3 musiqa konspekt

DOC 16 pages 6.4 MB Free download

Page preview (5 pages)

Scroll down 👇
1 / 16
sinf: 3 sana: ____________ fan: musiqa madaniyati. mavzu: vatanimizni madh etamiz. i. darsning maqsadi: ta`limiy: dts asosida o`quvchilarda vatanni madh etuvchi bilim va ko`nikmalar hosil qilsih; tarbiyaviy: o`quvchilarni vatanga muhabbat, istiqlolga sadoqat, yurt sha`nini ulug`lashga intilish tuyg`ularida kamol toptirish; rivojlantiruvchi: o`quvchilarda musiqa tinglash, kuyni his qilish va jamoa bo`lib kuylash malakalarini rivojlantirish; ii. darsning metodi: noan`anaviy, suhbat, kuylash; iii. darsning jihozi: darslik, tarqatmalar, texnik vositalar, fortepiano cholg`u asbobi, qo`shiq mualliflari rasmlari; iv.darsning borishi: sinfga musiqa sadolari ostida kirish, musiqa bilan salomlashish, navbatchi o’quvchi orqali davomatni aniqlash, uyga berilgan vazifani tekshirish v.yangi mavzu bayoni: bizga malumki hayotimizda musiqaning o`rni juda katta. biz musiqa darsida qo`shiq kuylashlarni, musiqa cholg`u asbobini cholishni, har xil ritmik harakatlarni, raqs tushishlarni, notalarni sanashni, notalar jolashishini, dirijorlik qilishni o`rganamiz.suningdek kuylayotgan qo`shiqlarimizda turli mavzular qatori vatanni madh etuvchi kuy va qo`shiqlarimiz xam juda ko`p.biz vatanimiz va unga bo`lgan mehrimiz bilan yashamog`imiz kerak. vi. jamoa bo’lib kuylash: o'zbekiston respublikasining …
2 / 16
ekasidan o’zbekiston davlat madhiyasini tinglang viii. musiqa savodi:. 2-sinfda o’tilganlarni takrorlash. [image: image1.png] ix. darsni mustahkamlash: kuylash, dars davomida o’tilganlari savol javob asosida mustahkamlash. 1.vatan haqida qanday qo’shiqlarni bilasiz? 2. musiqaga mos raqs harakatlarini bajaring. 3. o’zbekiston davlat madhiyasini mustaqil kuylashga harakat qiling. x. darsning yakuni: o’quvchilar faoliyati baholanadi xi. uyga vazifa: o’rganib kelish,qo’shiqni yodlash . maktab ilmiy bo’lim mudiri: _____________________ o`qituvchi: o`qituvchi: n.mirzaliyeva sinf:3 sana: ___________ fan: musiqa madaniyati. mavzu: bastakor rustam abdullayev ijodi. i. darsning maqsadi: ta`limiy: dts asosida o`quvchilarda o`zbek bastakorlari haqida bilim va ko`nikmalar hosil qilsih; tarbiyaviy: o`quvchilarni vatanga muhabbat, istiqlolga sadoqat, yurt sha`nini ulug`lashga intilish tuyg`ularida kamol toptirish;tabiatga muhabbat uyg’otish. rivojlantiruvchi: o`quvchilarda musiqa tinglash, kuyni his qilish va jamoa bo`lib kuylash malakalarini rivojlantirish; ii. darsning metodi: noan`anaviy, suhbat, kuylash; iii. darsning jihozi: darslik, tarqatmalar, texnik vositalar, fortepiano cholg`u asbobi, qo`shiq mualliflari rasmlari; iv.darsning borishi: sinfga musiqa sadolari ostida kirish, musiqa bilan salomlashish, navbatchi o’quvchi orqali …
3 / 16
bajaring. 3. “ qo’zichoq ” qo’shig’ini mustaqil kuylashga harakat qiling. x. darsning yakuni: o’quvchilar faoliyati baholanadi xi. uyga vazifa: o’rganib kelish,qo’shiqni yodlash . maktab ilmiy bo’lim mudiri: _____________________ o`qituvchi: o`qituvchi: n.mirzaliyeva sinf: 3 sana: _________ fan: musiqa madaniyati. mavzu: raqs haqida . i. darsning maqsadi: ta`limiy: dts asosida o`quvchilarda raqs yuzasidan bilim va ko`nikmalar hosil qilsih; tarbiyaviy: o`quvchilarni maktabga bo’lgan muhabbatini oshirish, yurt sha`nini ulug`lashga intilish tuyg`ularida kamol toptirish; rivojlantiruvchi: o`quvchilarda musiqa tinglash, kuyni his qilish va jamoa bo`lib kuylash malakalarini rivojlantirish; ii. darsning metodi: noan`anaviy, suhbat, kuylash; iii. darsning jihozi: darslik, tarqatmalar, texnik vositalar, fortepiano cholg`u asbobi, qo`shiq mualliflari rasmlari; iv.darsning borishi: sinfga musiqa sadolari ostida kirish, musiqa bilan salomlashish, navbatchi o’quvchi orqali davomatni aniqlash, uyga berilgan vazifani tekshirish v.yangi mavzu bayoni: bizga malumki hayotimizda musiqaning o`rni juda katta. biz musiqa darsida qo`shiq kuylashlarni, musiqa cholg`u asbobini cholishni, har xil ritmik harakatlarni, raqs tushishlarni, notalarni sanashni, notalar jolashishini, dirijorlik …
4 / 16
yga vazifa: o’rganib kelish,qo’shiqni yodlash . maktab ilmiy bo’lim mudiri: _____________________ o`qituvchi: o`qituvchi: n.mirzaliyeva sinf: 3 sana: ___________ fan: musiqa madaniyati. mavzu: raqs haqida . i. darsning maqsadi: ta`limiy: dts asosida o`quvchilarda raqs yuzasidan bilim va ko`nikmalar hosil qilsih; tarbiyaviy: o`quvchilarni maktabga bo’lgan muhabbatini oshirish, yurt sha`nini ulug`lashga intilish tuyg`ularida kamol toptirish; rivojlantiruvchi: o`quvchilarda musiqa tinglash, kuyni his qilish va jamoa bo`lib kuylash malakalarini rivojlantirish; ii. darsning metodi: noan`anaviy, suhbat, kuylash; iii. darsning jihozi: darslik, tarqatmalar, texnik vositalar, fortepiano cholg`u asbobi, qo`shiq mualliflari rasmlari; iv.darsning borishi: sinfga musiqa sadolari ostida kirish, musiqa bilan salomlashish, navbatchi o’quvchi orqali davomatni aniqlash, uyga berilgan vazifani tekshirish v.yangi mavzu bayoni: bizga malumki hayotimizda musiqaning o`rni juda katta. biz musiqa darsida qo`shiq kuylashlarni, musiqa cholg`u asbobini cholishni, har xil ritmik harakatlarni, raqs tushishlarni, notalarni sanashni, notalar jolashishini, dirijorlik qilishni o`rganamiz.suningdek kuylayotgan qo`shiqlarimizda turli mavzular qatori vatanni madh etuvchi kuy va qo`shiqlarimiz xam juda ko`p.biz vatanimiz …
5 / 16
f:3 sana: ____________ fan: musiqa madaniyati. mavzu: pauza haqida tushuncha . i. darsning maqsadi: ta`limiy: dts asosida o`quvchilarda pauza haqida bilim va ko`nikmalar hosil qilsih; tarbiyaviy: o`quvchilarni do’st, inoq ahil ,mehribon, yurt sha`nini ulug`lashga intilish tuyg`ularida kamol toptirish; rivojlantiruvchi: o`quvchilarda musiqa tinglash, kuyni his qilish va jamoa bo`lib kuylash malakalarini rivojlantirish; ii. darsning metodi: noan`anaviy, suhbat, kuylash; iii. darsning jihozi: darslik, tarqatmalar, texnik vositalar, fortepiano cholg`u asbobi, qo`shiq mualliflari rasmlari; iv.darsning borishi: sinfga musiqa sadolari ostida kirish, musiqa bilan salomlashish, navbatchi o’quvchi orqali davomatni aniqlash, uyga berilgan vazifani tekshirish v.yangi mavzu bayoni: qo`shiq yoki kuyning biron yerda tovushlarning to`xtatilishi yoki tinishi pauza deyiladi. pauzalar butun, yarimtalik, choraktalik, nimchorak, 16 talik, 32 talik, 64 talik bo`ladi. vi. jamoa bo’lib kuylash: bolalik . [image: image16.png] vii. musiqa tinglash: sinf fonotekasidan ”feruz”g’ro’ziboyev musiqasini tinglang [image: image17.png] viii. musiqa savodi: 3/4 o’lchovida dirijorlik harakatlari,quyidagi kuyni dirijorlik qilib, notalarni aniq, ravon va sof tovush bilan …

