gunafsha_ochiq_dars

DOCX 8 pages 4.0 MB Free download

Page preview (5 pages)

Scroll down 👇
1 / 8
mavzu : gunafsha. (qudrat hikmat) darsning maqsadi: ta’limiy: dts talablari asosida dars o`tish .o'quvchilarni bahor fasli va bu faslda ochiladigan gullar bilan tanishtirish, bilimlarini kengaytirish. tarbiyaviy: o'quvchilarga ekologik tarbiya berish, bahoriy gullarni parvarishlashni o'rgatish, tabiatni sevishga undash. rivojlantiruvchi: o'quvchilarning ifodali o'qish va mustaqil ishlash ko'nikmalarini rivojlantirish. o`quv jarayoniga oid kompententsiya: tk2 o‘quv fanlarini o‘rganish va bir-biridan farqlash; tk2 mehnatsevarlik, to‘g‘rilik, hurmat qilish kabi sifatlarga ega bo‘lish; fk1 hikoya, ertak va she’riy matnlarni tinglab tushuna oladi; matnlarni ifodali, to‘g‘ri va tez o‘qiy oladi; darsning turi:yangi bilim beruvchi dars. darsning metodi:induktiv, suhbat, izlanish metodi. darsning jihozi: multimedia vositalari, listlar, akt, mavzuga doir rasmlar.tarqatmalar, rag`bat uchun kartochkalar, pirles test. darsning borishi: i.tashkiliy qism: salomlashish, davomatni aniqlash, o’quvchilarni darsga tayyorgarligini tekshirish. ii. o’tgan darsda berilgan uyga vazifani tekshirish va o’quvchilarni baholash: o`qituvchi:bolalar biz o`tgan darsimizda qaysi mavzu bilan tanishgan edik? o`quvchilar: “bir tup sada” hikoyasi bilan tanishgan edik, deb javob beradilar. o`qituvchi: ofarin, bajarish …
2 / 8
: d:\semenar\collagemaker_20200212_072928227.jpg][image: d:\semenar\collagemaker_20200212_072938439.jpg][image: d:\semenar\collagemaker_20200212_072948373.jpg][image: d:\semenar\collagemaker_20200212_073009785.jpg][image: d:\semenar\collagemaker_20200212_072938439.jpg] o`quvchilar test savollarining barchasiga to`g`ri javob topishgach yangi mavzuning nomi (“gunafsha” so`zi) monitorda namoyon bo`ladi. shu bilan birga bu so`z sinf taxtasida ham hosil bo`ladi. [image: ] [image: ] shu bilan o`tilgan mavzu yakunlanib yangi mavzuga o`tiladi. iii. yangi mavzuning bayoni: o`qituvchi: aziz bolalar demak bugungi darsimizning mavzusi “gunafsha” she`ri. ushbu she`rimizning muallifi esa bolalar shoiri qudrat hikmat. kelinglar shoirning hayoti haqidagi video rolikka qartaylik. manitor orqali shoir qudarat hikmat hayoti haqidagi video rolik namoyish etiladi. [image: ] [image: ] video rolik tugagach o`qituvchi bolalarga qisqacha tushunchalar berib o`tadi. o`qituvchi: mana bolajonlar shoirimiz haqidagi video rolikni tomosha qildik. siz ham a`lo baholarga o`qisangiz, bilimli bo`lsangiz siz ham kelajakda shoir, yozuvchi ,muhandis,san`atkor, o`qituvchi, harbiy , shifokor va hokazo kasb-hunar egalari bo`lishingiz mumkin. [image: c:\users\evroset1\desktop\ko`rgazmalar\20180907212039.jpg] [image: c:\users\evroset1\desktop\ko`rgazmalar\1.jpg] [image: c:\users\evroset1\desktop\8f39lxk_zbzlvloylmuwqmwqssy41qrh.jpg] [image: c:\users\evroset1\desktop\ko`rgazmalar\354200092.jpg] yuqoridagi rasmlar o`quvchilarga ko`rsatiladi.rasmdagi kasb egalari haqida qisqacha tushunchalar beriladi. bu esa o`quvchilarni kasbga yo`naltirish …
3 / 8
r jajji o'rmonga. ko'rib qoldim bir mahal ochilibdi gunafsha. egilib salom berdi, sevinib dedim: yasha! sen bahorning elchisi? sendan yashnar dalalar. yellarning qanotida xush bo`ylaring taralar. o`qituvchi: bolajonlar sizlar gunafsha gulini ko`rganmisiz? kelinglar, ekran orqali gunafsha haqidagi rolikni tomosha qilamiz. manitorda gunafsha haqidagi she`r va gunafsha rasmlari namotish etiladi. [image: ] [image: ] o`quvchilar “gunafsha” she`rini oralash usuli bilan ifodali tarzda o`qishadi. o`qituvchi:barakalla!yaxshi o`qidingiz. endi bir oz hordiq chiqaramiz. iv. dam olish daqiqasi. o’quvchilarga “gunafsha” rasmi tushurilgan rangsiz rasmlar tarqatiladi.o`quvchilar esa bu rasmlarni bo`yab chiqadilar. o’quvchilar bo’yash vaqtida sinfda akt vositasi orqali mayin kuy sadosi taralib turadi. o’qituvchi esa o’quvchilarning bajarayotgan ishni nazorat qilib boradi. [image: d:\semenar\rasmlar\img_20200210_114527_239.jpg] [image: d:\semenar\rasmlar\img_20200210_114527_239.jpg] o`quvchilar bo`yab bo`lishgach (2-3 daqiqa) o`qituvchi o`z ishini a`lo darajada yakunlagan o`quvchilarga rag`bat kartochkalaridan topshiradi. v. yangi mavzuni mustahkamlash. o`qituvchi o`quvchilarga mavzuni mustahkamlash uchun tayyorlagan pirls testni tarqatishdan avval bu test turi haqida qisqacha suhbat o`tkazadi. o`qituvchi: o’quvchilar pirls deganda nimani …
4 / 8
argan testni o`zi tekshirib o`zi bal qo`yadi.test savollarini to`g`ri bajargan o`quvchilar esa rag`batlantiriladi. o`qituvchi: aziz bolajonlar shuning bilan bugungi darsimiz ham tugab qoldi. kelinglar mavzuni xulosalaymiz. o`quvchilar o`zlarining mavzuga oid xuloslarini bayon etadilar va o`qituvchi yakuniy umumlovchi xulosani berib mavzuni tamomlaydi. vi. dars jarayonida faol qatnashgan o’quvchilarni rag’batlantirish va baholash. o'quvchilarning dars davomidagi faolligi va munozaralarda ishtiroki, savollarga bergan javoblari, to'g'ri va ravon o'qishiga qarab qo'yilgan ballar umumlashtiriladi va umumiy ballar e'lon qilinadi. [image: c:\users\evroset1\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\img_20200220_095557.jpg] [image: c:\users\evroset1\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\img_20200220_095557.jpg] [image: c:\users\evroset1\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\img_20200220_095557.jpg] [image: c:\users\evroset1\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\img_20200220_095557.jpg] [image: ]vi. uyga vazifa . she’rni yod oling [image: d:\rabochiy stol\rabochiy stol\moi risunki\foni prezentatsiy\smayliki\butterfly1-6.gif][image: http://www.leon4ik.com/_ld/152/78545770.jpg][image: d:\rabochiy stol\rabochiy stol\moi risunki\foni prezentatsiy\smayliki\butterfly1-6.gif] [image: d:\rabochiy stol\rabochiy stol\moi risunki\foni prezentatsiy\smayliki\butterfly1-6.gif] o’zbekiston respublikasi namangan viloyati pop tumani xalq ta’limi bo’limi tasarrufidagi 30-umumiy o’rta ta’lim maktabi boshlahg’ich sinf o’qituvchisi rahmatov nusratillo ne’matilloxonovichning “o’qish” fanidan “gunafsha” mavzusida 1 soatlik dars ishlanmasi [image: ] image6.jpeg image7.jpeg image8.jpeg image9.png image10.png …
5 / 8
image25.jpeg image26.png image1.png image2.png image3.jpeg image4.jpeg image5.jpeg

