mq o'qish 3-sinf 4-chorak 7-10-darslar

PDF 8 sahifa 744,8 KB Bepul yuklash

Sahifa ko'rinishi (5 sahifa)

Pastga aylantiring 👇
1 / 8
oʻqish savodxonligi, 3-sinf 19 2-topshiriq. boʻgʻinlardan soʻzlar hosil qiling va sheʼrdan shu soʻzlar ishtirok etgan misralarni topib oʻqing. 3-topshiriq. toshpoʻlatga taʼrif bering. toshpoʻlat xato qilgan xatti- harakatini toʻgʻrilab yozing. oʻquvchilar bu topshiriqni mustaqil bajaradilar. 4-topshiriq. sheʼrga mos rasm chizing.oʻquvchilar sheʼrga mos rasm chizadilar. 3.yakuniy qism(dars yakuni va baholash): quyidagi savollarga javob olinib, darsga xulosa yasaladi: darsda nimalarni bilib oldingiz? darsda nimalar esingizda qoldi? faol oʻquvchilar ragʻbatlantiriladi, faollashmaganlarga motivatsiya beriladi. uyga vazifa: sheʼrni ifodali oʻqing. sheʼr mazmuniga mos maqollar yozing. 7-mavzu: boʻlim yuzasidan takrorlash darsning maqsadi: taʼlimiy: oʻquvchilarning oʻtilgan mavzular yuzasidan bilimlarini mustahkamlash, ogʻzaki va yozma nutqini oʻstirish, mustaqil fikrlashga, ifodali oʻqishga oʻrgatish. kuchli doʻst behuda gʻoʻla chin rost yogʻoch oʻrtoq baquvvat befoyda oʻqish savodxonligi, 3-sinf 20 tarbiyaviy: oʻquvchilarni doimo yaxshilik qilishga, atrof-muhitga doʻstona munosabatda boʻlishga oʻrgatib borish. rivojlantiruvchi maqsad: olingan bilimlarni amaliyotda qoʻllashga oʻrgatish. oʻquv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi: dars turi: mustahkamlash darsi dars metodi: suhbat, amaliy topshiriqlar dars jihozi: …
2 / 8
iq natijalariga koʻra baholanadi. oʻqish savodxonligi, 3-sinf 22 uyga vazifa: boʻlimdan olgan maʼlumotlaringizga tayanib, insoniy fazilatlar haqida hikoya tuzing. 8-mavzu: sinfdan tashqari oʻqish “oltin olma” dars maqsadi: taʼlimiy maqsad: oʻquvchilarni “oltin olma” asaridan parcha orqali ularni oʻqishga qiziqtirish va ularning oʻqish savodxonligini rivojlantirish. tarbiyaviy maqsad: ertakdagi voqealarni tahlil qilish, qahramonlar xulqini oʻrganish va axloqiy saboqlarni tushunish. rivojlantiruvchi maqsad: oʻquvchilarda ijodiy fikrlash va muloqot koʻnikmalarini rivojlantirish. oʻquv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi: dars turi: sinfdan tashqari oʻqish dars metodi: suhbat, savol-javob dars jihozi: hikoya matni, oʻquvchilar uchun blankalar va qalamlar, ijodiy ish uchun vaqt cheklovlari. darsdan kutilayotgan natijalar: - oʻquvchilar matnni yaxshi tushunib, qahramonning xulqini tahlil qiladilar, ertaklar oʻqishga qiziqish uygʻotiladi. - ertakdagi axloqiy saboqlarni hayotda qoʻllashga qiziqish bildirishadi. - ijodiy fikrlash va muloqot koʻnikmalari rivojlanadi. darsning blok chizmasi: 1. darsga kirish: oʻqituvchi darsni boshlashdan oldin, oʻquvchilarga bugungi darsning mavzusi haqida qisqacha maʼlumot beradi: "bugun biz siz bilan oʻzbek xalq ertaklaridan birini …
3 / 8
hi surat chizing. 4. darsni yakunlash va baholash: darsni baholash: - oʻquvchilarning faol ishtiroki va ijodiy ishlarni baholash. - hikoyani toʻgʻri tahlil qilish va oʻz fikrlarini toʻgʻri ifodalashga eʼtibor qaratish. uyga vazifa: ertakni toʻliq qismlarini oʻqib chiqing. 9-mavzu: nazorat ishi darsning maqsadi: taʼlimiy maqsad: oʻquvchilarning “bola shirin – odobi undan shirin“ boʻlimi yuzasidan olgan bilimlarini tekshirish. tarbiyaviy maqsad: oʻquvchilarni ajdodlarimiz merosiga hurmat ruhida oʻstirish. rivojlantiruvchi maqsad: oʻquvchilarning ogʻzaki va yozma nutqini rivojlantirish, fikrlash qobiliyatlarini oshirish. dars turi: nazorat darsi oʻqish savodxonligi, 3-sinf 25 dars jihozlari: tarqatmalar, testlar darsning borishi: tashkiliy qism: - salomlashish. - oʻquvchilarning darsga tayyorgarligini tekshirish. - oʻquvchilar diqqatini darsga jalb qilish. rasmga asoslangan savollar. rasmlarda nima tasvirlangan? ogʻzaki soʻzlab bering. *oʻqituvchi boshqa suratlardan foydalanishi mumkin. yozma topshiriq. test sinovi. 1. “izza” hikoyasi qahramonlarining ismini yozing. _______________________________________________________ 2. rivoyatda “mehr urugʻi” sifatida nima bayon qilingan?_________________________________________________ 3. ushbu gap qaysi qahramonga tegishli? - toʻgʻri, lekin men ularni qayerga ekishni …
4 / 8
quvchilarni bilimga intilishga oʻrgatish. rivojlantiruvchi: oʻrganganlarini hayotda qoʻllay olish koʻnikmasini hosil qilish. oʻquv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi: - dars turi: yangi bilim beruvchi - dars metodi: interfaol - dars jihozi: suratlar va tarqatmali materiallar darsning blok chizmasi: 1.kirish qismi(tashkiliy qism va oʻtilganlarni takrorlash): -oʻquvchilar yangi kun bilan qutlanadi. -mavzu nomi eʼlon qilinadi. -tashkiliy savollar beriladi. -mavzuga qiziqish uygʻotish: “kitoblar tarixi” viktorinasi
5 / 8
mq o'qish 3-sinf 4-chorak 7-10-darslar - Page 5

