a • b ifodaning qiymatini topish.3-sinf 2018

DOCX 5 sahifa 22,3 KB Bepul yuklash

Sahifa ko'rinishi (5 sahifa)

Pastga aylantiring 👇
1 / 5
sana:3-may.2018-yil mavzu: a • b ifodaning qiymatini topish. darsning maqsadi: 1. ta'limiy: a) harfli ifodalar bo’yicha misollar tuzish va uni yechishni o’rgatish, tenglamalar yechish, qoldiqli bo’lish, uch xonali sonlarni bo‘lish va ko’paytirish mavzuni mustahkamlash, misol va masala yechish ko’nikmalarini hosil qilish; b) masalalar yechish malakalarini rivojlantirish. 2. tarbiyaviy: a) o’quvchilarning iqtisodiy savodxonligini oshirish, olgan bilimlarini amaliyotda qo’llay olishga o’rgatish. 3. rivojlantiruvchi: a) mustaqil ishlash ko’nikmasini rivojlantirish, hamkorlikda ishlashga o’rgatish. axborotlar bilan ishlash kompetensiyasi: tavsiya etilgan media manbalardan axborotni izlab topa olish, zarur bo‘lsa uni boshqa ko‘rinishlarga (matn, jadval, sxema va h.k.) o‘tkaza olish; axborotlarni statistik ma’lumotlarning ko‘rinishlarning bir turidan (ustunli, chiziqli va doiraviy diagrammalar, jadvallar, chizmalar) boshqa ko‘rinishga o‘tkaza olish; dars tipi: bilimlarni mustahkamlash, ko'nikma hosil qilish, malakalarini shakllantirish. dars uslubi: og'zaki savol-javob, amaliy ish, kitob va darslik bilan ishlash. dars jihozi: koptok, kartochkalar, darslik. darsning borishi: i. tashkiliy qism: salomlashish; davomatni aniqlash;darsga hozirlik ko’rish; dars matematika fani haqidagi she’r …
2 / 5
49 2-guruh x-347=537-269 x-347=268 x-268+347 x=615 tekshirish: 615-347=537-269 268=268 qolgan o’quvchilarga quyidagi mazmunga tarqatmalar tarqatiladi. 1.qo’shish hadlarini sanab bering? 2.noma’lum qo’shiluvchini topish? 3.qo’shish xossalarini aytib bering? 4.ayirish hadlarini sanab bering? 5.noma’lum kamayuvchini topish? 6.noma’lum ayiriluvchini topish? 7.ko’paytirish hadlarini sanab bering? 8.noma’lum ko’paytuvchini topish? 9.ko’paytirish xossasini aytib bering? 10.bo’lish hadlarini sanab bering? 11.noma’lum bo’limuvchini topish? 12.noma’lum bo’luvchini topish? 13.vaqt o’lchov birliklarini sanab bering? 14.uzunlik o’lchov birliklari. 15.og’irlik o’lchov birliklari sanab bering? 16.harfli ifodalar qiymatini toping? a:12=4 17.sonli ifodalar qiymatini toping? 99:33=? 18.perimetr nima? 19.geometrik figuralar yuzasini toping? 20.sonni 10,100 marta orttirish qoidasini eslang? 21.sonni 10,100 marta kamaytirish qoidasini izohlang? 22.rim raqamlarida ko’rsatib bering? 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 uyga vazifa tekshiriladi. 4 ta umumiy daftar uchun 680 so'm to'landi. 6 ta shunday daftar necha so'm turadi? 680: 4= 170 6•170= 1020 javob: 1020 so’m masala: gul do'koniga 540 dona atirgul, undan 140 ta kam lola olib kelindi. do'konga qancha gul olib kelingan? 540+ (540-140) = …
3 / 5
mustahkamlash: zanjir hamda klaster usulidan foydalanib, 2 ta guruhga topshiriq beriladi. 4-shart: sardorlar bellashuvi. 1. matematik topishmoqlar: 1-gr. sardoriga: sharlarim bor rang-barang, biri biridan tarang. singillarimga bersam, xursand bo’lishdi biram. karimada 6 ta, vazirada 3 ta ko’p, xatosiz jami sharni sen tezda hisoblab top. 2-gr. sardoriga: katta sexda tikuvchi palto, plash tikadi. har biriga beshtadan bir xil tugma qadadi o’n palto, to’rt plashga nechta tugma ketadi? 2.tezkor savol-javob: 1-gr. 1)3 yil necha oy? 2)7 hafta necha kun? 3)burchak turlari? 4)4 asr necha yil? 5)4 sutka necha kun? 2-gr 1)5 yil necha oy? 2)5 hafta necha kun? 3)uchburchak turlari? 4)7 asr necha yil? 5)3 sutka necha kun? 3.sonli maqollarni davom ettiring: 1-gr.sardoriga. 1)bir yil tut ekkan kishi … 2)yetti o’lchab, … 3)bilagi zo’r birni yiqar, bilimi zo’r … 4)oltovlon ola bo’lsa, og’zidagin… 5)bir kun tuz ichgan joyingga… 2-gr.sardoriga. 1)bir kattaning, gapiga kir, … 2)birniki – mingga, mingniki … 3)bir ko’rgan tanish, …
4 / 5
a • b ifodaning qiymatini topish.3-sinf 2018 - Page 4
5 / 5
a • b ifodaning qiymatini topish.3-sinf 2018 - Page 5

Ko'proq o'qimoqchimisiz?

Barcha 5 sahifani Telegram orqali bepul yuklab oling.

To'liq faylni yuklab olish

"a • b ifodaning qiymatini topish.3-sinf 2018" haqida

sana:3-may.2018-yil mavzu: a • b ifodaning qiymatini topish. darsning maqsadi: 1. ta'limiy: a) harfli ifodalar bo’yicha misollar tuzish va uni yechishni o’rgatish, tenglamalar yechish, qoldiqli bo’lish, uch xonali sonlarni bo‘lish va ko’paytirish mavzuni mustahkamlash, misol va masala yechish ko’nikmalarini hosil qilish; b) masalalar yechish malakalarini rivojlantirish. 2. tarbiyaviy: a) o’quvchilarning iqtisodiy savodxonligini oshirish, olgan bilimlarini amaliyotda qo’llay olishga o’rgatish. 3. rivojlantiruvchi: a) mustaqil ishlash ko’nikmasini rivojlantirish, hamkorlikda ishlashga o’rgatish. axborotlar bilan ishlash kompetensiyasi: tavsiya etilgan media manbalardan axborotni izlab topa olish, zarur bo‘lsa uni boshqa ko‘rinishlarga (matn, jadval, sxema va h.k.) o‘tkaza olish; axborotlarni...

Bu fayl DOCX formatida 5 sahifadan iborat (22,3 KB). "a • b ifodaning qiymatini topish.3-sinf 2018"ni yuklab olish uchun chap tomondagi Telegram tugmasini bosing.

Teglar: a • b ifodaning qiymatini topis… DOCX 5 sahifa Bepul yuklash Telegram