2-sinf mmatematika 100 % konspekt 2021-2022 o'quv yili

DOCX 18 pages 1.3 MB Free download

Page preview (5 pages)

Scroll down 👇
1 / 18
ushbu qo`llanmani sotib olgan bo`lsangiz sizga bu omonat tariqasida berildi.ushbu qo`llanmani hech kimga hatto yaqin hamkasblaringizga ham bermang faqat o`zingiz foydalaning sizdan buni muallif sifatida iltimos qilamiz. hech qanday tijoriy maqsadlarda foydalanmang. agar ushbu qo`llanma boshqa birovlar orqali sizga kelib qolgan bo`lsa siz ham tarqatmang hamda muallifni rozi qilish esingizdan chiqmasin zero barchamizni qiloyatgan ishlarimizni olloh ko`rib turipti. muallif: @ustoz4 +99897-227-89-26 sana_______________202__yil dars mavzusi: 100 ichida qo‘shish va ayirish darsning maqsadi: a) ta’limiy maqsad: o’quvchilarni matematika darsligi bilan tanishtirish,narsalarning xossalari haqida tushuncha berish .b) tarbiyaviy maqsad : o’quvchilarda ahil jamoa bo’lib ishlash malakasini tarkib toptirish,miqdorlarni to’g’ri aniqlash ko’nikmasini shakllantirish.d) rivojlantiruvchi maqsad:o’quvchilarni mustaqil fikrlashga undash, tog’ri va aniq hisoblash malakasini rivojlantirish .milliy va umummadaniy kompetensiya:hodisalarni matematik tilda ifodalash usullaridan foydalana olish va bu usullar samarali ekanligini tushuna olish;matematik savodxonlik, fan va texnika yangiliklaridan xabardor bo‘lish hamda foydalanish kompetensiyasi:aniq hisob-kitoblarga asoslangan holda shaxsiy rejalarni tuza olish; dars turi: yangi bilim,ko’nikma,malakalarini shakllantiruvchi dars …
2 / 18
h . ii.o’quvchilar bilan kirish suhbati o’tkazish.o’quvchilarni matematika darsligi bilan tanishtirish.o’quvchilarni “matematika”darsligining mualliflari m.ahmedov, n.abduraxmonova, m.jumayevlar haqida tushunchalar berish .o’quvchilarga matematikadan birinchi dars ekanligi bu darslarda sanashni, cho’plardan shakllar yasashni , misollar , masalalar yechishni , geometrik shakllarni o’rganish tushuntiriladi . iii.yangi mavzu bayoni.o’quvchilarni yangi mavzu bilan tanishtiriladi. yurtboshimiz tomonidan 1-sinf o’quvchilariga berilgan o’quv qurollari va dars tartibi bilan tanishtirish . multimedia ilovalar orqali yangi mavzu haqida tushunchalar berish .rasmlar asosida o’quv qurollari tanishtiriladi va ular haqida tushuncha beriladi . o’quv qurollar nomini o’quvchilardan so’rab ularning sanog’i so’raladi .o’quvchilarga kitob , daftar to’g’ri to’rtburchak shaklida ekanligini tushuntirish . 1. hisoblashni tushuntiramiz. [image: ] 30+20=50 50-20=30 50-30=20 [image: ]20 30 50 2.bo‘laklab hisoblaymiz. [image: ]40 10 50 20 90 70 3.nechta o‘yinchoq qoldi? [image: ]20 ta 4.1 dan 30 gacha bo‘lgan sonlar ichida nechta toq son bor? 1 dan 41 gacha bo‘lgan sonlarda-chi? 1 dan 30 gacha toq sonlar 1,3,5,7,9,11,13,15,17,19,21,23,25,27,29 jami …
3 / 18
nib kelish . o`ibdo`:______________________________ sana_______________202__yil dars mavzusi: 100 ichida qo‘shish va ayirish darsning maqsadi: a) ta’limiy maqsad: o’quvchilarni matematika darsligi bilan tanishtirish,narsalarning xossalari haqida tushuncha berish .b) tarbiyaviy maqsad : o’quvchilarda ahil jamoa bo’lib ishlash malakasini tarkib toptirish,miqdorlarni to’g’ri aniqlash ko’nikmasini shakllantirish.d) rivojlantiruvchi maqsad:o’quvchilarni mustaqil fikrlashga undash, tog’ri va aniq hisoblash malakasini rivojlantirish . milliy va umummadaniy kompetensiya:hodisalarni matematik tilda ifodalash usullaridan foydalana olish va bu usullar samarali ekanligini tushuna olish; matematik savodxonlik, fan va texnika yangiliklaridan xabardor bo‘lish hamda foydalanish kompetensiyasi: aniq hisob-kitoblarga asoslangan holda shaxsiy rejalarni tuza olish; dars turi: yangi bilim,ko’nikma,malakalarini shakllantiruvchi dars dars metodi:an’anaviy, savol-javob,suhbat , tushuntirish , “g’aroyib xalta”, “futbol ” o’yinlari dars jihozi: darslik,tarqatma materiallar va testlar,ko’rgazmali qurollar , notebook,multimedia. darsning borishi. t/r bo’limlar vaqti 1 tashkiliy qism 3 daqiqa 2 o`tgan mavzuni mustahkamlash 5 daqiqa 3 yangi mavzu bayoni 15 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash 10 daqiqa 5 o`quvchilarni rag`batlantirish. darsni yakunlash. 10 …
4 / 18
i yangi mavzu bilan tanishtiriladi. yurtboshimiz tomonidan 1.hisoblashni tushuntiramiz. [image: ] 2. natijalarni taqqoslaymiz. [image: ] 40 > 28 86 = 86 3. berilgan o‘lchamdagi kesmalarni chizamiz. [image: ] 4.namunaga ko‘ra davom ettiramiz. [image: ] 18 = 4 + 14 47 = 7 + 40 49 = 8 + 41 77 = 7 + 71 5. hisoblaymiz. [image: ] 14 sm + 5 sm= 19 sm 81 sm + 7 sm= 89 sm 57 sm - 2 sm= 55 sm 53 sm + 6 sm= 59 sm 34 sm - 4 sm= 30 sm 99 sm - 9 sm= 90 sm iv.yangi mavzuni mustahkamlash. v. darsni yakunlash. o’quvchilarning darsdagi faoliyatiga qarab rag’batlantirish . vi.uyga vazifa: o’rganib kelish . o’ibdo’ : __________ _________________________ sana_______________202__yil telgram orqali @mehmonlarga telefon nomer 97-227-89-26 mavzusi: yig‘indi va ayirmani toppish. maqsad: o’quvchilarga dts talablari asosida ikki amalli masalalarni yechishni o’rgatish. ta’limiy: o’quvchilarga yig‘indi va ayirmani toppish …
5 / 18
hirish b) ma’naviyat daqiqasi “ iqtisod” mavzusida suhbat. ii. o’tgan mavzuni so’rash va mustahkamlash. o’tgan mavzuni mustahkamlab yangi mavzu bilan bog’lash. iii yangi mavzu bayoni 1.hisoblashni tushuntiramiz. [image: ]8 49 2.hisoblaymiz. [image: ]76 49 73 46 3. behilar soni olmalar sonidan nechta kam? [image: ]telgram orqali @mehmonlarga telefon nomer 97-227-89-26 iv mustahkamlash. 4. ketma-ketlikni davom ettiramiz. [image: ]2 ta 3 ta v baholash. dars yakunida umumiy ballar e’lon qilinadi va faol, bilimdon o’quvchilar rag’batlantiriladi. vi uyga vazifa. 5- 6 – misol va masala. 5. qaysi sonlar tushirib qoldirilgan? [image: ]30 35 6. bo‘sh kataklarni to‘ldiramiz. [image: ]20 20 20 20 20 o`ibdo`:________ __________________________ sana_______________202__yil dars mavzusi: yig‘indi va ayirmani topish darsning maqsadi:maqsad: o’quvchilarga dts talablari asosida ikki amalli masalalarni yechishni o’rgatish.ta’limiy: o’quvchilarga yig‘indi va ayirmani toppish ko’rinishidagi misol haqida bilim berish tarbiyaviy: o’quvchilarni mehnatsevarlik ruhida tarbiyalash.rivojlantiruvchi: o’quvchilarni og’zaki va yozma hisoblash malakalarini o’stirish.o`quv jarayoniga oid kompetensiya:tk1matematikaga oid atamalarning ma’nosini tushunib …