Ko'proq o'qimoqchimisiz?

Barcha 8 sahifani Telegram orqali bepul yuklab oling.

To'liq faylni yuklab olish

"mq o'qish 3-sinf 4-chorak 7-10-darslar" haqida

oʻqish savodxonligi, 3-sinf 19 2-topshiriq. boʻgʻinlardan soʻzlar hosil qiling va sheʼrdan shu soʻzlar ishtirok etgan misralarni topib oʻqing. 3-topshiriq. toshpoʻlatga taʼrif bering. toshpoʻlat xato qilgan xatti- harakatini toʻgʻrilab yozing. oʻquvchilar bu topshiriqni mustaqil bajaradilar. 4-topshiriq. sheʼrga mos rasm chizing.oʻquvchilar sheʼrga mos rasm chizadilar. 3.yakuniy qism(dars yakuni va baholash): quyidagi savollarga javob olinib, darsga xulosa yasaladi: darsda nimalarni bilib oldingiz? darsda nimalar esingizda qoldi? faol oʻquvchilar ragʻbatlantiriladi, faollashmaganlarga motivatsiya beriladi. uyga vazifa: sheʼrni ifodali oʻqing. sheʼr mazmuniga mos maqollar yozing. 7-mavzu: boʻlim yuzasidan takrorlash darsning maqsadi: taʼlimiy: oʻquvchilarning oʻtilgan mavzular yuzasidan bil...

Bu fayl PDF formatida 8 sahifadan iborat (744,8 KB). "mq o'qish 3-sinf 4-chorak 7-10-darslar"ni yuklab olish uchun chap tomondagi Telegram tugmasini bosing.

Teglar: mq o'qish 3-sinf 4-chorak 7-10-… PDF 8 sahifa Bepul yuklash Telegram