3_sinf_matematika_3_chorak_tarkibiy_masalalar_mavzusini_mustahkamlash

PDF 12 pages 1.1 MB Free download

Page preview (5 pages)

Scroll down 👇
1 / 12
___________________________tuman __-umumiy o’rta ta’lim maktabi _________-fani o’qituvchisi ____________________ matematika fanidan “tarkibiy masalalar mavzusini mustahkamlash ” mavzusida ochiq dars ta`limiy maqsad:o’quvchilarga chizmachilik mavzusi haqida ma’lumot berish va uning turlari haqida ma’lumot berish. tarbiyaviy maqsad:o’quvchilarga ummum insoniy qadriyatlarni singdirish. rivojlantiruvchi:mashg’ulot larda olingan bilim va malakalarni rivojlantirish. darsning maqsadi dars turi dars usuli yangi mavzu asosida bilim ko’nikma va malakalarni shaklilantirish ko‘rgazmali- amaliy suxbat, amaliy mashg’ulot dars metodi dars jihozi: tarqatma materiallar: kompyuter, proyektor, slaydlar. qog’oz ,qalam, ko’gazmali qurollar,rasmlarda namunalar. darsning vaqt taqsimoti: 4 dars bosqichlari vaqt tashkiliy qism. 2 daqiqa yangi mavzuni boshlashga hozirlik 3 daqiqa yangi mavzuni yoritish 25 daqiqa guruhlarda ishlash. yangi mavzuni tahlil qilish 7 daqiqa darsni yakunlash 3 daqiqa uyga beriladigan topshiriqlar 5daqiqa tarkibiy masalalar mavzusini mustahkamlash maqsad: ta’limiy: o’quvchilarga masalalar tuzish va ishlashni o’rgatish. •tarbiyaviy: tabiatga to’g’ri munosabatning mohiyati, tabiatni muhofaza qilish insonning burchi ekanligi, ekologik nochorlikka olib keladigan sabablarni anglash va baholash bo’yicha bilimlarni berish. •rivojlantiruvchi: …
2 / 12
a kundalik vaziyatlarda qo‘llay oladi va yangi bilimlar hosil qila oladi; dars turi: yangi tushuncha berish.metodi: aqliy hujum , mustaqil ish. jihozi: mavzuga oid ko’rgazma, tarqatmalar, test savollari. darsning borishi. i tashkiliy qism.a) salomlashish, davomotni aniqlash, tozalikni tekshirish b) ma’naviyat daqiqasi kun yangiligi ii. o’tgan mavzuni so’rash va mustahkamlash. nazorat:uy vazifasini tekshirish, og’zaki so’rov, misol va masalalar yechish. baholash:uy vazifasining bajarilishi, mustaqil misollar bajarishiga qarab rag’batlantiriladi. iii yangi mavzu bayoni; 1. rasm asosida masala tuzing va yeching . masalani yechish:400 l suv uchun 200 kg qog’oz sarflansa biz oldin 1 kg qog’oz qancha suvga yetishini topib olamiz 400:200=2 demak 1 kg qog’oz 2 l suvga sarflanadi bundan 1 tonnani 2 ga ko’paytiramiz natijada 2 tonna chiqadi. demak 1 tonna qog’oz uchun 2 tonna suv sarflanadi 2. tarozining ikki pallasiga tarozi toshlari va o‘lchanayotgan yuk qo‘yilgan. noma’lum x va sonlar ishtirokida tenglama tuzing va uni yeching. yuk massasi necha kilogramm bo‘lganida …
3 / 12
di? 100 ta odamchi? oila a’zolaringizning 1 sutkada qancha havoni yutishi haqida og‘zaki javob bering. 6. tenglama tuzib, natijani hisoblang: uyga vazifa a) noma’lum sonni 3 ga ko‘paytirib, 712 qo‘shilsa 2848 hosil bo‘ldi. b) noma’lum sonni 4 ga ko‘paytirib, natijadan 926 ayirilsa 722 hosil bo‘ldi. d) noma’lum sondan 2496 ayirilib, 9 ga bo‘linsa 312 hosil bo‘ldi. • . baholash mezonlari. “ etiboringiz uchun raxmat
4 / 12
3_sinf_matematika_3_chorak_tarkibiy_masalalar_mavzusini_mustahkamlash - Page 4
5 / 12
3_sinf_matematika_3_chorak_tarkibiy_masalalar_mavzusini_mustahkamlash - Page 5

Want to read more?

Download all 12 pages for free via Telegram.

Download full file

About "3_sinf_matematika_3_chorak_tarkibiy_masalalar_mavzusini_mustahkamlash"

___________________________tuman __-umumiy o’rta ta’lim maktabi _________-fani o’qituvchisi ____________________ matematika fanidan “tarkibiy masalalar mavzusini mustahkamlash ” mavzusida ochiq dars ta`limiy maqsad:o’quvchilarga chizmachilik mavzusi haqida ma’lumot berish va uning turlari haqida ma’lumot berish. tarbiyaviy maqsad:o’quvchilarga ummum insoniy qadriyatlarni singdirish. rivojlantiruvchi:mashg’ulot larda olingan bilim va malakalarni rivojlantirish. darsning maqsadi dars turi dars usuli yangi mavzu asosida bilim ko’nikma va malakalarni shaklilantirish ko‘rgazmali- amaliy suxbat, amaliy mashg’ulot dars metodi dars jihozi: tarqatma materiallar: kompyuter, proyektor, slaydlar. qog’oz ,qalam, ko’gazmali qurollar,rasmlarda namunalar. darsning vaqt taqsimoti: 4 dars bosqichlari vaqt t...

This file contains 12 pages in PDF format (1.1 MB). To download "3_sinf_matematika_3_chorak_tarkibiy_masalalar_mavzusini_mustahkamlash", click the Telegram button on the left.

Tags: 3_sinf_matematika_3_chorak_tark… PDF 12 pages Free download Telegram