2-sinf o'qish iv-chorak

PDF 7 pages 145.4 KB Free download

Page preview (5 pages)

Scroll down 👇
1 / 7
sana:__________ 2020-yil fan nomi: o`qish sinf: 2- “_____” mavzu: tansihatlik - tuman boylik. (o'zbek xalq ertagi) mavzuga oid tayanch tushunchalar: salomatlik, sog’lom aql soatlar soni: 1 soat mavzuning qisqacha ta’rifi: «sog' tanda, sog' aql» maqolining mazmuni tahlil qilinadi. shuningdek, mavzuga doir maqol, tez aytishlar ustida ish olib boriladi. o’quv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi: metod: izohli o'qish, ifodali o'qish, mashq, namoyish qilish, munozara. shakl: jamoa, guruh bilan ishlash. jihoz: ertakka doir rasm, turli kasb-hunar egalari (tikuvchi, hay-dovchi, oshpaz, o'qituvchi, rassom) tasvirlangan suratlar. nazorat: o’quvchilarning darsda faolligi kuzatilib, hisobga olib boriladi. baholash: o’quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib, dars oxirida e’lon qilinadi. darsning maqsadi maqsadlar: ta'limiy: o'quvchilaming to'g'ri, ongli va ifodali o'qish malakalarini takomillashtirish, og'zaki nutqini o'stirish. tarbiyaviy: o'quvchilarga sihat-salomatlik haqida tushuncha berish. rivojlantiruvchi: o'quvchilaming nutqi va dunyoqarashini kengaytirish. tayanch kompetensiyalar: axborot bilan ishlash kompetensiya elementi:mavzu doirasida ko’rsatilgan multimedia ilovalariga ongli munosabat bildirish. fanga oid kompetensiyalar:tinglab tushunish, fikrni og’zaki bayon qilish, o’qish, …
2 / 7
lanish suhbat namoyish 4 daqiqa 5 daqiqa 4 daqiqa 5 daqiqa 3 daqiqa 3 daqiqa 4-bosqich mustahkamlash 1.ibratli kishilarning yaxshi xususiyatlari haqida suhbat o’tkaziladi. 3.darslikdagi savollarga javob doska bilan ishlash munozara 5 daqiqa 2 daqiqa 2 daqiqa topiladi. 4.boshqotirma yechiladi. suhbat izlanish 5 daqiqa 5-bosqich dars yakuni va baholash o’quvchilarning darsda ishtiroki hisobga olinib,reytingi e’lon qilinadi.dars yakunlanadi. baholash 2 daqiqa 6-bosqich uyga vazifa berish mavzuni o’qib o’rganib kelish. tushuntirish 1 daqiqa darsning borishi: tashkiliy qism a) salomlashish; b) siyosiy daqiqa; v) davomat; dars jarayoni: 1-bosqich. o'qituvchi ertakni o'qiydi va mazmunini o'quvchilarga so'zlab beradi. 2-bosqich. o'quvchilarga matn rollarga bo'lib o'qitiladi. o'qituvchi muammoli savol bilan o'quvchilarga murojaat qiladi: «siz nima deb o'ylaysiz, yigit cholning gapidan keyin qanday yo'l tutdi ekan?», «inson yaxshi yashashi uchun nima qilishi kerak ekan?» o'qituvchi o'quvchilar javobini tinglash jarayonida o'quvchilar fikrini hurmat qilishi, javoblarini qat'iy rad etmasligi, ular erkin fikr bildirishlariga imkon berishi, barcha o'quvchilar ishtirok etishiga erishishi …
3 / 7
ta-onangiz yordamida yana bir nechta kasb yoki hunarlar nomini yozib keling va mavzuga doir rasm chizing. baholash. o'quvchilar reyting mezonlari asosida baholab boriladi va mashg'ulot yakunida umumiy ballar e'lon qilinadi. savollarga ijodiy yondashib javob bergan va yuqori ball to'plagan o'quvchilar rag'batlantiriladi. ko’rildi: o’ibdo’: sana:__________ 2020-yil fan nomi: o`qish sinf: 2- “_____” mavzu: 12-nazorat ishi. mavzuga oid tayanch tushunchalar: salomatlik,do’stlik, hamjihatlik. soatlar soni: 1 soat mavzuning qisqacha ta’rifi: o’tilgan mavzular yuzasidan nazorat ishi olinadi. o’quv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi: metod: izohli o'qish, ifodali o'qish, mashq, namoyish qilish, munozara. shakl: jamoa, guruh bilan ishlash. jihoz: mavzuga doir surat. nazorat: o’quvchilarning darsda faolligi kuzatilib, hisobga olib boriladi. baholash: o’quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib, dars oxirida e’lon qilinadi. darsning maqsadi maqsadlar: ta'limiy: ifodali o’qishni o’rgatish. tarbiyaviy: yaxshi xulqqa o’rgatish. rivojlantiruvchi: o'quvchilarda birgalikda ishlash, o'zaro yordam ko'rsatish ko'nikmalarini hosil qilish, lug'at boyligini oshirish. tayanch kompetensiyalar: axborot bilan ishlash kompetensiya elementi:mavzu doirasida ko’rsatilgan multimedia ilovalariga …
4 / 7
.ijodiy ish 4 qator she’r yozish 5.lug’at ishi 7.dam olish daqiqasi. savol-javob izlanish izlanish suhbat namoyish 4 daqiqa 5 daqiqa 4 daqiqa 5 daqiqa 3 daqiqa 3 daqiqa 4-bosqich mustahkamlash 1.ibratli kishilarning yaxshi xususiyatlari haqida suhbat o’tkaziladi. 3.darslikdagi savollarga javob topiladi. 4.boshqotirma yechiladi. doska bilan ishlash munozara suhbat izlanish 5 daqiqa 2 daqiqa 2 daqiqa 5 daqiqa 5-bosqich dars yakuni va baholash o’quvchilarning darsda ishtiroki hisobga olinib,reytingi e’lon qilinadi.dars yakunlanadi. baholash 2 daqiqa 6-bosqich uyga vazifa berish mavzuni o’qib o’rganib kelish. tushuntirish 1 daqiqa darsning borishi: tashkiliy qism a) salomlashish; b) siyosiy daqiqa; v) davomat; dars jarayoni: 1-bosqich. o'tgan mavzu yuzasidan o'quvchilar bilimi aniqlanib, mavzuga yakun yasaladi. 2-bosqich. o'qituvchi yangi mavzuni e'lon qiladi va ezgulikni tasvirlovchi rasmlar yuzasidan suhbat o'tkazadi. lug'at ishi o'tkaziladi. 3-bosqich. o’tilgan mavzu yuzasidan har bir o’quvchi bilan savol-javob o’tkaziladi. muhokama: • mashg'ulot sizga yoqdimi? • guruh bilan yana qanday qishki o'yinlami o'ynashni xohlar edingiz? baholash. o'quvchilarga …
5 / 7
kuzatilib, hisobga olib boriladi. baholash: o’quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib, dars oxirida e’lon qilinadi. darsning maqsadi maqsadlar: ta'limiy: o'quvchilaming to'g'ri, ongli va ifodali o'qish malakalarini takomillashtirish, og'zaki nutqini o'stirish. tarbiyaviy: o'quvchilarni do'stlikka va uni qadrlashga o'rgatish. rivojlantiruvchi: o'quvchilaming nutqi va dunyoqarashini kengaytirish. tayanch kompetensiyalar: axborot bilan ishlash kompetensiya elementi:mavzu doirasida ko’rsatilgan multimedia ilovalariga ongli munosabat bildirish. fanga oid kompetensiyalar:tinglab tushunish, fikrni og’zaki bayon qilish, o’qish, fikrni yozma bayon qilish, hikoya, ularni ongli, ifodali to’g’ri o’qiy oladi. dars jarayoni va texnologiyasi ishning nomi bajariladigan ish mazmuni metod vaqt 1-bosqich tashkiliy qism o’quvchilar davomati aniqlanadi.sinf o’quvchilarining darsga tayyorgarligi tekshiriladi “ tez javob” didaktik o’yini 2 daqiqa 2-bosqich ehtiyoj (refleksiyalarni aniqlash) dars shiori tanlanadi.dars davomida rioya qilish lozim bo’lgan qoidalar belgilanadi. suhbat 2 daqiqa 3- bosqich darsning borishi 1.o’tgan darsni so’rab, o’qish malakalarini tekshirish. 2.ifodali o’qish. 3mavzuni o’qishga tayyorgarlik, 4.ijodiy ish 4 qator she’r yozish 5.lug’at ishi 7.dam olish daqiqasi. savol-javob izlanish …

