3-sinf ona tili 3ch.@ustaustoz8namuna

DOCX 20 pages 114.2 KB Free download

Page preview (5 pages)

Scroll down 👇
1 / 20
sana:___________ tekshirdi:______________o’.t.i.b.d.o 81-dars mavzu: so’z turkumlari . 201-202-mashqlar maqsad: ta’limiy: so’z turkumlari haqida bilimlar berish,o’rganilgan bilimlarini mustahkamlash. tarbiyaviy: so’zlashish odobi va madaniyatini shakllantirish. rivojlantiruvchi: nutq va matn haqida bilimlarini rivojlantirish. axborotlar bilan ishlash kompetensiyasi: ko‘rgan lavhalaridan ma’lumotlar yig‘ish; o‘zinio‘zi rivojlantirish kompetensiyasi: gap bo’laklarini haqidagi ko’m]nikmalarga ega bo’lish; ijtimoiy faol fuqarolik kompetensiyasi: dahildorlik hissi; № dars taqsimoti daqiqa [image: ] 1 darsni tashkil qilish jarayoni 2 daqiqa 2 o’tilgan va uyga berilgan mavzuni so’rash, takrorlash jarayoni 10 daqiqa 3 yangi mavzu mazmunini tushuntirish jarayoni 20 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash, amaliy va mustaqil ishlar bajarish jarayoni 8 daqiqa 5 darsga yakun yasash, baholash metodlari 3 daqiqa 6 uyga vazifa berish 2 daqiqa jami: 45 daqiqa milliy va umummadaniy kompetensiyasi: orasta kiyinish; matematik savodxonlik, fan va texnika yangiliklaridan xabardor bo‘lish hamda foydalanish kompetensiyasi: maktabga kelib ketadigan vaqtni bilish; nutqiy kompetensiya (tinglab tushunish, so‘zlash, o‘qish, yozish): mavzu doirasida o‘qituvchi nutqini va sodda audio …
2 / 20
? qancha? nima qildi? nima qilyapti? nima qiladi? nima qilmoqchi? ishchi,dehqon,yaylov, oq,chiroyli,ishchan,quvnoq,katta beshta,to’qson,o’n ikki , yettinchi,yuzta. so’zladi,bajarmoqchi,yuguryapti,bog’layapti,tayyorlamoqchi ajratilgan so’zlarga yaqin ma’noli so’zlar toping. chiroyli,go’zal,xushro’y. so’zladi,gapirdi aytdi. quvnoq,xushchaqchaq, yuguryapti,chopayapti, katta,bahaybat,ulkan, iv. mustahkamlash. so’z turkumlarini ayting. ot so’z turkumining so’roqlarini ayting. fe’l so’z turkumining so’roqlarini ayting. sifat so’z turkumining so’roqlarini ayting. son so’z turkumining so’roqlarini ayting. v. dars yakuni. o’quvchilarni baholash. vi. uyga vazifa. 203-mashq. 87-dars mavzu: takrorlash. 219-220-mashqlar maqsad: ta’limiy: so’z turkumlari haqida bilimlar berish,o’rganilgan bilimlarini mustahkamlash. tarbiyaviy: so’zlashish odobi va madaniyatini shakllantirish. rivojlantiruvchi: nutq va matn haqida bilimlarini rivojlantirish. axborotlar bilan ishlash kompetensiyasi: ko‘rgan lavhalaridan ma’lumotlar yig‘ish; o‘zinio‘zi rivojlantirish kompetensiyasi: gap bo’laklarini haqidagi ko’m]nikmalarga ega bo’lish; ijtimoiy faol fuqarolik kompetensiyasi: dahildorlik hissi; milliy va umummadaniy kompetensiyasi: orasta kiyinish; matematik savodxonlik, fan va texnika yangiliklaridan xabardor bo‘lish hamda foydalanish kompetensiyasi: maktabga kelib ketadigan vaqtni bilish; nutqiy kompetensiya (tinglab tushunish, so‘zlash, o‘qish, yozish): mavzu doirasida o‘qituvchi nutqini va sodda audio (multimedia ilovalari) …
3 / 20
