3_sinf_matematika_3_chorak_o'qqa_nisbatan_simmetrik_figuralar

PDF 34 pages 3.4 MB Free download

Page preview (5 pages)

Scroll down 👇
1 / 34
________ viloyati _________ tumani __-umumiy o’rta ta’lim maktabi boshlang’ich sinf o’qituvchisi _______________ning 3- sinf matematika fanidan “o’qqa nisbatan simmetrik figuralar” mavzusida ochiq dars ta`limiy maqsad:o’quvchilarga simmetrik figuralar haqida ma’lumot berish va uning turlari haqida ma’lumot berish. tarbiyaviy maqsad:o’quvchilarga ummum insoniy qadriyatlarni singdirish. rivojlantiruvchi:mashg’ulot larda olingan bilim va malakalarni rivojlantirish. darsning maqsadi dars turi dars usuli yangi mavzu asosida bilim ko’nikma va malakalarni shaklilantirish ko‘rgazmali- amaliy suxbat, amaliy mashg’ulot dars metodi dars jihozi: tarqatma materiallar: kompyuter, proyektor, slaydlar. qog’oz ,qalam, ko’gazmali qurollar,rasmlarda namunalar. darsning vaqt taqsimoti: 7 dars bosqichlari vaqt tashkiliy qism. 2 daqiqa yangi mavzuni boshlashga hozirlik 3 daqiqa yangi mavzuni yoritish 25 daqiqa guruhlarda ishlash. yangi mavzuni tahlil qilish 7 daqiqa darsni yakunlash 3 daqiqa uyga beriladigan topshiriqlar 5daqiqa tashkiliy qism o’quvchilar o’tilgan mavzu bo’yicha guruhlarga ajratilib savol javob qilinadi. i – guruh “bilimdonlar” ii – guruh “zukkolar ” ishyoqmas olmaxon do’stining uyiga mehmonga otlanyapti. sovg’a uchun unga olma …
2 / 34
‘rganilgan mavzu doirasida o‘qituvchi bilan birgalikda o‘quv masalasini (maqsadini) topa olish va ifodalay olish; o‘rganilgan mavzu doirasida xususiy misollar va kuzatishlar tahlili asosida obyektlar umumiy hossalarini aniqlay olish; fk-1. o‘rganilgan matematik tushunchalarni qabul qila oladi, tegishli misollar keltira oladi;2-3 arifmetik amalli (qavsli, qavssiz) sonli ifodaning qiymatini hisoblay oladi; fk -2.o‘rganilgan matematik tushunchalar, faktlar va algoritmlarni o‘quv va kundalik vaziyatlarda qo‘llay oladi va yangi bilimlar hosil qila oladi; dars turi: yangi tushuncha berish.metodi: aqliy hujum , mustaqil ish. jihozi: mavzuga oid ko’rgazma, tarqatmalar, test savollari. darsning borishi. i tashkiliy qism.a) salomlashish, davomotni aniqlash, tozalikni tekshirish b) ma’naviyat daqiqasi kun yangiligi ii. o’tgan mavzuni so’rash va mustahkamlash. nazorat:uy vazifasini tekshirish, og’zaki so’rov, misol va masalalar yechish. baholash:uy vazifasining bajarilishi, mustaqil misollar bajarishiga qarab rag’batlantiriladi. iii yangi mavzu bayoni; shakllarning simmetriya o‘qini toping. 2. berilgan shaklda nechta uchburchak va nechta to‘rtburchak bor? shaklda nechta simmetriya o‘qini o‘tkazish mumkin? 3. tarozining ikki pallasiga tarozi …
3 / 34
hun raxmat
4 / 34
3_sinf_matematika_3_chorak_o'qqa_nisbatan_simmetrik_figuralar - Page 4
5 / 34
3_sinf_matematika_3_chorak_o'qqa_nisbatan_simmetrik_figuralar - Page 5

Want to read more?

Download all 34 pages for free via Telegram.

Download full file

About "3_sinf_matematika_3_chorak_o'qqa_nisbatan_simmetrik_figuralar"

________ viloyati _________ tumani __-umumiy o’rta ta’lim maktabi boshlang’ich sinf o’qituvchisi _______________ning 3- sinf matematika fanidan “o’qqa nisbatan simmetrik figuralar” mavzusida ochiq dars ta`limiy maqsad:o’quvchilarga simmetrik figuralar haqida ma’lumot berish va uning turlari haqida ma’lumot berish. tarbiyaviy maqsad:o’quvchilarga ummum insoniy qadriyatlarni singdirish. rivojlantiruvchi:mashg’ulot larda olingan bilim va malakalarni rivojlantirish. darsning maqsadi dars turi dars usuli yangi mavzu asosida bilim ko’nikma va malakalarni shaklilantirish ko‘rgazmali- amaliy suxbat, amaliy mashg’ulot dars metodi dars jihozi: tarqatma materiallar: kompyuter, proyektor, slaydlar. qog’oz ,qalam, ko’gazmali qurollar,rasmlarda namunalar. darsning vaqt taqsimoti: 7 dars bosqichlari vaqt...

This file contains 34 pages in PDF format (3.4 MB). To download "3_sinf_matematika_3_chorak_o'qqa_nisbatan_simmetrik_figuralar", click the Telegram button on the left.

Tags: 3_sinf_matematika_3_chorak_o'qq… PDF 34 pages Free download Telegram