3-sinf do’stlar ochiq dars o'qish

DOCX 5 sahifa 2,9 MB Bepul yuklash

Sahifa ko'rinishi (5 sahifa)

Pastga aylantiring 👇
1 / 5
sana: mavzu: do’stlar.“kalila va dimna“dan darsning maqsadlari: ta'limiy maqsad:“do’stlar” hikoyasi haqida tushuncha berish.o’quvchilarni do’st ortttirishga undash. tk2:mavzu doirasida ko‘rsatilgan multimedia ilovalariga ongli munosabat bildirish;fk1: ertaknini ongli, ifodali o‘qiy olish va mazmunini tushuna olish. tarbiyaviy maqsad: do’stlik so’zini anglashga o’rgatish,o’quvchilarni bir-biriga g’amxo’r bo’lishga o’rgatish tk4:umuminsoniy qadriyatlarni anglash; rivojlantiruvchi maqsad: matnni so’zlash ko’nikmasini hosil qilish; tk2 : axborot manbalaridan (kitob, kompyuter) foydalana olish: darsning jihozi: mavzuga mos rasmlar, tarqatmalar. darsning uslubi: izohli o’qish, savol- javob. darsning borishi:i. tashkiliy qism:salomlashish; davomatni aniqlash;darsga tayyorgarlik ko’rish; darsning maqsadini aytish. o’quvchilarni guruhlarga bo’lib olish. 1–guruh, 2- guruh, 3- guruh. - so'zlarning eng shirini, ochiq aytay sirini. odob bo'g'in sharbatin qalb gavharin qimmatin, qo`l berib shu so`z bilan dillar qulfin ochamiz. qaysi shirin so'z ekan? hamma: - assalomu alaykum. - bolajonlar sog’ omonmisiz? bugungi darsga tayyormisiz? - hammamiz sog’- omonmiz, yangi darsga tayyormiz! - har narsadan xabarchi, sinfda kim navbatchi? - navbatchi menman ustoz, har so’zingiz dilga …
2 / 5
m.yusupov, s.rahmonbekova 2. qobil boboning nabiralarini ismi nima? a) shuhrat va shokir. b) shavkat va shuhrat d) shahlo va shuhrat 3. daryo suvini bahor toshirar, odam qadrini……….. ushbu maqolni davom ettiring a)yaxshilik b) do’stlik d) mehnat oshirar. 4.alisher navoiy qachon, qayerda tug`ilgan? a) 1441-yil 9-fevral, samarqand b) 1441-yil 12-fevral, buxoro d) 1441-yil 9-fevral, hirot. 5. zahiriddin muhammad bobur qayerda tug`ilgan? a) andijonda. b) samarqandda d) toshkentda “aql qayrog`i” mashqi (test akt orqali) iii. yangi mavzu bayoni. matn mazmunini o’qituvchi hikoya qilib beradi: do'stlar bir chamanzorda qarg'a, toshbaqa, ohu va sichqon do'st bo'lib yashar edi. ular atrofi qamish bilan o'ralgan joyga yig'ilishib suhbat qurishardi. bir- birlariga hikoyalar aytishar, sarguzashtlarini so'zlab berishar va shod-xurram kun kechirishar edi. bir kuni qarg'a, sichqon va toshbaqa, odatdagidek, qamish bilan o'ralgan joyga to'plandilar. lekin ohu kelmadi. xavotir olib, qarg'aga dedilar: — havoga uchib, atrofni qara. zora biror xabar keltirsang. qarg'a uchib borib, ko'p joylarni qaradi. nihoyat, …
3 / 5
lekin hech ish chiqmadi. pushaymon bo'lib orqasiga qaytdi. qarasa, toshbaqa yo'q. to'rva yirtilgan. ovchi bo'lgan voqealarni esladi. bu joy parilar va jodugarlar makoni ekan, deb qo'rqib ketdi. bu yerni tark etib, jo'nab qoldi. ovchi ketgach, yoronlar yig'ilishdi. ular sevina-sevina, eson-omon o'zlarining xilvat manzillariga bordilar. u yerda rohat va farog'atda umr kechira boshladilar. sadoqatli do'stlar va samimiy birodarlarning bir-biriga ko'magi ularning baxtli hayotlarini mustahkamladi. «kalila va dimna»dan iv. mustahkamlash. matn mazmuniga oid savollar beraman: 1. asarda ishtirok etuvchilarning nomlarini ayting. 2. nima sababdan toshbaqa ovchining qo'liga tushdi? 3. do'stlar toshbaqani qutqarish uchun qanday tadbir qo'lladilar? 4. do'stlarning yana qayta baxtli hayot kechira boshlashlarining sababi nimada? 5. ovchi nega qaytib ketdi? matnni qismlarga bo’lib, o’quvchilarga navbat bilan o’qittiraman. darslikdagi maqol mamunini izohlayman. maqol daraxtni tomiri saqlar, odamni — do’sti. o’quvchilarga “do’stlik” haqida maqol ayyiraman. do’st so’zini tashlama, tashlab boshing qashlama. do’stsiz boshim, tuzsiz oshim. do’st boshga kulfat tushganda bilinadi. v. uyga vazifa: …
4 / 5
qaldir- g`ochlar keladi sayllar o`tkaziladi daraxtlar gullaydi gullar ekiladi dehqonlar yerda ishlashadi sumalak pishiriladi ko`k somsa qilinadi bolalar varrak uchiradi navro`z bayrami 8- mart bayrami 4 audio1.wav image3.wmf 8 - mart qanday kun? navro’z bayrami onajonlar bayrami yangi yil bayrami ______microsoft_office_powerpoint3.sldx 8-mart qanday kun? navro’z bayrami onajonlar bayrami yangi yil bayrami image1.jpeg
5 / 5
3-sinf do’stlar ochiq dars o'qish - Page 5

Ko'proq o'qimoqchimisiz?

Barcha 5 sahifani Telegram orqali bepul yuklab oling.

To'liq faylni yuklab olish

"3-sinf do’stlar ochiq dars o'qish" haqida

sana: mavzu: do’stlar.“kalila va dimna“dan darsning maqsadlari: ta'limiy maqsad:“do’stlar” hikoyasi haqida tushuncha berish.o’quvchilarni do’st ortttirishga undash. tk2:mavzu doirasida ko‘rsatilgan multimedia ilovalariga ongli munosabat bildirish;fk1: ertaknini ongli, ifodali o‘qiy olish va mazmunini tushuna olish. tarbiyaviy maqsad: do’stlik so’zini anglashga o’rgatish,o’quvchilarni bir-biriga g’amxo’r bo’lishga o’rgatish tk4:umuminsoniy qadriyatlarni anglash; rivojlantiruvchi maqsad: matnni so’zlash ko’nikmasini hosil qilish; tk2 : axborot manbalaridan (kitob, kompyuter) foydalana olish: darsning jihozi: mavzuga mos rasmlar, tarqatmalar. darsning uslubi: izohli o’qish, savol- javob. darsning borishi:i. tashkiliy qism:salomlashish; davomatni aniqlash;darsga tayyorgarlik ko’rish; darsning ...

Bu fayl DOCX formatida 5 sahifadan iborat (2,9 MB). "3-sinf do’stlar ochiq dars o'qish"ni yuklab olish uchun chap tomondagi Telegram tugmasini bosing.

Teglar: 3-sinf do’stlar ochiq dars o'qi… DOCX 5 sahifa Bepul yuklash Telegram