2-sinf o'qish konspekt

DOC 206 sahifa 2,5 MB Bepul yuklash

Sahifa ko'rinishi (5 sahifa)

Pastga aylantiring 👇
1 / 206
sana: 37-mavzu. mavzu: oltin kuz mavzuga oid tayanch tushunchalar: daraxt, kuz, yaproqlar. soatlar soni: 1 soat mavzuning qisqacha ta’rifi: she'rda shoira kuz faslida tabiatda bo'ladigan o'zgarishlarni chiroyli ta'riflagan. daraxtlarning sap-sariq, rango-rang yaproqlarini zar baldoqqa, daraxt barglari sochilishidan zavqlanib, ularni oltin tangalarga o'xshatadi. o’quv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi: metod: izohli o'qish, ifodali o'qish, mashq, namoyish qilish, munozara. shakl: jamoa, guruh bilan ishlash. jihoz: kuz rasmi, a4 formatli qog’oz, ertak kitob. nazorat: o’quvchilarning darsda faolligi kuzatilib, hisobga olib boriladi. baholash: o’quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib, dars oxirida e’lon qilinadi. darsning maqsadi maqsadlar: ta'limiy: she’rlarni tahlil qilishga o’rgatish tarbiyaviy: tabiatni asrashga o’rgatish. rivojlantiruvchi: o'quvchilarda birgalikda ishlash, o'zaro yordam ko'rsatish ko'nikmalarini hosil qilish, lug'at boyligini oshirish. tayanch kompetensiyalar: axborot bilan ishlash kompetensiya elementi:mavzu doirasida ko’rsatilgan multimedia ilovalariga ongli munosabat bildirish. fanga oid kompetensiyalar:tinglab tushunish, fikrni og’zaki bayon qilish, o’qish, fikrni yozma bayon qilish, hikoya, ularni ongli, ifodali to’g’ri o’qiy oladi. dars jarayoni va …
2 / 206
h 1.ibratli kishilarning yaxshi xususiyatlari haqida suhbat o’tkaziladi. 3.darslikdagi savollarga javob topiladi. 4.boshqotirma yechiladi. doska bilan ishlash munozara suhbat izlanish 5 daqiqa 2 daqiqa 2 daqiqa 5 daqiqa 5-bosqich dars yakuni va baholash o’quvchilarning darsda ishtiroki hisobga olinib,reytingi e’lon qilinadi.dars yakunlanadi. baholash 2 daqiqa 6-bosqich uyga vazifa berish mavzuni o’qib o’rganib kelish. tushuntirish 1 daqiqa darsning borishi: tashkiliy qism a) salomlashish; b) siyosiy daqiaqa; v) davomat; dars jarayoni: 1-bosqich. shoir t. adashboyevning «oltin kuz» she'ri o'quvchilarga ifodali o'qitiladi va mazmuni yuzasidan suhbat o'tkaziladi. she'rdagi tabiat tasviri, she'rni yozish jarayonidagi shoir-ning ruhiy holati, shoir ijodiga doir so'rov o'tkaziladi. o'tgan darsda kuz fasli haqida nimalarni bilib olganliklari so'raladi. o'quvchilar bilimi baholanadi. unda o'quvchilaming lug'at boyligiga ham e'tibor qaratiladi. 2-bosqich. yangi darsning bayoni. asarni o 'qishga tayyorgarlik: o'qituvchi o'quvchilarga kuz fasli, u davom etadigan oylar, bu faslda bog' va dalalarda amalga oshiriladigan yumushlar haqida ga-pirib beradi va yangi mavzuni e'lon qiladi. o'qituvchi matnni …
3 / 206
ot. har bir guruhdan bittadan o'quvchi chiqib, guruh ishini taqdimot qiladi. muhokama: • bugungi dars sizga yoqdimi? • kuz haqida qanday yangi ma'lumotlami o'rgandingiz? • matndagi kuz bayramlari haqidagi gaplami topib o'qing. • matnda keltirilgan «ko'kka arg'imchoq solib» jumlasining ma'nosini izohlang. o'quvchilar bilan birga darslikdagi mavzuga doir qo'shimcha materiallar bilan ishlanadi. kengaytirish. kuzda pishadigan mevalar va poliz mahsulotlari haqida kichik matn tuzish topshirig'i beriladi. baholash. o'quvchilarga darsda va munozaralardagi ishtirokiga ko'ra ball qo'yib boriladi. dars yakunida ballar umumlashtiriladi va natijalar e'lon qilinadi. sana: 38-dars mavzu: kuz. (qutlibeka rahimboyeva) mavzuga oid tayanch tushunchalar: daraxt, kuz, yaproqlar. soatlar soni: 1 soat mavzuning qisqacha ta’rifi: she'rda shoira kuz faslida tabiatda bo'ladigan o'zgarishlarni chiroyli ta'riflagan. daraxtlarning sap-sariq, rango-rang yaproqlarini zar baldoqqa, daraxt barglari sochilishidan zavqlanib, ularni oltin tangalarga o'xshatadi. o’quv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi: metod: izohli o'qish, ifodali o'qish, mashq, namoyish qilish, munozara. shakl: jamoa, guruh bilan ishlash. jihoz: kuz rasmi, a4 formatli qog’oz, …
4 / 206
iyasi ishning nomi bajariladigan ish mazmuni metod vaqt 1-bosqich tashkiliy qism o’quvchilar davomati aniqlanadi.sinf o’quvchilarining darsga tayyorgarligi tekshiriladi “ tez javob” didaktik o’yini 2 daqiqa 2-bosqich ehtiyoj (refleksiyalarni aniqlash) dars shiori tanlanadi.dars davomida rioya qilish lozim bo’lgan qoidalar belgilanadi. suhbat 2 daqiqa 3- bosqich darsning borishi 1.o’tgan darsni so’rab, oqish malakalarini tekshirish. 2.ifodali o’qish. 3mavzuni o’qishga tayyorgarlik, 4.ijodiy ish 4 qator she’r yozish 5.lug’at ishi 7.dam olish daqiqasi. savol-javob izlanish izlanish suhbat namoyish 4 daqiqa 5 daqiqa 4 daqiqa 5 daqiqa 3 daqiqa 3 daqiqa 4-bosqich mustahkamlash 1.ibratli kishilarning yaxshi xususiyatlari haqida suhbat o’tkaziladi. 3.darslikdagi savollarga javob topiladi. 4.boshqotirma yechiladi. doska bilan ishlash munozara suhbat izlanish 5 daqiqa 2 daqiqa 2 daqiqa 5 daqiqa 5-bosqich dars yakuni va baholash o’quvchilarning darsda ishtiroki hisobga olinib,reytingi e’lon qilinadi.dars yakunlanadi. baholash 2 daqiqa 6-bosqich uyga vazifa berish mavzuni o’qib o’rganib kelish. tushuntirish 1 daqiqa darsning borishi: tashkiliy qism a) salomlashish; b) siyosiy daqiaqa; …
5 / 206
qismlarga bo'lib o'qiydilar. matnni qismlarga bo'lib o'qitish. matn bayramlar haqidagi va pishiqchilik haqidagi ikki qismga ajratib o'qittiriladi. har bir qismga sarlavha topiladi. sarlavha matn mazmuniga mosligiga va yangiligi-ga alohida e'tibor qaratiladi. lug'at ishi o'tkaziladi. 3-bosqich. o'quvchilar oldingi darsdagi guruhlarini yana hosil qiladilar. ularga a4 formatli qog'oz va turli bayram rasmlari tarqatiladi. guruhlarga topshiriq. 1-topshiriq. rasmlar orasidan kuzgi bayramlar rasmlarini ajratib, o'tkazilish vaqtiga qarab qog'ozga ketma-ket yopishtirish va rasmlar ostiga uni izohlash topshirig'i beriladi. o'quvchilar qiynalsalar o'qituvchi yordam beradi. taqdimot. har bir guruhdan bittadan o'quvchi chiqib, guruh ishini taqdimot qiladi. muhokama: • bugungi dars sizga yoqdimi? • kuz haqida qanday yangi ma'lumotlami o'rgandingiz? • matndagi kuz bayramlari haqidagi gaplami topib o'qing. • matnda keltirilgan «ko'kka arg'imchoq solib» jumlasining ma'nosini izohlang. o'quvchilar bilan birga darslikdagi mavzuga doir qo'shimcha materiallar bilan ishlanadi. kengaytirish. kuzda pishadigan mevalar va poliz mahsulotlari haqida kichik matn tuzish topshirig'i beriladi. baholash. o'quvchilarga darsda va munozaralardagi ishtirokiga ko'ra ball …