Want to read more?

Download all 16 pages for free via Telegram.

Download full file

About "3 musiqa konspekt"

sinf: 3 sana: ____________ fan: musiqa madaniyati. mavzu: vatanimizni madh etamiz. i. darsning maqsadi: ta`limiy: dts asosida o`quvchilarda vatanni madh etuvchi bilim va ko`nikmalar hosil qilsih; tarbiyaviy: o`quvchilarni vatanga muhabbat, istiqlolga sadoqat, yurt sha`nini ulug`lashga intilish tuyg`ularida kamol toptirish; rivojlantiruvchi: o`quvchilarda musiqa tinglash, kuyni his qilish va jamoa bo`lib kuylash malakalarini rivojlantirish; ii. darsning metodi: noan`anaviy, suhbat, kuylash; iii. darsning jihozi: darslik, tarqatmalar, texnik vositalar, fortepiano cholg`u asbobi, qo`shiq mualliflari rasmlari; iv.darsning borishi: sinfga musiqa sadolari ostida kirish, musiqa bilan salomlashish, navbatchi o’quvchi orqali davomatni aniqlash, uyga berilgan vazifani tekshirish v.yangi mavzu bayoni...

This file contains 16 pages in DOC format (6.4 MB). To download "3 musiqa konspekt", click the Telegram button on the left.

Tags: 3 musiqa konspekt DOC 16 pages Free download Telegram