3_sinf_texnologiya_tehnologiya_2019

DOCX 10 стр. 1,3 МБ Бесплатная загрузка

Предварительный просмотр (5 стр.)

Прокрутите вниз 👇
1 / 10
1 mavzu: kirish sana__________ darsning maqsadi. ta`limiy: dts talablari asosida dars o`tish. mehnat ta ‘limi qurollari bilan tanishish, xavfsizlik qoidalarini o`rgatish. o`quvchilarda ijodkorlik qobiliyatini oshirishf.k.1.tabiiy va turli materiallarni bir-birida farqlay oladi; egallagan hayotiy odob-axloq qoidalari, mehnatsevarlikka oid asosiy tushunchalarga rioya eta oladi. t.k.3. texnologiya fani orqali ijodiy qobiliyatini rivojlantirish tarbiyaviy: o`quvchilarni ilm olishga qiziqtirish. mehnatsevarlik va halollikka o'rgatish. t.k.1. buyum yasashda ishlatiladigan ish qurollari va atamalar nomini o‘zaro muloqot vaqtida qo‘llay olish.t.k.4. sinfda va oilada o‘z o‘rniga ega bo‘lish. rivojlantiruvchi: o`quvchilarni guruhda ishlash, yangi mavzuni guruhda munozara orqali anglab yetish ko‘nikmasini shakllantirish. f.k.3. kasblar olamini bila oladi, kasb-hunarlarga oid ma’lumotlarni to‘play oladi va tavsiflay oladi darsning turi. yangi bilim beruvchi. darsning metodi. amaliy ,tushuntirish. darsning jihozi. mehnat fanida ishlatiladigan ish qurollari va materiallardan namunalar ko`rsatish. darsning borishi: i.tashkiliy qism. salomlashish, davomatni aniqlash, o’quvchilarni darsga tayyorgarligini tekshirish. ii. o’tgan darsda berilgan uyga vazifani tekshirish va o’quvchilarni baholash. 2-sinfda o’tilgan mavzularni takrorlash. …
2 / 10
e: c:\users\user\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\izobrajenie 049.jpg]har bir o’quvchi faqat o’z ish joyida ishlashi lozim. 2. ish jamoa ravishda bajariladigan bo’lsa, o’quvchilar o’zlari uchun belgilab berilgan majburiyatlarini yaxshi bilishlari zarur. 3. berilgan topshiriq faqat o’qituvchining ruxsati bilan amalga oshirilishi lozim. 4. ishni boshlashdan oldin, ish joyingizni tayyorlang, asboblarni to’g’ri va qulay joylashtiring: o’ng qo’l bilan ushlanadigan asboblarni o’ng tomonga(qaychi, qalam, o’chirg’ich va hakozo), chap qo’l bilan ushlanadiganlarini( qog’oz, kley va boshqalar) chap tomonga qo’ying, sanchiladigan, kesadigan asboblarni hech qachon ikkita asbob orasiga qo’ymang, ularni doimo o’z joyiga, o’tkir tomonini o’zingiz tomonga qaratib qo’ying. asboblarni o’ynamang. 5. dars vaqtida ish joyingizni tartibli saqlang. 6. o’tmas yoki buzuq asbob bilan ishlamang. 7. asbobni ishlatganda, uni o’qituvchi ko’rsatganidek ushlang. 8. asboblarni asrang, ularni to’g’ri va o’z o’rnida ishlating, ishlatgandan so’ng ularni tozalab, yuviladiganlarini yuvib, artiladigalarini artib qo’ying. 9. bajariladigan ishni yaxshiroq, chiroyliroq, tartibliroq qilishga harakat qiling. 10. mehnat ta’limi darsida yugurish man etiladi. 11. ishni …
3 / 10
dalarini o`rgatish. o`quvchilarda ijodkorlik qobiliyatini oshirishf.k.1.tabiiy va turli materiallarni bir-birida farqlay oladi; egallagan hayotiy odob-axloq qoidalari, mehnatsevarlikka oid asosiy tushunchalarga rioya eta oladi. t.k.3. texnologiya fani orqali ijodiy qobiliyatini rivojlantirish tarbiyaviy: o`quvchilarni ilm olishga qiziqtirish. mehnatsevarlik va halollikka o'rgatish. t.k.1. buyum yasashda ishlatiladigan ish qurollari va atamalar nomini o‘zaro muloqot vaqtida qo‘llay olish.t.k.4. sinfda va oilada o‘z o‘rniga ega bo‘lish. rivojlantiruvchi: o`quvchilarni guruhda ishlash, yangi mavzuni guruhda munozara orqali anglab yetish ko‘nikmasini shakllantirish. f.k.3. kasblar olamini bila oladi, kasb-hunarlarga oid ma’lumotlarni to‘play oladi va tavsiflay oladi darsning turi. yangi bilim beruvchi. darsning metodi. amaliy ,tushuntirish. darsning jihozi. mehnat fanida ishlatiladigan ish qurollari va materiallardan namunalar ko`rsatish. darsning borishi: i.tashkiliy qism. salomlashish, davomatni aniqlash, o’quvchilarni darsga tayyorgarligini tekshirish. ii. o’tgan darsda berilgan uyga vazifani tekshirish va o’quvchilarni baholash. 2-sinfda o’tilgan mavzularni takrorlash. yozgi ta’til taassurotlari haqida o’quvchilar bir-birlari bilan fikr almashishi. iii. yangi mavzuning bayoni: maktabdagi mehnat tarbiyasi va ta'limining maqsadi …
4 / 10
n holatda saqlang. · qaychining uchini yuqoriga qaratib ushlamang. · qaychini ishlatib bo’lgandan so’ng ochiq holda qoldirmang. · qaychini yurib turganingizda ishlatmang. · qaychini faqat yopilgan holda uchidan ushlab o’rtog’ingizga uzating. · qaychini ishlatayotganda kesilishning yo’nalishini hamda materialni ushlab turgan chap qo’l barmoqlarni kuzatib turing. · yaroqsiz qaychini ishlatmang, uni o’qituvchingizga topshiring. bigizdan foydalanish qoidalari! · avvalo bigiz bilan ishlaganingizda ustozingiz yoki ota-onangiz ko’magiga tayaning. · bigizni o’rinsiz ishlatmang. · sirti silliq va sirpanchiq bo’lgan qattiq predmetlarni bigiz bilan teshmang. · teshiladigan predmetni qo’lingizda ushlamang, uni stol, taglik ustiga qo’yib teshing. pichoq bilan ishlash qoidalari! · uchi yumaloq maxsus pichoqdan foydalaning. · maxsus pichoqni o’qituvchi ko’rsatganidek ishlating, kesganda qattiq bosmang. igna bilan ishlash qoidalari! · ishlatib bo’lgach maxsus igna yostiqchaga sanchib qo’ying. · ignani hech qachon og’zingizga solmang. · ortiqcha ignalarni ignadonda quruq holatda saqlang. · ishdan oldin va ishdan keyin ignalarni sanab ko’ring, yetishmagan ignalarni albatta toping. · qog’oz …
5 / 10
y va turli materiallarni bir-birida farqlay oladi; tarbiyaviy: o`quvchilarni ilm olishga qiziqtirish. mehnatsevarlik va halollikka o'rgatish. f.k.2. o‘z mehnat harakatlarini o‘quv topshiriqlari asosida muntazam takrorlay oladi; t.k.4.sinfda va oilada o‘z o‘rniga ega bo‘lish. rivojlantiruvchi: o`quvchilarni guruhda ishlash, yangi mavzuni guruhda munozara orqali anglab yetish ko‘nikmasini shakllantirish. t.k.2. buyumlar yasashni yangi usullarini izlab topish. t.k.3. texnologiya fani orqali ijodiy qobiliyatini rivojlantirish. darsning turi. yangi bilim beruvchi. darsning metodi. amaliy tushuntirish. darsning jihozi. somon, yelim, qaychi, qalam, bo`yoqlar, cho`tkalar, taglik qogo`z, yoki klyonka, narsaning namunasi. darsning borishi. i.tashkiliy qism. salomlashish, davomatni aniqlash, o’quvchilarni darsga tayyorgarligini tekshirish. ii. o’tgan darsda berilgan uyga vazifani tekshirish va o’quvchilarni baholash. 1.mehnat haqida maqollar ayting. 2.xavfsizlik qoidalarini aytib bering. ii. yangi mavzuning bayoni: o`qituvchi dars boshida o`quvchilar tomonidan yasalgan bir nechta applikatsiyalarni ko`rsatadi. bolalar diqqat bilan ko`rib chiqishadi. o`qituvchi bugungi dars mavzusini e`lon qiladi. o`quvchilar darsga tayyorlanib kelishgan bo`ladi. tabiiy materiallar bilan ishlaganda bo'laklarni birlashtirish. yasalgan buyumning …

