atrofimizdagi olam

DOCX 2 стр. 16,2 КБ Бесплатная загрузка

Предварительный просмотр (2 стр.)

Прокрутите вниз 👇
1 / 2
fan nomi: atrofimizdagi olam sinf: 2 “_____” sana: ____________ mavzu: bahorda o‘simliklar hayoti. darsning maqsadi: a) ta’limiy: o‘quvchi1arga bahor faslida eng birinchi bo‘lib chiqadigan o‘simliklar, gullar haqida ma’lumot berish. bahor ob-havosi va bu ob-havoning o'simliklarga ta’siri, „qora sovuq“ haqida tushuncha berish. b) tarbiyaviy: bahor tabiatini sevishga, bahorda ochiladigan gullarni asrab-avaylashga o‘rgatish, tabiatga mehr-muhabbat ruhida tarbiyalash. d) rivojlantiruvchi: o‘quvchilaming o‘g‘zaki nutqlarini rivojlantirish. darsning turi: yangi bilim beruvchi. darsning uslubi: tushuntirish, suhbat. dars jihozlari: mavzuga oid rasmlar, videolavha. darsning borishi: i. tashkiliy qism: salomlashish; davomatni aniqlash; 0‘quvchilarni darsga hozirlash. ii. 0‘tilgan mavzuni mustahkamlash va uyga vazifani so’rash: navro‘z — yangi kun mavzusi yuzasidan savol-javob o‘tkaziladi, o‘quvchilar rag‘batlantiriladi. 1. navro‘z qachon kirib keladi? 2. navro‘z so‘zining ma’nosi qanday? 3. navro‘z qanday bayram? 4. bahor faslida tabiatda qanday o'zgarishlar bo'ladi? iii. yangi mavzu bayoni: dars mavzuga mos topishmoq aytish bilan boshlanadi. yerda asta unadi, oftob chiqsa kuladi. u bahorning elchisi, buni hamma biladi. ( …
2 / 2
a daraxtlar uchun juda xavfli ekanligi tushuntiriladi. bu sovuqdan daraxtlarni asrab qolish yo‘llari haqida ma’lumot beriladi. dam olish daqiqasi: „bahor keldi“ qo‘shig‘i. iv. mustahkamlash: mavzu uchun berilgan matn ustida ishlanadi. matn o‘quvchilarga o‘qitiladi va mustahkamlovchi savol-javob 0‘tkaziladi. 0‘quvchilarning mavzuni qanday tushunganliklarini aniqlash maqsadida test topshirig‘i beriladi, o‘quvchilar topshiriqni bajaradilar. test topshiriqlari: 1. bahor fasliga qaysi oylar kiradi? a) mart, aprel, may; b) iyun, mart, aprel; c) may, sentabr, aprel; d) avgust, iyun, may. 2. eng oldin qaysi daraxt gullaydi? a) behi; b) bodom; c) o‘rik; d) olma. 3. eng oxiri qaysi daraxt gullaydi? a) bodom; b) olma; c) behi; d) o‘rik. 4. „qora sovuq“ nima? a) birdan tushadigan qattiq sovuq; b) kunning isib ketishi; c) kuchli shamol bo‘lishi; d) yomg‘iming ko‘p yog‘ishi. test javoblari tekshiriladi. natijalar e’lon qilinadi. — didaktik mashq ekran orqali namoyish etiladi. v. 0‘quvchilarni baholash va darsni yakunlash: dars xulosalanadi, o‘quvchilar bilimi rag‘batlantiriladi. vi. uyga vazifa: uyga …

Хотите читать дальше?

Скачайте все 2 страниц бесплатно через Telegram.

Скачать полный файл

О "atrofimizdagi olam"

fan nomi: atrofimizdagi olam sinf: 2 “_____” sana: ____________ mavzu: bahorda o‘simliklar hayoti. darsning maqsadi: a) ta’limiy: o‘quvchi1arga bahor faslida eng birinchi bo‘lib chiqadigan o‘simliklar, gullar haqida ma’lumot berish. bahor ob-havosi va bu ob-havoning o'simliklarga ta’siri, „qora sovuq“ haqida tushuncha berish. b) tarbiyaviy: bahor tabiatini sevishga, bahorda ochiladigan gullarni asrab-avaylashga o‘rgatish, tabiatga mehr-muhabbat ruhida tarbiyalash. d) rivojlantiruvchi: o‘quvchilaming o‘g‘zaki nutqlarini rivojlantirish. darsning turi: yangi bilim beruvchi. darsning uslubi: tushuntirish, suhbat. dars jihozlari: mavzuga oid rasmlar, videolavha. darsning borishi: i. tashkiliy qism: salomlashish; davomatni aniqlash; 0‘quvchilarni darsga hozirlash. ii. 0‘tilgan mavzuni mustahkaml...

Этот файл содержит 2 стр. в формате DOCX (16,2 КБ). Чтобы скачать "atrofimizdagi olam", нажмите кнопку Telegram слева.

Теги: atrofimizdagi olam DOCX 2 стр. Бесплатная загрузка Telegram