tirik organizmlarning o`ziga xos xususiyatlari

DOCX 138 pages 10.8 MB Free download

Page preview (5 pages)

Scroll down 👇
1 / 138
sana:__________________ 1- mavzu.tirik organizmlarning o`ziga xos xususiyatlari. i.darsning maqsadi: a) ta’limiy:o`quvchilarga tirik organizmlarning o`ziga xos xususiyatlari haqida bilimlar berish. b) tarbiyaviy: o`quvchilarning biologiya faniga bo`lgan qiziqishlarini oshirish, tirik tabiatni muhofaza qilish,unga ongli munosabatda bo`lishga o`rgatish, ularda ekologik, geografik, iqtisodiy, axloqiy , ilmiy va huquqiy tarbiya berish. v) rivojlantiruvchi: o`quvchilarning darslik va qo`shimcha adabiyotlar ustida mustaqil ishlash ko`nikmalarini rivojlantirish. d)shakllantiriladigan tayanch va fanga oid kompetensiyalar: tk-1, tk-2, tk-3, tk-4, tk-5, tk-6, xk-1, xk-3 ii.darsning turi:amaliy, nazariy, aralash, noan`aviy, ananaviy. iii.darsning usuli:.aqliy hujum, savol-javob, guruhlarda ishlash. iv.darsning jihozi:darslik ,ko’rgazmali qurollar. v.didaktik jihoz:tarqatma materiallar, slaydlar ,bukletlar. vi.texnik jihoz:kadoskop,kampyuter, diaproyektor ekran. vii.darsuchun talab etiladigan vaqt:45 minut: darsning texnologik xaritasi: dars bosqichlari vaqt tashkiliy qism. 3 minut yangi mavzuni boshlashga hozirlik 10 minut yangi mavzuni yoritish 12 minut guruhlarda ishlash. yangi mavzuni tahlil qilish 15 minut darsni yakunlash 2 minut uyga beriladigan topshiriqlar 3 minut viii.darsning borishi (reja): 1.tashkiliy qism: a)salomlashish, b)tozalikni aniqlash, d)davomatni aniqlash …
2 / 138
berish. b) tarbiyaviy: o`quvchilarning biologiya faniga bo`lgan qiziqishlarini oshirish, tirik tabiatni muhofaza qilish,unga ongli munosabatda bo`lishga o`rgatish, ularda ekologik, geografik, iqtisodiy, axloqiy , ilmiy va huquqiy tarbiya berish. v) rivojlantiruvchi: o`quvchilarning darslik va qo`shimcha adabiyotlar ustida mustaqil ishlash ko`nikmalarini rivojlantirish. d)shakllantiriladigan tayanch va fanga oid kompetensiyalar: tk-1, tk-2, tk-3, tk-4, tk-5, tk-6, xk-1, xk-3 ii.darsning turi:amaliy, nazariy, aralash, noan`aviy, ananaviy. iii.darsning usuli:. aqliy hujum, savol-javob, guruhlarda ishlash. iv.darsning jihozi:darslik ,ko’rgazmali qurollar. v.didaktik jihoz:tarqatma materiallar, slaydlar ,bukletlar. vi.texnik jihoz:kadoskop,kampyuter, diaproyektor ekran. vii.darsuchun talab etiladigan vaqt:45 minut: darsning texnologik xaritasi: dars bosqichlari vaqt tashkiliy qism. 3 minut yangi mavzuni boshlashga hozirlik 10 minut yangi mavzuni yoritish 12 minut guruhlarda ishlash. yangi mavzuni tahlil qilish 15 minut darsni yakunlash 2 minut uyga beriladigan topshiriqlar 3 minut viii.darsning borishi (reja): 1.tashkiliy qism: a)salomlashish, b)tozalikni aniqlash, d)davomatni aniqlash c) darsga tayyorgarlik ko`rish va dars rejasi 2.uyga vazifani so`rab baholash:a) og`zaki so`rov b) daftarni tekshirish v) …
3 / 138
geografik, iqtisodiy, axloqiy , ilmiy va huquqiy tarbiya berish. v) rivojlantiruvchi: o`quvchilarning darslik va qo`shimcha adabiyotlar ustida mustaqil ishlash ko`nikmalarini rivojlantirish. d)shakllantiriladigan tayanch va fanga oid kompetensiyalar: tk-1, tk-2, tk-3, tk-4, tk-5, tk-6, xk-1, xk-3 ii.darsning turi:amaliy, nazariy, aralash, noan`aviy, ananaviy. iii.darsning usuli:.aqliy hujum, savol-javob, guruhlarda ishlash. iv.darsning jihozi:darslik ,ko’rgazmali qurollar. v.didaktik jihoz:tarqatma materiallar, slaydlar ,bukletlar. vi.texnik jihoz:kadoskop,kampyuter, diaproyektor ekran. vii.darsuchun talab etiladigan vaqt:45 minut: darsning texnologik xaritasi: dars bosqichlari vaqt tashkiliy qism. 3 minut yangi mavzuni boshlashga hozirlik 10 minut yangi mavzuni yoritish 12 minut guruhlarda ishlash. yangi mavzuni tahlil qilish 15 minut darsni yakunlash 2 minut uyga beriladigan topshiriqlar 3 minut viii.darsning borishi (reja): 1.tashkiliy qism: a)salomlashish, b)tozalikni aniqlash, d)davomatni aniqlash c) darsga tayyorgarlik ko`rish va dars rejasi 2.uyga vazifani so`rab baholash:a) og`zaki so`rov b) daftarni tekshirish v) tarqatma materiallar orqali g) misollar yechish e) amaliy. ix.yangi mavzu bayoni: yangi mavzuni mustahkamlash uyga vazifa:mavzuni o`qib o`rganib kelish_______________________ foydalanilgan …
4 / 138
ish. d)shakllantiriladigan tayanch va fanga oid kompetensiyalar: tk-1, tk-2, tk-3, tk-4, tk-5, tk-6, xk-1, xk-3 ii.darsning turi:amaliy, nazariy, aralash, noan`aviy, ananaviy. iii.darsning usuli:. aqliy hujum, savol-javob, guruhlarda ishlash. iv.darsning jihozi:darslik ,ko’rgazmali qurollar. v.didaktik jihoz:tarqatma materiallar, slaydlar ,bukletlar. vi.texnik jihoz:kadoskop,kampyuter, diaproyektor ekran. vii.darsuchun talab etiladigan vaqt:45 minut: darsning texnologik xaritasi: dars bosqichlari vaqt tashkiliy qism. 3 minut yangi mavzuni boshlashga hozirlik 10 minut yangi mavzuni yoritish 12 minut guruhlarda ishlash. yangi mavzuni tahlil qilish 15 minut darsni yakunlash 2 minut uyga beriladigan topshiriqlar 3 minut viii.darsning borishi (reja): 1.tashkiliy qism: a)salomlashish, b)tozalikni aniqlash, d)davomatni aniqlash c) darsga tayyorgarlik ko`rish va dars rejasi 2.uyga vazifani so`rab baholash:a) og`zaki so`rov b) daftarni tekshirish v) tarqatma materiallar orqali g) misollar yechish e) amaliy. ix.yangi mavzu bayoni: yangi mavzuni mustahkamlash uyga vazifa:mavzuni o`qib o`rganib kelish_______________________ foydalanilgan adabiyotlar:9-sinf darsligi, qo`shmcha adabiyotlar. o`quv ishlari bo’yicha direktor o’rinbosari: ________________________________ sana:__________________ 5- mavzu.eukariotlar-o`simliklarning xilma-xilligi. i.darsning maqsadi: a) ta’limiy: o`quvchilarga …
5 / 138
aviy, ananaviy. iii.darsning usuli:. aqliy hujum, savol-javob, guruhlarda ishlash. iv.darsning jihozi:darslik ,ko’rgazmali qurollar. v.didaktik jihoz:tarqatma materiallar, slaydlar ,bukletlar. vi.texnik jihoz:kadoskop,kampyuter, diaproyektor ekran. vii.darsuchun talab etiladigan vaqt:45 minut: darsning texnologik xaritasi: dars bosqichlari vaqt tashkiliy qism. 3 minut yangi mavzuni boshlashga hozirlik 10 minut yangi mavzuni yoritish 12 minut guruhlarda ishlash. yangi mavzuni tahlil qilish 15 minut darsni yakunlash 2 minut uyga beriladigan topshiriqlar 3 minut viii.darsning borishi (reja): 1.tashkiliy qism: a)salomlashish, b)tozalikni aniqlash, d)davomatni aniqlash c) darsga tayyorgarlik ko`rish va dars rejasi 2.uyga vazifani so`rab baholash:a) og`zaki so`rov b) daftarni tekshirish v) tarqatma materiallar orqali g) misollar yechish e) amaliy. ix.yangi mavzu bayoni: yangi mavzuni mustahkamlash uyga vazifa:mavzuni o`qib o`rganib kelish_______________________ foydalanilgan adabiyotlar:9-sinf darsligi, qo`shmcha adabiyotlar. o`quv ishlari bo’yicha direktor o’rinbosari: ________________________________ sana:__________________ 6- mavzu.zamburug`lar dunyosi. i.darsning maqsadi: a) ta’limiy: o`quvchilarga zamburug`lar dunyosi haqida umumiy ma`lumotlar berish. b) tarbiyaviy: o`quvchilarning biologiya faniga bo`lgan qiziqishlarini oshirish, tirik tabiatni muhofaza qilish,unga ongli …

