1-sinf matem 2-chorak ochilgani yangisi

DOC 45 стр. 7,9 МБ Бесплатная загрузка

Предварительный просмотр (5 стр.)

Прокрутите вниз 👇
1 / 45
sana: ________________ sinf: 1 ______ fan nomi: matematika mavzu: 7 ga sonni qo’shish va 7 dan sonni ayirish. mavzuga oid tayanch tushunchalar:raqamlar,tartib son,matematik amallar soatlar soni: 1 soat mavzuning qisqacha ta’rifi:sonlarni tartibini o’rganish va ular ustida amallar bajara olish. o’quv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi: metod:suhbat, tushuntirish,”savol-javob” metodi,”rasmli boshqotirma”, “to’g’risini tez top”, “eng vijdonli o’quvchi”, “o’zingni halol bahola” o’yinlari. shakl:jamoa,guruhda ishlash,hamma o’zi uchun. jihoz:darslik,rangli ko’rgazmalar,harakatli ko’rgazmalar,tarqatma testlar,plakatlar. nazorat:o’quvchilarning darsda faolligi kuzatilib,hisobga olib boriladi. baholash:o’quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib,dars oxirida e’lon qilinadi. darsning maqsadi maqsadlar: ta’limiy:. o’quvchilarga 7 ga sonni qo’shish va 7 dan sonni ayirish .mavzusini hayot bilan bog’lagan holda tushuntirish va misol- masalalar yechish malakasini mustahkamlash. tarbiyaviy:o’quvchilarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash,komil inson sifatida voyaga yetishiga hissa qo’shish.ajdodlarimiz buyuk merosi bilan o’quvchilarni tanishtirish. rivojlantiruvchi: o’quvchilarda matematik nutq, xotira, tafakkurni, yozuv ko’nikmalarini rivojlantirish. o’quvchilarning faolligini oshirish, olingan bilimlarini hayot bilan bog’lash tayanch kompetensiyalar: axborot bilan ishlash kompetensiya elementi:mavzu doirasida ko’rsatilgan multimedia ilovalariga …
2 / 45
. savol- javob. 10 daqiqa 3 yangi mavzu ustida ishlash 7ga sonni + va 7 dan sonni ayirish ko’rgazmalilik. 20 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash misol va masala ustida ishlash daftar bilan ishlash 10 daqiqa 5 darsni yakunlash va o’quvchilarni rag’batlantirish uyga vazifani tushuntirish rag’batlantirish. 2 daqiqa darsning borishi: i.tashkiliy qism. · o’quvchilarni va sinf daftarlarini darsga hozurlash. · o’quv qurollarini tekshirish. ii . o’tilgan mavzularni takrorlash. o’tgan darsda mavzuga asosan misollar yozma bajariladi. o’quvchilarning og’zaki qo’shish va ayirish xotiralarini mustahkamlanadi. masalan : doskada sonlarni qo’shish va ayirishga doir misollar aytiladi. 6+3=9 4+2=6 8-4=4 10-7=3 7-6=1 2+3 - 4=1 9 - 5+2=6 10 > 8 o’quvchilarning olgan bilimlari tekshiriladi. iii. yangi mavzu ustida ishlash. yangi mavzini hayot bilan bog’lagan holda turli xil rasmlar hayvonlar, gullar va jadvallar bilan ko’rgazma asosida boshlanadi. 1 – misol og’zaki bajariladi. [image: image26.wmf][image: image27.wmf][image: image28.png][image: image29.jpg] [image: image30.png][image: image31.jpg][image: image32.png][image: image33.png][image: image34.jpg][image: image35.jpg] 7 + …
3 / 45
= 5 + 2 7 = 6 + 1 7 = 2 + 5 7 – 5 = 2 7 - 6 = 1 7 – 2 = 5 iv. yangi mavzuni mustahkamlash. 5 – masala [image: image1.jpg][image: image2.jpg][image: image3.jpg][image: image4.jpg][image: image5.jpg][image: image6.jpg][image: image7.jpg] [image: image8.jpg][image: image9.jpg][image: image10.jpg] 7 + 3 = 10 10 – 7 = 3 javob : 10 ta gul bo’ldi. javob : 3 ta gul qoldi. 6 – misol og’zaki bajariladi. 7 – 4 = 3 7 + 3 = 10 6 – 4 = 2 7 – 6 = 1 7 + 2 = 9 6 + 2 = 8 7 – 3 = 4 7 + 1 = 8 v. darsni yakunlash va o’quvchilarni rag’batlantirish . bugungi darsda o’tilgan mavzu yana bir bor eslatiladi va dars davomida qatnashgan o’quvchilar rag’batlantiriladi. vi. uyga vazifa sana: ________________ sinf: 1 ______ fan nomi: matematika mavzu: 8 ga …
4 / 45
kompetensiya elementi:mavzu doirasida ko’rsatilgan multimedia ilovalariga ongli munosabat bildirish. fanga oid kompetensiyalar: aniq hisob- kitoblarga asoslangan holda shaxsiy rejalarni tuza olishi. darsning texnologik xaritasi t|r dars bosqichlari bajariladigan ish mazmuni bajariladigan ish shakli ajratilgan vaqt 1 tashkiliy qism o’quvchilarni darsga tayyorlash. navbatchi axboroti. suhbat. 3 daqiqa 2 o’tilgan mavzuni takrorlash o’tilgan mavzuni takrorlash. savol va topshiriqlar berib, xulosalash. savol- javob. 10 daqiqa 3 yangi mavzu ustida ishlash 8ga sonni + va 8 dan sonni ayirish ko’rgazmalilik. 20 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash misol va masala ustida ishlash daftar bilan ishlash 10 daqiqa 5 darsni yakunlash va o’quvchilarni rag’batlantirish uyga vazifani tushuntirish rag’batlantirish. 2 daqiqa darsning borishi: i.tashkiliy qism. · o’quvchilarni va sinf daftarlarini darsga hozurlash. · o’quv qurollarini tekshirish. ii . o’tilgan mavzularni takrorlash. o’tgan darsda mavzuga asosan misollar yozma bajariladi. o’quvchilarning og’zaki qo’shish va ayirish xotiralarini mustahkamlanadi. masalan : doskada sonlarni qo’shish va ayirishga doir misollar aytiladi. 9 > …
5 / 45
tiriladi. 2- misol [image: image85.emf] 8 + 2 = 10 3- misol og’zaki bajariladi. 8 – 5 8 – 6 8 - 7 8 = 5 + 3 8 = 6 + 2 8 = 7 + 1 8 – 5 = 3 8 - 6 = 2 8 – 7 = 1 4-misol 7 = 7 8 8 8 > 7 iv. yangi mavzuni mustahkamlash. 5 – misol 8 + 0 = 8 8 – 0 = 8 8 – 8 = 0 6 – masala [image: image11] [image: image12] [image: image13] [image: image14] [image: image15] [image: image16] [image: image17] [image: image18] 8 – 1 = 7 8 – 7 = 1 7 9 o’quvchilarning olgan bilimlari tekshiriladi. iii. yangi mavzu ustida ishlash. yangi mavzini hayot bilan bog’lagan holda turli xil rasmlar parrandalar, shakllar va jadvallar bilan ko’rgazma asosida boshlanadi. 1 – misol 10 gacha to’ldir 9 8 6 …