Want to read more?

Download all 8 pages for free via Telegram.

Download full file

About "gunafsha_ochiq_dars"

mavzu : gunafsha. (qudrat hikmat) darsning maqsadi: ta’limiy: dts talablari asosida dars o`tish .o'quvchilarni bahor fasli va bu faslda ochiladigan gullar bilan tanishtirish, bilimlarini kengaytirish. tarbiyaviy: o'quvchilarga ekologik tarbiya berish, bahoriy gullarni parvarishlashni o'rgatish, tabiatni sevishga undash. rivojlantiruvchi: o'quvchilarning ifodali o'qish va mustaqil ishlash ko'nikmalarini rivojlantirish. o`quv jarayoniga oid kompententsiya: tk2 o‘quv fanlarini o‘rganish va bir-biridan farqlash; tk2 mehnatsevarlik, to‘g‘rilik, hurmat qilish kabi sifatlarga ega bo‘lish; fk1 hikoya, ertak va she’riy matnlarni tinglab tushuna oladi; matnlarni ifodali, to‘g‘ri va tez o‘qiy oladi; darsning turi:yangi bilim beruvchi dars. darsning metodi:induktiv, suhbat, izlanish metodi. darsning j...

This file contains 8 pages in DOCX format (4.0 MB). To download "gunafsha_ochiq_dars", click the Telegram button on the left.

Tags: gunafsha_ochiq_dars DOCX 8 pages Free download Telegram