2_sinf_matematika_3_o'zaro teskari masalalar

PDF 24 стр. 2,1 МБ Бесплатная загрузка

Предварительный просмотр (5 стр.)

Прокрутите вниз 👇
1 / 24
____ viloyati ________ tumani _-umumiy o’rta ta’lim maktabi “boshlang’ich sinf” o’qituvchisi __________________________ matematika fanidan “ katta sonni kichik songa bo’lish ” mavzusida ochiq dars ta`limiy maqsad:o’quvchilarga c katta sonni kichik songa bo’lish mavzusi haqida ma’lumot berish va uning turlari haqida ma’lumot berish. tarbiyaviy maqsad:o’quvchilarga ummum insoniy qadriyatlarni singdirish. rivojlantiruvchi:mashg’ulot larda olingan bilim va malakalarni rivojlantirish. darsning maqsadi dars turi dars usuli yangi mavzu asosida bilim ko’nikma va malakalarni shaklilantirish ko‘rgazmali- amaliy suxbat, amaliy mashg’ulot dars metodi dars jihozi: tarqatma materiallar: kompyuter, proyektor, slaydlar. qog’oz ,qalam, ko’gazmali qurollar,rasmlarda namunalar. darsning vaqt taqsimoti: 4 dars bosqichlari vaqt tashkiliy qism. 2 daqiqa yangi mavzuni boshlashga hozirlik 3 daqiqa yangi mavzuni yoritish 25 daqiqa guruhlarda ishlash. yangi mavzuni tahlil qilish 7 daqiqa darsni yakunlash 3 daqiqa uyga beriladigan topshiriqlar 5daqiqa istagan mavzuingizda zakas olamiz telegram guruhimiz @fidoiy_ustozlar murojaat uchun tel : 978450909 telegram @secret_0909 2-guruh zukkolar 4-guruh chaqqonlar 3-guruh epchillar 1-guruh bilimdonlar dastlab oq’quvchilarni …
2 / 24
miy hossalarini aniqlay olish; fk-1. o‘rganilgan matematik tushunchalarni qabul qila oladi, tegishli misollar keltira oladi;2-3 arifmetik amalli (qavsli, qavssiz) sonli ifodaning qiymatini hisoblay oladi; fk -2.o‘rganilgan matematik tushunchalar, faktlar va algoritmlarni o‘quv va kundalik vaziyatlarda qo‘llay oladi va yangi bilimlar hosil qila oladi; dars turi: yangi tushuncha berish.metodi: aqliy hujum , mustaqil ish. jihozi: mavzuga oid ko’rgazma, tarqatmalar, test savollari. darsning borishi. i tashkiliy qism.a) salomlashish, davomotni aniqlash, tozalikni tekshirish b) ma’naviyat daqiqasi kun yangiligi ii. o’tgan mavzuni so’rash va mustahkamlash. nazorat:uy vazifasini tekshirish, og’zaki so’rov, misol va masalalar yechish. baholash:uy vazifasining bajarilishi, mustaqil misollar bajarishiga qarab rag’batlantiriladi. iii yangi mavzu bayoni aerodromda 4 ta vertolyot va 12 ta samolyot bor edi. samolyotlar vertolyotlardan necha marta ko‘p? vertolyotlar samolyotlardan necha marta kam? yechish 12:4=3 javob samalyotlar vertalyotdan 3 marta ko’p vertalyotlar samalyotdan 3 marta kam maktab bog‘iga 4 tup olcha va 8 tup behi ko‘chati o‘tqazildi. behilar olchalardan necha marta …
3 / 24
2_sinf_matematika_3_o'zaro teskari masalalar - Page 3
4 / 24
2_sinf_matematika_3_o'zaro teskari masalalar - Page 4
5 / 24
2_sinf_matematika_3_o'zaro teskari masalalar - Page 5

Хотите читать дальше?

Скачайте все 24 страниц бесплатно через Telegram.

Скачать полный файл

О "2_sinf_matematika_3_o'zaro teskari masalalar"

____ viloyati ________ tumani _-umumiy o’rta ta’lim maktabi “boshlang’ich sinf” o’qituvchisi __________________________ matematika fanidan “ katta sonni kichik songa bo’lish ” mavzusida ochiq dars ta`limiy maqsad:o’quvchilarga c katta sonni kichik songa bo’lish mavzusi haqida ma’lumot berish va uning turlari haqida ma’lumot berish. tarbiyaviy maqsad:o’quvchilarga ummum insoniy qadriyatlarni singdirish. rivojlantiruvchi:mashg’ulot larda olingan bilim va malakalarni rivojlantirish. darsning maqsadi dars turi dars usuli yangi mavzu asosida bilim ko’nikma va malakalarni shaklilantirish ko‘rgazmali- amaliy suxbat, amaliy mashg’ulot dars metodi dars jihozi: tarqatma materiallar: kompyuter, proyektor, slaydlar. qog’oz ,qalam, ko’gazmali qurollar,rasmlarda namunalar. darsning vaqt taqsimoti: 4 dar...

Этот файл содержит 24 стр. в формате PDF (2,1 МБ). Чтобы скачать "2_sinf_matematika_3_o'zaro teskari masalalar", нажмите кнопку Telegram слева.

Теги: 2_sinf_matematika_3_o'zaro tesk… PDF 24 стр. Бесплатная загрузка Telegram