psixologik o’lchov va sensor deprivatsiyasi

DOC 4 стр. 21,5 КБ Бесплатная загрузка

Предварительный просмотр (4 стр.)

Прокрутите вниз 👇
1 / 4
1-mavzu: psixologik o’lchov va sensor deprivatsiyasi (2soat) reja: 1. psixologik o’lchov turlari 2. sensor turlari tayanch tushunchalar: ko’rish sezgisi, eshitish sezgisi, ta’m bilish sezgisi, hid bilish, teri sezgi, statik sezgi. darsning maqsadi: talabalarga uyga vazifa qilib berib yuborilgan psixologik xizmat haqida umumiy tushuncha mavzusiga doir rejalarning mazmuni, mohiyati va trening qoidalari,munozara metodlarining ijtimoiy psixologik ahamiyatiga doir barcha bilim ko‘nikma malakalarni takrorlash, mustahkamlash, amaldagi ahvoli to‘g‘risida bahs, munozara o‘tkazish. darsning umumiy metodi: guruh ichida munozara, suhbat, soat millari texnologiyasi, tushuntirish, hikoya, namoyish etish, amaliy ishlar. talabalarga qo‘yiladigan talablar: mavzu yuzasidan darslik va qo‘shimcha adabiyotlarni o‘qib o‘rganish, ularni tahlil qilib, kuzatilganlarni yozish, ijodiy izlanuvchanlik, faol ishtirok etish. o‘qituvchiga qo‘yiladigan talablar: talabalar diqqatini mavzu mazmuniga jalb eta olish, ta‘limiy maqsadni to‘g‘ri qo‘ya bilish, tegishli bilim, ko‘nikma va malakalarni shakllantirish, talabalar og‘zaki va yozma faoliyatlarini rag‘batlantirish. darsning borishi: darsning tashkiliy qismida o‘qituvchi guruh xonasining tozaligi, talabalabalarning davomati va o‘tgan mavzuni biroz takrorlaub , uyga …
2 / 4
agar javoblar to‘liq bo‘lmasa boshqa guruhlar ham qo‘shimcha qilishlari mumkinligini; · guruh tomonidan berilgan javob to‘liq bo‘lmagan holda boshqa guruh aniq javob bersa ball berilishini va birinchi javob bergan guruh bali pasayib ketishi mumkinligini; · berilgan savollarning aniqliyligiga va javob berayotgan guruh javoblari to‘g‘riligini tinglab ,agar tuzatishlar kiritish kerak bo‘lsa javoblar tinglanib bo‘lgach javob berish lozimligini; · dars so‘ngida ballar yig‘indisi hisoblangan chog‘da , agarda guruhda nechta talaba umuman faollik ko‘rsatmagan bo‘lsa guruhning umumiy yiqgan balidan shuncha bal olib tashlanishi, shuning uchun guruhlardagi barcha talabalar qatnashishi lozimligini ; · dars oxirida a‘lo ball to‘plagan guruh talabalarining hammasiga “a‘lo” baho, yaxshi ball to‘plagan guruh talabalarining hammasiga “yaxshi”, qoniqarliball to‘plagan guruhga “qoniqarli ” baho qo‘yishini aytadi . psixologik xizmat haqida umumiy tushuncha rejalar asosida yoritiladi dars so‘ngida “soat millari” texnologiyasi asosida yanada mustahkamlanib, talabalar mustaqillikni namayon etadilar. dars oxirigacha o‘qituvchi berilgan savollar saviyasiga va javoblarning aniq va to‘g‘ri ekanligini nazorat qilib boradi. …
3 / 4
psixologik o’lchov va sensor deprivatsiyasi - Page 3
4 / 4
psixologik o’lchov va sensor deprivatsiyasi - Page 4

Хотите читать дальше?

Скачайте все 4 страниц бесплатно через Telegram.

Скачать полный файл

О "psixologik o’lchov va sensor deprivatsiyasi"

1-mavzu: psixologik o’lchov va sensor deprivatsiyasi (2soat) reja: 1. psixologik o’lchov turlari 2. sensor turlari tayanch tushunchalar: ko’rish sezgisi, eshitish sezgisi, ta’m bilish sezgisi, hid bilish, teri sezgi, statik sezgi. darsning maqsadi: talabalarga uyga vazifa qilib berib yuborilgan psixologik xizmat haqida umumiy tushuncha mavzusiga doir rejalarning mazmuni, mohiyati va trening qoidalari,munozara metodlarining ijtimoiy psixologik ahamiyatiga doir barcha bilim ko‘nikma malakalarni takrorlash, mustahkamlash, amaldagi ahvoli to‘g‘risida bahs, munozara o‘tkazish. darsning umumiy metodi: guruh ichida munozara, suhbat, soat millari texnologiyasi, tushuntirish, hikoya, namoyish etish, amaliy ishlar. talabalarga qo‘yiladigan talablar: mavzu yuzasidan darslik va qo‘shimcha adabiyotlarn...

Этот файл содержит 4 стр. в формате DOC (21,5 КБ). Чтобы скачать "psixologik o’lchov va sensor deprivatsiyasi", нажмите кнопку Telegram слева.

Теги: psixologik o’lchov va sensor de… DOC 4 стр. Бесплатная загрузка Telegram