3_sinf_matematika_3_chorak_konspekt_100%_pechatga_tayyor_2020_2021

DOCX 11 sahifa 3,8 MB Bepul yuklash

Sahifa ko'rinishi (5 sahifa)

Pastga aylantiring 👇
1 / 11
[bookmark: _goback]hurmatli boshlang’ich ta’lim ustozlari mana 2020-2021 o’quv yilining 3-chorakki ham boshlanish arafasidamiz. shuning uchun har bir o’qituvchi uchun kerakli hujjatlar jamlanmasi tayyor bulganini ma’lum qilmoqchamiz sizlarga.ushbu dars ishlanmasi 1. mavzular soni 44 ta 2. geometrik masallar 84 ta 3.mantiqiy masalar 18 ta 4.kasrlarga oid misollar 35 ta 5.tenglamalar 136 ta 6.nazorat ishlari 5 ta 7.massa o’lchov birliklariga 43 ta boshlang’ich 1-2-3-4 sinflarning dars konspekti,kurgazmasi,tarqatmasi, tugarakki,iqtidorli o’quvchilar bilan ishlash kabi hujjatlarimiz bor. bonus ham bor bizda @mehmonlarga telgram orqali 99-427-89-26 telefon nomer orqali sana____________202__yil mavzu: 10000 ichida yozma bo‘lish. darsning maqsadi: ta’limiy: o’quvchilarni “ 10000 ichida yozma bo‘lish ” xossalari bilan tanishrirish, bilim ko`nikma hosil qilish. tarbiyaviy: sport bilan shug`ullanishni targ`ib qilish, ish bajarishda tozalikka, ozodalikka, tartibga rioya qilishga o`rgatish. rivojlantiruvchi:o’quvchilarda matematik nutq, xotira, tafakkurni, yozuv ko’nikmalarini rivojlantirish. o’quvchilarning faolligini oshirish, olingan bilimlarini hayot bilan bog’lash fanga oid kompetensiyalar: sodda real hodisalarni matematik tilda ifodalash usullarining samarali ekanligini tushuna olish. …
2 / 11
ilib no`to`g`ri bajarilgan misollar yuzasidan ko`rsatma beraman. iii yangi mavzu bayoni: yechilishini tushuntiring: [image: ] 9369 : 3 = 3123 hisoblash rejasi: minglikni bo‘laman: bo‘laman: ... ko‘paytiraman: ... ayiraman: .. ayirmani bo‘luvchi bilan taqqoslayman: ... yuzlikni bo'laman: ... davom ettiring 4324 : 2=2162 3693 :3=1231 8448 : 4=2112 5555 : 5=1111 2846:2=1423 9639 : 3=3213 2. yo‘lakning ikki chetiga 2248 tup gul ko‘chati ekildi. yo‘lakning bir chetiga o‘tqazilgan ko‘chatlar sonini toping. taqqoslang:483 + (645 – 483) 640(368 + 459) + (459 – 368)459 ∙ 2 645>640 918=918 (12 ∙ 4 + 13 ∙ 3) – 39 48 (961 – 724) + (724 + 396) 2 ∙ 961 48=48 1351<1922 5. bu shakllardanto‘g‘rito‘rtburchakyig‘sabo‘ladimi? [image: ] vi. o`quvchilarnibaholashvauygavazifa: darsdafaolqatnashgan, doskada misol masala bajargan va birinch bo`lib bajargan o`quvchilarni baholayman.uyga vazifani e`lon qilaman. uyga vazifa 6-7 - misol. bajarilishi yuzasidan ko`rsatma berib darsni yakunlayman.@mehmonlarga telegram orqali 99-427-89-26 tel nomerim 6 misol . 3396:3=1132 …
3 / 11
raning rivojlanishiga imkoniyat yaratish, qandaydir muammoni hal qilishda o’z fikrini ochiq va erkin ifodalash mahoratini shakllantirish.f.k.2. matematik mulohazalarni og‘zaki va yozma tarzda ifodalay oladi; metodi: savol javob, tushuntirish jihozi: mavzuga oid ko’rgazma, tarqatmalar.kitob darsning borishi.@mehmonlarga telegram orqali 99-427-89-26 tel nomerim t/r bo’limlar vaqti 1 tashkiliy qism 3 daqiqa 2 o`tgan mavzuni mustahkamlash 5 daqiqa 3 yangi mavzu bayoni 15 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash 10 daqiqa 5 o`quvchilarni rag`batlantirish. darsni yakunlash. 10 daqiqa 6 uyga vazifa 2 daqiqa jami 45 daqiqa i.tashkiliy qism. salomlashish, davomotni aniqlash, `o`quvchilarni o`quv qurollarini nazoratdan o`tkazish, aylanma daftarlarni almashtirish. ii. otgan mavzuni so’rash va mustahkamlash. o`tilgan darsda “10000 ichida yozma bo‘lish.”yuzasidan savol-javob o`tkazish, uy vazifasini bajarilishini tahlili o`tkazilib no`to`g`ri bajarilgan misollar yuzasidan ko`rsatma beraman. iii yangi mavzu bayoni: [image: ] 2. 7548 : 2=3774 7152 : 3=2384 9324 : 4=2331 8735 : 5=1747 9084 : 6=1514 9208 : 8=1151 3. bosmaxonada 7362 ta «temurtuzuklari» kitobiharbirbog‘lamga6tadan, …
4 / 11
hi yuzasidan ko`rsatma berib darsni yakunlayman. o’tibdo’ __________ ______________________ sana____________202__yil mavzu: 2424 : 12 , 5760 : 24 ko‘rinishidagi ifodalar darsning maqsadi: ta’limiy: o’quvchilarni “2424 : 12 , 5760 : 24 ko‘rinishidagi ifodalar” xossalari bilan tanishrirish, bilim ko`nikma hosil qilish. tarbiyaviy: sport bilan shug`ullanishni targ`ib qilish, ish bajarishda tozalikka, ozodalikka, tartibga rioya qilishga o`rgatish. rivojlantiruvch: o’quvchilarda matematik nutq, xotira, tafakkurni, yozuv ko’nikmalarini rivojlantirish. o’quvchilarning faolligini oshirish, olingan bilimlarini hayot bilan bog’lash fanga oid kompetensiyalar: sodda real hodisalarni matematik tilda ifodalash usullarining samarali ekanligini tushuna olishi metodi: savol javob, tushuntirish jihozi: mavzuga oid ko’rgazma, tarqatmalar.kitob darsning borishi. t/r bo’limlar vaqti 1 tashkiliy qism@mehmonlarga telegram orqali 99-427-89-26 tel nomerim 3 daqiqa 2 o`tgan mavzuni mustahkamlash 5 daqiqa 3 yangi mavzu bayoni 15 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash 10 daqiqa 5 o`quvchilarni rag`batlantirish. darsni yakunlash. 10 daqiqa 6 uyga vazifa 2 daqiqa jami 45 daqiqa i.tashkiliy qism. salomlashish, davomotni aniqlash, `o`quvchilarni o`quv qurollarini …
5 / 11
ing eni 2m 35 sm, uzunligi endian 2 marta uzun xonaning perimetri qancha/ 235*2=470 470+235=705 javob xonaning perimetri 7 m 5 sm 6.eng kamida nechta halqani ochib yopib, o`n beshta halqadan yaxlit bitta zanjir hosil qila olasiz [image: ] yechilishini tushuntiring: vi. o`quvchilarni baholash va uyga vazifa: darsda faol qatnashgan, doskada misol masala bajargan va birinch bo`lib bajargan o`quvchilarni baholayman.uyga vazifani e`lon qilaman. uyga vazifa 7-8misol. bajarilishi yuzasidan ko`rsatma berib darsni yakunlayman. 7 misol 2222:11=202 3750:30=125 3990:19=210 2769:13=213 4960:16=310 4620:22=210 [image: c:\users\sayyod\desktop\uk32014-uzbekistan-airways-airbus-a320-200.jpg]8.samolyot 1815 km masofani uchib o`tdi. sayyoh esa shu vaqtda 11 km yo`l yurdi.samolyot sayohdan necha marta ko`p yo`l bosib o`tgan/ yechilishi 1815:11=165 javob samolyot sayyohdan 165 marta ko`p yo`l bosib o`tgan o’tibdo’ __________ ______________________ sana____________202__yil mavzu: bo‘lishni tekshirish. darsning maqsadi: ta’limiy: o’quvchilarni “bo‘lishni tekshirish” xossalari bilan tanishrirish, bilim ko`nikma hosil qilish. tarbiyaviy: sport bilan shug`ullanishni targ`ib qilish, ish bajarishda tozalikka, ozodalikka, tartibga rioya qilishga o`rgatish. rivojlantiruvchi: o’quvchilarda matematik …