Хотите читать дальше?

Скачайте все 10 страниц бесплатно через Telegram.

Скачать полный файл

О "3_sinf_texnologiya_tehnologiya_2019"

1 mavzu: kirish sana__________ darsning maqsadi. ta`limiy: dts talablari asosida dars o`tish. mehnat ta ‘limi qurollari bilan tanishish, xavfsizlik qoidalarini o`rgatish. o`quvchilarda ijodkorlik qobiliyatini oshirishf.k.1.tabiiy va turli materiallarni bir-birida farqlay oladi; egallagan hayotiy odob-axloq qoidalari, mehnatsevarlikka oid asosiy tushunchalarga rioya eta oladi. t.k.3. texnologiya fani orqali ijodiy qobiliyatini rivojlantirish tarbiyaviy: o`quvchilarni ilm olishga qiziqtirish. mehnatsevarlik va halollikka o'rgatish. t.k.1. buyum yasashda ishlatiladigan ish qurollari va atamalar nomini o‘zaro muloqot vaqtida qo‘llay olish.t.k.4. sinfda va oilada o‘z o‘rniga ega bo‘lish. rivojlantiruvchi: o`quvchilarni guruhda ishlash, yangi mavzuni guruhda munozara orqali anglab yetish ko‘nikm...

Этот файл содержит 10 стр. в формате DOCX (1,3 МБ). Чтобы скачать "3_sinf_texnologiya_tehnologiya_2019", нажмите кнопку Telegram слева.

Теги: 3_sinf_texnologiya_tehnologiya_… DOCX 10 стр. Бесплатная загрузка Telegram