2-sinf._odob.karimova

DOCX 9 pages 8.6 MB Free download

Page preview (5 pages)

Scroll down 👇
1 / 9
fan:odobnoma sinf: 2 sana: _______________ 1.mavzu:.bizning vatanimiz—o`zbekiston. ona darsning maqsadi; talimiy; : yuksak insoniy fazilatlar mohiyatini anglatish, ularga ongli munosabatda bo’lish, hamma millat vakillariga yaxshi munosabatda bo’lish bilimini shakllantirish tk2: axborot manbalari (televizor, telefon)dan to‘g‘ri foydalana olish fk1 suhbatdoshni tinglash, sukut saqlash va o‘z fikrini to‘g‘ri bayon qilish ; tarbiyaviy; odob-inson ko’rki va ma’naviy boyligi ekanligini va mutafakkir ma’rifatparvarlar asarlaridagi hikmat, rivoyat va o’g’itlarini, milliy sharqona odob-axloq qoidalari, fazilatlarini, o’zbekona urf-odat va an’analarining millliy xususiyatlami farqlash va amalga oshirish usullarini o’rgatish.tk4: davlat ramzlariga hurmat va ehtirom ko‘rsatish; rivojlantiruvchi; dars jarayonida egallangan bilimlami aniqlash, umumlashtirish, mustahkamlash.fk1: o‘zbekistonda yashayotgan millatlar va elatlar haqida ma’lumot bera olish dars turi: yangi tushuncha va bilimlarni shakllantiruvchi. darsning usuli: savol-javob.,test, boshqotirma darsning jihozi: mavzuga oid rasmlar, tarqatma materiallar, 2-sinf odobnoma darsligi darsning borishi i.tashkiliy qism; o' quvchilami darsga tayyorlash, davomatni aniqlash. ularning darsda ishtirokini nazorat qilish. ii.o’tilgan mavzuni so'rash; o’tilgan mavzu savol-javob tariqasida o’quvchilardan so’raladi. iii.yangi …
2 / 9
lish. savollariga javob yozish. o`ibd muovini: fan:odobnoma sinf: 2 sana: ______________________ dars mavzusi: ajdodlar merosi—faxr va iftixorimiz darsning maqsadi; talimiy; : yuksak insoniy fazilatlar mohiyatini anglatish, ularga ongli munosabatda bo’lish, hamma millat vakillariga yaxshi munosabatda bo’lish bilimini shakllantirish tk2: axborot manbalari (televizor, telefon)dan to‘g‘ri foydalana olish fk1 suhbatdoshni tinglash, sukut saqlash va o‘z fikrini to‘g‘ri bayon qilish ; tarbiyaviy; odob-inson ko’rki va ma’naviy boyligi ekanligini va mutafakkir ma’rifatparvarlar asarlaridagi hikmat, rivoyat va o’g’itlarini, milliy sharqona odob-axloq qoidalari, fazilatlarini, o’zbekona urf-odat va an’analarining millliy xususiyatlami farqlash va amalga oshirish usullarini o’rgatish.tk4: davlat ramzlariga hurmat va ehtirom ko‘rsatish; rivojlantiruvchi; dars jarayonida egallangan bilimlami aniqlash, umumlashtirish, mustahkamlash.fk1: o‘zbekistonda yashayotgan millatlar va elatlar haqida ma’lumot bera olish dars turi: yangi tushuncha va bilimlarni shakllantiruvchi. darsning usuli: savol-javob.,test, boshqotirma darsning jihozi: mavzuga oid rasmlar, tarqatma materiallar, 2-sinf odobnoma darsligi darsning borishi i.tashkiliy qism; o' quvchilami darsga tayyorlash, davomatni aniqlash. ularning darsda ishtirokini nazorat qilish. ii.o’tilgan …
3 / 9
t eshigini ochdim, zulm-u sitam yo‘lini to‘sdim. kuch – adolatda. amir temur [image: ]v. darsga yakun yasash va o‘quvchilarni baholash. 1. yurtimizning qadimiy shaharlari nomlarini ayting. 2. yuqoridagi rasmlarda kimlar tasvirlangan? kattalar yordamida rasmda tasvirlangan ajdodlarimiz haqida bilib oling. vi.uyga vazifa;mavzuni o’qib o’rganib kelish. savollariga javob yozish. o`ibd muovini: fan:odobnoma sinf: 2 sana:___________ dars mavzusi: buyuk ajdodlarimizning ibratli ishlari darsning maqsadi; talimiy; : yuksak insoniy fazilatlar mohiyatini anglatish, ularga ongli munosabatda bo’lish, hamma millat vakillariga yaxshi munosabatda bo’lish bilimini shakllantirish tarbiyaviy; odob-inson ko’rki va ma’naviy boyligi ekanligini va mutafakkir ma’rifatparvarlar asarlaridagi hikmat, rivoyat va o’g’itlarini, milliy sharqona odob-axloq qoidalari, fazilatlarini, o’zbekona urf-odat va an’analarining millliy xususiyatlami farqlash va amalga oshirish usullarini o’rgatish. rivojlantiruvchi; dars jarayonida egallangan bilimlami aniqlash, umumlashtirish, mustahkamlash. ma’naviy-axloqiy madaniyatlilik kompetensiyasi: ajdodlarimiz qoldirgan ma’naviy meros haqidagi dastlabki tushunchlarni biladi; mafkuraviy immunitetga ega bo‘lish kompetensiyasi: yaxshi va yomon xatti-harakatlarni farqlay oladi; odobli bo‘lishga shaxsiy namuna ko‘rsata oladi; . dars …
4 / 9
u ali ibn sino 10 yoshigacha matematika, mantiq, geometriyaga oid bilimlarni o‘rgangan. uning asl ismi husayn bo‘lib, buxoroning afshona qishlog‘ida tug‘ilgan. hikoya qilishlaricha, husayn 17 yoshga to‘lganida buxoro amiri betob bo‘lib qoladi. husayn uning kasalini davolagach, amir yosh tabibdan “nima tilaysan?” deb so‘raydi. yosh husayn amirning kutubxonasida bebaho bilimlar xazinasi – noyob kitob va qo‘lyozmalar ko‘p ekanini yaxshi bilar edi. shuning uchun u ikkilanib o‘tirmay kutubxonadan foydalanishga ruxsat so‘raydi. odobli, bilimdon, aqlli, mehnatsevar, imon-e’tiqodli farzand nafaqat ota-onaning, balki butun jamiyatning eng katta boyligidir. iv.yangi mavzuni mustahkamlash; 1. yuqoridagi hikoya asosida kitobning inson hayotida tutgan o‘rni haqida fikr bildiring. 2. eng yaxshi ko‘rgan kitobingiz qaysi? 3. abu ali ibn sino shogirdlariga qanday o‘gitlarni yozib qoldirgan? [image: ]v. darsga yakun yasash va o‘quvchilarni baholash. vi.uyga vazifa;mavzuni o’qib o’rganib kelish. savollariga javob yozish. o`ibd muovini: fan:odobnoma sinf: 2 sana:___________ dars mavzusi: oila- muqaddas dargoh. ota-ona aziz va mo`tabar darsning maqsadi; talimiy; : yuksak …
5 / 9
turi: yangi tushuncha va bilimlarni shakllantiruvchi. darsning usuli: savol-javob.,test, boshqotirma darsning jihozi: mavzuga oid rasmlar, tarqatma materiallar, 2-sinf odobnoma darsligi darsning borishi i.tashkiliy qism; o' quvchilami darsga tayyorlash, davomatni aniqlash. ularning darsda ishtirokini nazorat qilish. ii.o’tilgan mavzuni so'rash; o’tilgan mavzu savol-javob tariqasida o’quvchilardan so’raladi. iii.yangi mavzu bayoni ota-ona — aziz va mo‘tabar [image: ][image: ][image: ] farzandlik burchlari (o‘gitlar)doimo ota-onaga hurmatda bo‘lish. ♦ota-onaning birinchi chaqiriqlari bilan oldilariga yetib borish. ♦ota va ona bilan gaplashganda yuzni burishtirmaslik, jahl qilmaslik. ♦ota va ona bilan suhbatlashganda ovozni baland ko‘tarmaslik. ♦ota-onaning ruxsatisiz sayohatga chiqmaslik. ♦ota-onaga quvonch keltirishga intilish. ♦ota-onani muqaddas deb bilish, chunki barcha go‘zalliklar ular tufaylidir. husayn voiz koshifiydan burch – bajarilishi zarur bo‘lgan vazifa. muqaddas – aziz, mo‘tabar. ? o‘ylab ko‘ring siz qanday farzandsiz? iv.yangi mavzuni mustahkamlash; 1. qaysi rasmda farzand odobiga to‘g‘ri kelmaydigan holatlar tasvirlangan? 2. rasmlarda tasvirlangan oila a’zolariga g‘amxo‘rlik nimalarda ko‘rinadi? [image: ]v. darsga yakun yasash va o‘quvchilarni baholash. …