Want to read more?

Download all 138 pages for free via Telegram.

Download full file

About "tirik organizmlarning o`ziga xos xususiyatlari"

sana:__________________ 1- mavzu.tirik organizmlarning o`ziga xos xususiyatlari. i.darsning maqsadi: a) ta’limiy:o`quvchilarga tirik organizmlarning o`ziga xos xususiyatlari haqida bilimlar berish. b) tarbiyaviy: o`quvchilarning biologiya faniga bo`lgan qiziqishlarini oshirish, tirik tabiatni muhofaza qilish,unga ongli munosabatda bo`lishga o`rgatish, ularda ekologik, geografik, iqtisodiy, axloqiy , ilmiy va huquqiy tarbiya berish. v) rivojlantiruvchi: o`quvchilarning darslik va qo`shimcha adabiyotlar ustida mustaqil ishlash ko`nikmalarini rivojlantirish. d)shakllantiriladigan tayanch va fanga oid kompetensiyalar: tk-1, tk-2, tk-3, tk-4, tk-5, tk-6, xk-1, xk-3 ii.darsning turi:amaliy, nazariy, aralash, noan`aviy, ananaviy. iii.darsning usuli:.aqliy hujum, savol-javob, guruhlarda ishlash. i...

This file contains 138 pages in DOCX format (10.8 MB). To download "tirik organizmlarning o`ziga xos xususiyatlari", click the Telegram button on the left.

Tags: tirik organizmlarning o`ziga xo… DOCX 138 pages Free download Telegram