informatika 16-dars

DOCX 3 стр. 117,0 КБ Бесплатная загрузка

Предварительный просмотр (3 стр.)

Прокрутите вниз 👇
1 / 3
_______ 10-“a”, “b” sinf uchun informatika 16-dars mavzu: mustahkamlash uchun amaliy mashg‘ulot darsning maqsadi: ta’limiy: o’quvchilarga hujjatning ko‘rish holatlari; hujjatlarda rasmlar bilan ishlashni o’rgatish. rivojlantiruvchi: o’quvchilarni mustaqil fikrlarini oshirish va rivojlantirish. tarbiyaviy: vatanini sevish, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmatda bo‘lish, odob-axloq qoidalariga rioya qilishni singdirish kompetensiya tk: aniq hisob-kitoblarga asoslangan holda shaxsiy, oilaviy, kasbiy va iqtisodiy rejalarni tuza olish, kundalik faoliyatda turli diagramma, chizma va modellarni o‘qiy olish, inson mehnatini yengillashtiradigan, mehnat unumdorligini oshiradigan, qulay shart-sharoitga olib keladigan fan va texnika yangiliklaridan foydalana olish fk: kompyuterlarning arifmetik va mantiqiy asoslariga oid amaliy masalalarni hal eta oladi; turli mavzularda multimedia imkoniyatlari qo‘llab, taqdimotlarni mustaqil ravishda tayyorlay oladi; dars usuli suhbat, tushuntirish, “savol-javob” metodi, “rasmli boshqotirma” , “to‘g‘risini top”,”yosh aktyor”o‘yinlari. dars turi bilim va ko’nikmalarni nazorat qiluvchi va mustahkamlovchi. o’quv jarayonining amaliga oshirish texnologiyasi o’qitish usullari: blits-so’rov, savol-javob. o’qitish shakllari: guruhlara ishlash, frontal, jamoaviy. o’qitish vositalari:10-sinf darsligi, mavzuga oid dars taqdimoti, “jajji …
2 / 3
rgatish, mavzuni mustahkamlash. (33 daqiqa) vazifalarni bajaradi, tushunmagan joylarida savol beradi. 3-bosqich. yakuniy. (4 daqiqa) o’quvchilar olgan bilimlari baholanadi. uyga topshiriq va savollar beriladi. 1. qo’shimcha savollarga javob beradi, topshiriqlarni bajaradi. 2. vazifalarni yozib oladi. asosiy tushunchalar: mavzuni yoritish. darsning borishi: 1. tashkiliy qism: o’quvchilar bilan salomlashish xonani va o’quvchilarni darsga tayyorliklarini kuzatish yo’qlamani aniqlash navbatchi axboroti. siyosiy daqiqa. 1. darsning maqsad va vazifalarini qo’yish. 1. tayanch bilimlarning faollashtirish. uyga vazifalarini tekshirish va o’tilgan mavzuni mustahkamlash. mashq. a1:c5 blokdagi sonlarning eng kattasi va eng kichigining o‘rta arfimetigini d8 katakka hosil qiling. bajarish: a1:c5 bloklarga ixtioriy sonlarni kiritamiz; d6 katakka quyidagi formulani kiritamiz (berilgan sonlarning eng kattasini topish formulasi): =макс(a1:c5); d7 katakka quyidagi formulani kiritamiz (berilgan sonlarni eng kichigini topish formulasi): =мин(a1:c5); d8 katakka quyidagi formulani kiritamiz: (berilgan sonlarni o‘rta arfimetigini hisoblash formulasini): =срзнач(d6:d7); natijada quyidagi oyna hosil bo‘ladi: 1. dars materiallarini tushuntirish (materiallarni tushuntirish dars prezentatsiyasi va videorolik, amaliy harakatlar, …
3 / 3
ib o’rganib testlar tuzib keling. tekshirildi_________ sana “___”___________201_yil image1.png image2.png image3.png

Хотите читать дальше?

Скачайте все 3 страниц бесплатно через Telegram.

Скачать полный файл

О "informatika 16-dars"

_______ 10-“a”, “b” sinf uchun informatika 16-dars mavzu: mustahkamlash uchun amaliy mashg‘ulot darsning maqsadi: ta’limiy: o’quvchilarga hujjatning ko‘rish holatlari; hujjatlarda rasmlar bilan ishlashni o’rgatish. rivojlantiruvchi: o’quvchilarni mustaqil fikrlarini oshirish va rivojlantirish. tarbiyaviy: vatanini sevish, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmatda bo‘lish, odob-axloq qoidalariga rioya qilishni singdirish kompetensiya tk: aniq hisob-kitoblarga asoslangan holda shaxsiy, oilaviy, kasbiy va iqtisodiy rejalarni tuza olish, kundalik faoliyatda turli diagramma, chizma va modellarni o‘qiy olish, inson mehnatini yengillashtiradigan, mehnat unumdorligini oshiradigan, qulay shart-sharoitga olib keladigan fan va texnika yangiliklaridan foydalana olish fk: kompyuterlarning arifmetik ...

Этот файл содержит 3 стр. в формате DOCX (117,0 КБ). Чтобы скачать "informatika 16-dars", нажмите кнопку Telegram слева.

Теги: informatika 16-dars DOCX 3 стр. Бесплатная загрузка Telegram