Want to read more?

Download all 7 pages for free via Telegram.

Download full file

About "2-sinf o'qish iv-chorak"

sana:__________ 2020-yil fan nomi: o`qish sinf: 2- “_____” mavzu: tansihatlik - tuman boylik. (o'zbek xalq ertagi) mavzuga oid tayanch tushunchalar: salomatlik, sog’lom aql soatlar soni: 1 soat mavzuning qisqacha ta’rifi: «sog' tanda, sog' aql» maqolining mazmuni tahlil qilinadi. shuningdek, mavzuga doir maqol, tez aytishlar ustida ish olib boriladi. o’quv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi: metod: izohli o'qish, ifodali o'qish, mashq, namoyish qilish, munozara. shakl: jamoa, guruh bilan ishlash. jihoz: ertakka doir rasm, turli kasb-hunar egalari (tikuvchi, hay-dovchi, oshpaz, o'qituvchi, rassom) tasvirlangan suratlar. nazorat: o’quvchilarning darsda faolligi kuzatilib, hisobga olib boriladi. baholash: o’quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib, dars oxirida e’lon qilinad...

This file contains 7 pages in PDF format (145.4 KB). To download "2-sinf o'qish iv-chorak", click the Telegram button on the left.

Tags: 2-sinf o'qish iv-chorak PDF 7 pages Free download Telegram