562-567 misol va masalalar

DOC 414,5 КБ Бесплатная загрузка

Предварительный просмотр (5 стр.)

Прокрутите вниз 👇
1
562-567 mi.doc darsning mavzusi: 562-567 misol va masalalar darsning mavzusi: 562-567 misol va masalalar darsning maqsadi: a) ta’limiy o’quvchilarga ustun shaklida 0 bilan tugagan sonlarni ko’paytirishni o’rgatish masalalar yechtirish, bo’lishni o’rgatish. o’quvchilarni og’zaki hisoblash malakalarini rivojlantirish b) tarbiyaviy maqsad: o’quvchilarni mustaqilikka o’rgatish matematika fani hayotda naqadar muhimligini o’quvchilar ongiga singdirish d) rivojlantiruvchi maqsad: olgan bilim ko’nikma va malakalarini amalda qo’llay olishga o’rgatish, ijodiy fikrlash qobiliyatlarini o’stirish darsning turi: musobaqa darsning uslubi: savol – javob, baxs-munozara, ko’rgazmali tuishuntirish, mustaqil ish darsning jihozi: test topshiriqlari, turli rasmli ko’rgazmalar. darsning borishi tashkiliy qism a) davomatni aniqlash b) sinf tozaligigia e’tibor berish dars matematikaga oid she’rlar bilan boshlanadi hisobni o’rgatadi to’g’ri yo’l ko’rsatadi qani toping bolalar topmagan chetda qolar bu fanning noni nima? hamma matematika bolalar hamma ishda kerakdir hisob-kitob meni o’rganmasangiz bo’lar xolingiz chatoq matematika har yerda kerak uni o’rganish uchun o’qish ham kerak ko’paytira olmasang 9 ni 6 ga o’rganganlaring chiqadi puchga …
2
’tgan mavzuni xulosalash. o’tgan mavzular bo’yicha har bir guruhlar o’quvchisi savollar beradi. 1. to’rtburchakni perimetrini qanday topamiz. 2. ming bu qanday son 3. nollarni qo’shib borish tartibi haqida nimalar bilamiz? 4. shaklni yuzini qanday topamiz? 5. arifmetik amallar haqida nimalarni bilamiz? 6. kattaliklar ustida amallar qanday bajariladi? 7. o’nlik sanoq sistemasi haqida nimalarni bilamiz? daftarni terib olib daftarni tarqatamiz. daftarga 2 baho olgan o’quvchilar uchun shoir po’lat mo’minning 2 baho she’rini 1 o’quvchi yoddan aytib beradi. grip degan kasallik bilintirmay yuqarkan yaqin kelsa kim unga bir zarb bilan yiqitarkan 2 baho ham grip tezda tarqar barchaga sinfga asta kirib grip kabi 2 ham kuchsizlarni izlaydi ba’zi bir xil dangasa yuqqanini sezmaydi o’tiradi 2 do’st eng oxirgi partada 2 oldi bittasi eng birinchi martaba nega 2 olganini do’stni parvo etmadi bu qoloqlik virusi ko’p uzoqqa yetmadi ertasiga kasallik yuqdi qoldi do’stiga tarqayverdi ikkilar ikkilarning ustiga 2 bilan og’ridi qarang sal kam …
3
bir yigitga yetmish hunar oz test topshriqlari: 1. 320 ni 3 martta orttiring. a) 960 b) 328 d) 640 2. 1 sm necha mm? a) 10 m b) 100 mm d) 1 mm 3. qoldiqni toping? 83:9 a) 3 b) 4 d) 2 4. tenglamani qiymatini toping? xx8=72 a) 9 b) 8 d) 7 5. to’g’ri javobni toping? (54+27):9 a) 8 b)9 d) 7 darsni yakunlash: g’olib guruh aniqlanadi. o’quvchilar baholanadi. kundalik daftariga olgan baholar qo’yiladi. 6. uyga vazifa 566-567 misol va masalalarni yechib kelish topshiriladi.
4
562-567 misol va masalalar - Page 4
5
562-567 misol va masalalar - Page 5

Хотите читать дальше?

Скачайте полный файл бесплатно через Telegram.

Скачать полный файл

О "562-567 misol va masalalar"

562-567 mi.doc darsning mavzusi: 562-567 misol va masalalar darsning mavzusi: 562-567 misol va masalalar darsning maqsadi: a) ta’limiy o’quvchilarga ustun shaklida 0 bilan tugagan sonlarni ko’paytirishni o’rgatish masalalar yechtirish, bo’lishni o’rgatish. o’quvchilarni og’zaki hisoblash malakalarini rivojlantirish b) tarbiyaviy maqsad: o’quvchilarni mustaqilikka o’rgatish matematika fani hayotda naqadar muhimligini o’quvchilar ongiga singdirish d) rivojlantiruvchi maqsad: olgan bilim ko’nikma va malakalarini amalda qo’llay olishga o’rgatish, ijodiy fikrlash qobiliyatlarini o’stirish darsning turi: musobaqa darsning uslubi: savol – javob, baxs-munozara, ko’rgazmali tuishuntirish, mustaqil ish darsning jihozi: test topshiriqlari, turli rasmli ko’rgazmalar. darsning borishi tashkiliy qism a)...

Формат DOC, 414,5 КБ. Чтобы скачать "562-567 misol va masalalar", нажмите кнопку Telegram слева.

Теги: 562-567 misol va masalalar DOC Бесплатная загрузка Telegram