiqib“ asarining mazmun mohiyatini yoritib berish. chilla sozining ma`nosini o`quvchilarga tushuntirib berish. o`quvchilarni do`stlik inoqlikda gap ko`pligi haqidagi tushunchalarini boyitish.ifodali , ravon , tushunib o`qish sifatlarini shakllantirish.f.k.1. hikoya, ertak va she’riy matnlarni tinglab tushuna oladi;ularni ongli, ifodali, to‘g‘ri, tez o‘qiy oladi; tarbiyaviy: o`quvchilarda do`stlik, birdamlik. jamoada o`zaro do`stona munosabat kabi sifatlarni tarbiyalash. insoniylik sifatlarini tarbiyalash.t.k.4. o‘zining o‘quvchilik burchi va vazifalarini bilishi va unga rioya qilish;o‘zidan kattalarga, o‘rtoqlari va o‘zidan kichiklarga yordam berish; rivojlantiruvchi:,o`quvchilaming to‘g‘ri va ravon o‘qish malakalarini rivojlantirish. f.k.2.o‘rganilgan asarlarning nomi, mazmuni va qahramonlarini ajrata oladi va o‘qituvchi yordamida ularga baho bera oladi; darsning turi: yangi bilim beruvchi. darsning metodi: aralash, ko'rgazmali.izohli o`qish, didaktik o`yinlar darsning jihozi: mavzuga oid rasmlar, topshiriqlar.slaydlar darsning borishi. t/r bo’limlar vaqti 1 tashkiliy qism 3 daqiqa 2 o`tgan mavzuni mustahkamlash 5 daqiqa 3 yangi mavzu bayoni 15 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash 10 daqiqa 5 o`quvchilarni rag`batlantirish. darsni yakunlash. 10 daqiqa 6 …
5 / 15
m. gorkiy nomidagi adabiyot institutida (1978–1982) tahsil oldi. [image: c:\users\sayyod\desktop\980.jpg]“buni toping, bolalar, aytib bermang, onalar” nomli birinchi sheʼriy toʻplami 1962 yilda chop etildi. shundan soʻng shoirning “kamolning olmasi” (1964), “biz sayohatchilar” (1966), “arslonbob sharsharasi” (1969), “nur daryo” (1975), “olatogʻ ‒ lolatogʻ” (1978), “guldesta” (qirgʻiz tilida, 1979), “oslik na shesti nogax” (“olti oyoqli xoʻtikcha” latish tilida, 1983, tarjimon leons briyedis), “quyushqon” (1984), “arslonbob afsonasi” (1988), “pesnya javoronka” (rus tilida, tarjimon yunna morits), “uch boʻtaloq va sirli qovoq” (1990), “top jildiz” (qirgʻiz tilida, 1991), “topishmoqli alifbe” (1997), “hushtak chalib turasiz” (a. obidjon bilan hamkorlikda, 2002), “oltin yolli tulpor qissasi” (2003), “orzularim ‒ qoʻsh qanotim” (2003), “parodiyalar” (kinoya, muqallid, lutf, 2010), “osmondagi darvoza” (saylanma, 2012), “qirq yolgʻondan bir yolgʻon”, “gʻoz karnaychi boʻlmasin” (2015), “maxfiy jang” (parodiyalar kitobining toʻldirilgan nashri, 2016), “orzularim qoʻsh qanotim”, “sichqonning orzusi”, “maqtanchoq chumoli” (2016) kabi sheʼriy kitoblari dunyoga keldi. rus, turkman, qirgʻiz, tojik va qozoq tillaridagi adabiy almanaxlarda turkum …

Ko'proq o'qimoqchimisiz?

Barcha 15 sahifani Telegram orqali bepul yuklab oling.

To'liq faylni yuklab olish

"2_sinf_o`qish_3_chorak_yangi_2020_2021_to`liq_hajmda_pechatga_tayyor" haqida

sana:________________ mavzu: laylak qor. qutbi nosirova darsning maqsadi: ta`limiy: d ts talablari asosida dars o`tish. o`quvchilarni do`stlik inoqlikda gap ko`pligi haqidagi tushunchalarini boyitish.ifodali , ravon , tushunib o`qish sifatlarini shakllantirish.f.k.1. hikoya, ertak va she’riy matnlarni tinglab tushuna oladi;ularni ongli, ifodali, to‘g‘ri, tez o‘qiy oladi; tarbiyaviy: o`quvchilarda do`stlik, birdamlik. jamoada o`zaro do`stona munosabat kabi sifatlarni tarbiyalash. insoniylik sifatlarini tarbiyalash.t.k.4. o‘zining o‘quvchilik burchi va vazifalarini bilishi va unga rioya qilish;o‘zidan kattalarga, o‘rtoqlari va o‘zidan kichiklarga yordam berish; rivojlantiruvchi:,o`quvchilaming to‘g‘ri va ravon o‘qish malakalarini rivojlantirish. f.k.2.o‘rganilgan asarlarning nomi, mazmuni va...

Bu fayl DOCX formatida 15 sahifadan iborat (472,1 KB). "2_sinf_o`qish_3_chorak_yangi_2020_2021_to`liq_hajmda_pechatga_tayyor"ni yuklab olish uchun chap tomondagi Telegram tugmasini bosing.

Teglar: 2_sinf_o`qish_3_chorak_yangi_20… DOCX 15 sahifa Bepul yuklash Telegram