Хотите читать дальше?

Скачайте все 45 страниц бесплатно через Telegram.

Скачать полный файл

О "1-sinf matem 2-chorak ochilgani yangisi"

sana: ________________ sinf: 1 ______ fan nomi: matematika mavzu: 7 ga sonni qo’shish va 7 dan sonni ayirish. mavzuga oid tayanch tushunchalar:raqamlar,tartib son,matematik amallar soatlar soni: 1 soat mavzuning qisqacha ta’rifi:sonlarni tartibini o’rganish va ular ustida amallar bajara olish. o’quv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi: metod:suhbat, tushuntirish,”savol-javob” metodi,”rasmli boshqotirma”, “to’g’risini tez top”, “eng vijdonli o’quvchi”, “o’zingni halol bahola” o’yinlari. shakl:jamoa,guruhda ishlash,hamma o’zi uchun. jihoz:darslik,rangli ko’rgazmalar,harakatli ko’rgazmalar,tarqatma testlar,plakatlar. nazorat:o’quvchilarning darsda faolligi kuzatilib,hisobga olib boriladi. baholash:o’quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib,dars oxirida e’lon qilinadi. darsnin...

Этот файл содержит 45 стр. в формате DOC (7,9 МБ). Чтобы скачать "1-sinf matem 2-chorak ochilgani yangisi", нажмите кнопку Telegram слева.

Теги: 1-sinf matem 2-chorak ochilgani… DOC 45 стр. Бесплатная загрузка Telegram