5_sinf_matematika_08_10_natural_sonlarni_qo'shish_va_ayirish+

DOCX 2 стр. 36,8 КБ Бесплатная загрузка

Предварительный просмотр (2 стр.)

Прокрутите вниз 👇
1 / 2
@dars_ishlanma_yangi sana: «___» _____________ 202__ y. mavzu: natural sonlarni qo’shish va ayirish [bookmark: _goback]darsning maqsadi: natural sonlarni qo’shish va ayirish haqida ma’lumot berish. misollar bilan tushuntirish. darsning ko’rgazmali qurollari: ______________________________ darsning borishi: 1. tashkiliy qism – salom-alik qilish, davomatni tekshirish, zarur ko’rgazmali qurol va jihozlarni darsga hozirlash; 2. o’tilganlarni takrorlash va yangi mavzuni boshlashga hozirlik – yangi mavzu bilan bog’liq o’tilgan dars mavzularini takrorlash; o’quvchilarning yangi mavzuni o’tishdan oldin bu mavzuga oid bilim darajalarini aniqiash, baholash va yangi materialni o’zlashtirishga tayyorlash; yangi dars maqsadini tushuntirish; 3. yangi mavzuni yoritish: ko’p xonali natural sonlarni qo’shish qo’shishning o’rin almashtirish qonuni 1. ko’p xonali natural sonlarni qo’shish. ikki yoki bir nechta sonning yig’indisini topish amali qo’shish amali deb atalishini bilasiz. 13 + 25 = 38 esda tuting! qo’shiluvchilar yig’indi 13 + 25 ham, 38 ham yig’indidir.1. natural sonlar xona birliklari bo’yicha qo’shiladi. 2. istalgan xonaning 10 ta birligi undan keyingi yuqori xona birligining …
2 / 2
n yig’indisi 5 ga ortishi uchun qo’shiluvchilarni qanday o’zgartirish kerak? turli hollarni qarang. 86. ikki sonning yig'indisi 154 ga teng. sonlardan biri 0 raqami bilan tugaydi. bu raqam ochirilsa, ikkinchi son hosil bo’ladi. shu sonlarni toping. 87. 1) 65 dan 86 gacha; 2) 101 dan 301 gacha bo’lgan hamma natural sonlar yig’indisi qanday raqam bilan tugaydi? 5. darsga yakun yasash va baholash – darsning maqsadini yana bir bor eslatish va unga qanchalik erishilganligini o’quvchilar bilan birgalikda aniqlash. o’quvchilarning mavzu bo’yicha savollariga javob berish, ulaming o’zlashtirganlik darajasini aniqiash, darsning asosiy lahzalarini qayd qilish. darsda faol qatnashgan o’quvchilarni tilga olish va baholash; 6. uyga vazifa ________________________ image2.wmf 004 11 * 8 * 8 7 * 3 * + oleobject2.bin image3.wmf 435 9 * * 3 7 86 * * + oleobject3.bin image4.wmf . 377 8 6 * 5 * * 8 * 5 + oleobject4.bin image1.wmf 9276 9 * 1 * 7087 …

Хотите читать дальше?

Скачайте все 2 страниц бесплатно через Telegram.

Скачать полный файл

О "5_sinf_matematika_08_10_natural_sonlarni_qo'shish_va_ayirish+"

@dars_ishlanma_yangi sana: «___» _____________ 202__ y. mavzu: natural sonlarni qo’shish va ayirish [bookmark: _goback]darsning maqsadi: natural sonlarni qo’shish va ayirish haqida ma’lumot berish. misollar bilan tushuntirish. darsning ko’rgazmali qurollari: ______________________________ darsning borishi: 1. tashkiliy qism – salom-alik qilish, davomatni tekshirish, zarur ko’rgazmali qurol va jihozlarni darsga hozirlash; 2. o’tilganlarni takrorlash va yangi mavzuni boshlashga hozirlik – yangi mavzu bilan bog’liq o’tilgan dars mavzularini takrorlash; o’quvchilarning yangi mavzuni o’tishdan oldin bu mavzuga oid bilim darajalarini aniqiash, baholash va yangi materialni o’zlashtirishga tayyorlash; yangi dars maqsadini tushuntirish; 3. yangi mavzuni yoritish: ko’p xonali natural sonlarni qo’shi...

Этот файл содержит 2 стр. в формате DOCX (36,8 КБ). Чтобы скачать "5_sinf_matematika_08_10_natural_sonlarni_qo'shish_va_ayirish+", нажмите кнопку Telegram слева.

Теги: 5_sinf_matematika_08_10_natural… DOCX 2 стр. Бесплатная загрузка Telegram