Want to read more?

Download all 9 pages for free via Telegram.

Download full file

About "2-sinf._odob.karimova"

fan:odobnoma sinf: 2 sana: _______________ 1.mavzu:.bizning vatanimiz—o`zbekiston. ona darsning maqsadi; talimiy; : yuksak insoniy fazilatlar mohiyatini anglatish, ularga ongli munosabatda bo’lish, hamma millat vakillariga yaxshi munosabatda bo’lish bilimini shakllantirish tk2: axborot manbalari (televizor, telefon)dan to‘g‘ri foydalana olish fk1 suhbatdoshni tinglash, sukut saqlash va o‘z fikrini to‘g‘ri bayon qilish ; tarbiyaviy; odob-inson ko’rki va ma’naviy boyligi ekanligini va mutafakkir ma’rifatparvarlar asarlaridagi hikmat, rivoyat va o’g’itlarini, milliy sharqona odob-axloq qoidalari, fazilatlarini, o’zbekona urf-odat va an’analarining millliy xususiyatlami farqlash va amalga oshirish usullarini o’rgatish.tk4: davlat ramzlariga hurmat va ehtirom ko‘rsatish; rivojlantiruvchi; dars ...

This file contains 9 pages in DOCX format (8.6 MB). To download "2-sinf._odob.karimova", click the Telegram button on the left.

Tags: 2-sinf._odob.karimova DOCX 9 pages Free download Telegram