Want to read more?

Download all 18 pages for free via Telegram.

Download full file

About "2-sinf mmatematika 100 % konspekt 2021-2022 o'quv yili"

ushbu qo`llanmani sotib olgan bo`lsangiz sizga bu omonat tariqasida berildi.ushbu qo`llanmani hech kimga hatto yaqin hamkasblaringizga ham bermang faqat o`zingiz foydalaning sizdan buni muallif sifatida iltimos qilamiz. hech qanday tijoriy maqsadlarda foydalanmang. agar ushbu qo`llanma boshqa birovlar orqali sizga kelib qolgan bo`lsa siz ham tarqatmang hamda muallifni rozi qilish esingizdan chiqmasin zero barchamizni qiloyatgan ishlarimizni olloh ko`rib turipti. muallif: @ustoz4 +99897-227-89-26 sana_______________202__yil dars mavzusi: 100 ichida qo‘shish va ayirish darsning maqsadi: a) ta’limiy maqsad: o’quvchilarni matematika darsligi bilan tanishtirish,narsalarning xossalari haqida tushuncha berish .b) tarbiyaviy maqsad : o’quvchilarda ahil jamoa bo’lib ishlash malakasini tarkib toptir...

This file contains 18 pages in DOCX format (1.3 MB). To download "2-sinf mmatematika 100 % konspekt 2021-2022 o'quv yili", click the Telegram button on the left.

Tags: 2-sinf mmatematika 100 % konspe… DOCX 18 pages Free download Telegram