Ko'proq o'qimoqchimisiz?

Barcha 11 sahifani Telegram orqali bepul yuklab oling.

To'liq faylni yuklab olish

"3_sinf_matematika_3_chorak_konspekt_100%_pechatga_tayyor_2020_2021" haqida

[bookmark: _goback]hurmatli boshlang’ich ta’lim ustozlari mana 2020-2021 o’quv yilining 3-chorakki ham boshlanish arafasidamiz. shuning uchun har bir o’qituvchi uchun kerakli hujjatlar jamlanmasi tayyor bulganini ma’lum qilmoqchamiz sizlarga.ushbu dars ishlanmasi 1. mavzular soni 44 ta 2. geometrik masallar 84 ta 3.mantiqiy masalar 18 ta 4.kasrlarga oid misollar 35 ta 5.tenglamalar 136 ta 6.nazorat ishlari 5 ta 7.massa o’lchov birliklariga 43 ta boshlang’ich 1-2-3-4 sinflarning dars konspekti,kurgazmasi,tarqatmasi, tugarakki,iqtidorli o’quvchilar bilan ishlash kabi hujjatlarimiz bor. bonus ham bor bizda @mehmonlarga telgram orqali 99-427-89-26 telefon nomer orqali sana____________202__yil mavzu: 10000 ichida yozma bo‘lish. darsning maqsadi: ta’limiy: o’quvchilarni “ 10000 ichida yozma bo‘l...

Bu fayl DOCX formatida 11 sahifadan iborat (3,8 MB). "3_sinf_matematika_3_chorak_konspekt_100%_pechatga_tayyor_2020_2021"ni yuklab olish uchun chap tomondagi Telegram tugmasini bosing.

Teglar: 3_sinf_matematika_3_chorak_kons… DOCX 11 sahifa Bepul yuklash Telegram