Ko'proq o'qimoqchimisiz?

Barcha 206 sahifani Telegram orqali bepul yuklab oling.

To'liq faylni yuklab olish

"2-sinf o'qish konspekt" haqida

sana: 37-mavzu. mavzu: oltin kuz mavzuga oid tayanch tushunchalar: daraxt, kuz, yaproqlar. soatlar soni: 1 soat mavzuning qisqacha ta’rifi: she'rda shoira kuz faslida tabiatda bo'ladigan o'zgarishlarni chiroyli ta'riflagan. daraxtlarning sap-sariq, rango-rang yaproqlarini zar baldoqqa, daraxt barglari sochilishidan zavqlanib, ularni oltin tangalarga o'xshatadi. o’quv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi: metod: izohli o'qish, ifodali o'qish, mashq, namoyish qilish, munozara. shakl: jamoa, guruh bilan ishlash. jihoz: kuz rasmi, a4 formatli qog’oz, ertak kitob. nazorat: o’quvchilarning darsda faolligi kuzatilib, hisobga olib boriladi. baholash: o’quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib, dars oxirida e’lon qilinadi. darsning maqsadi maqsadlar: ta'limiy: she’rlarni tahlil qili...

Bu fayl DOC formatida 206 sahifadan iborat (2,5 MB). "2-sinf o'qish konspekt"ni yuklab olish uchun chap tomondagi Telegram tugmasini bosing.

Teglar: 2-sinf o'qish konspekt DOC 206 sahifa Bepul yuklash Telegram