s taqsimoti daqiqa [image: ] 1 darsni tashkil qilish jarayoni 2 daqiqa 2 o’tilgan va uyga berilgan mavzuni so’rash, takrorlash jarayoni 10 daqiqa 3 yangi mavzu mazmunini tushuntirish jarayoni 20 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash, amaliy va mustaqil ishlar bajarish jarayoni 8 daqiqa 5 darsga yakun yasash, baholash metodlari 3 daqiqa 6 uyga vazifa berish 2 daqiqa jami: 45 daqiqa i. tashkiliy qism:darsga tayyorgarlik ko’rish,darsning maqsadini aytish. ii. mustahkamlash. og’zaki savol- javob o’tkazish va uyga vazifani so’rash. ot deb nimalarga aytiladi? ot so’z turkumining so’rog’ini ayting. kim so’rog’iga javob bo’ladigan otlarga misollar keltiring. nima so’rog’iga javob bo’ladigan so’zlarga misollar keltiring. ( sanjar,alisher, nor, tog ’ a, )uy ishini tekshirish. ( qo’y,poda,xoda,in,qarqunoq,chumchuq,chittak,so’z,musicha, ) kim? nima? iii. yangi mavzu bayoni. 219-mashq. mevalar donlar gullar ot so’z turkumi behi,olxo’ri,shaftoli,uzum,olma,anjir, mosh,bug’doy,loviya,jo’xori, binafsha ,lola,chuchmoma,gulsafsar 220-mashq. kiyimlar: do’ppi,palto,ko’ylak. oziq ovqatlar: choy,qand,sariyog’ idishlar: choynak,payola,stakan. o’quv qurollari: ruchka,qalam,sariyog’ . iv. mustahkamlash. atirgul,safsargul,chinnigul bularni umumiiy nom bilan qanday atash …
4 / 20
yasi: dahildorlik hissi; milliy va umummadaniy kompetensiyasi: orasta kiyinish; matematik savodxonlik, fan va texnika yangiliklaridan xabardor bo‘lish hamda foydalanish kompetensiyasi: maktabga kelib ketadigan vaqtni bilish; nutqiy kompetensiya (tinglab tushunish, so‘zlash, o‘qish, yozish): mavzu doirasida o‘qituvchi nutqini va sodda audio (multimedia ilovalari) matnlarni va topshiriqlarini tinglab tushuna oladi; lingvistik kompetensiya: o‘zbek tilida nutq tovushlarini to‘g‘ri talaffuz qila oladi, so‘zlarni talaffuz me’yorlariga rioya qilagan holda bo‘g‘inlab ko‘chirish qoidasiga rioya qila oladi, mavzuga oid so‘zlarni og‘zaki va yozma nutqda qo‘llay oladi, tinish belgilarini to‘g‘ri qo‘llay oladi. darsning jihozi: darslik, tarqatma materiallar, mavzuga oid rasmlar. darsning uslubi: tushuntirish, mustaqil ish. darsning borishi. № dars taqsimoti daqiqa [image: ] 1 darsni tashkil qilish jarayoni 2 daqiqa 2 o’tilgan va uyga berilgan mavzuni so’rash, takrorlash jarayoni 10 daqiqa 3 yangi mavzu mazmunini tushuntirish jarayoni 20 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash, amaliy va mustaqil ishlar bajarish jarayoni 8 daqiqa 5 darsga yakun yasash, baholash metodlari 3 daqiqa …
5 / 20
128-dars mavzu: mashqlar bilan ishlash. 328-329-mashqlar. maqsad: ta’limiy: mashqlar bilan ishlash haqida bilimlar berish,o’rganilgan bilimlarini mustahkamlash. tarbiyaviy: so’zlashish odobi va madaniyatini shakllantirish. rivojlantiruvchi: nutq va matn haqida bilimlarini rivojlantirish. axborotlar bilan ishlash kompetensiyasi: ko‘rgan lavhalaridan ma’lumotlar yig‘ish; o‘zinio‘zi rivojlantirish kompetensiyasi: gap bo’laklarini haqidagi ko’m]nikmalarga ega bo’lish; ijtimoiy faol fuqarolik kompetensiyasi: dahildorlik hissi; milliy va umummadaniy kompetensiyasi: orasta kiyinish; matematik savodxonlik, fan va texnika yangiliklaridan xabardor bo‘lish hamda foydalanish kompetensiyasi: maktabga kelib ketadigan vaqtni bilish; nutqiy kompetensiya (tinglab tushunish, so‘zlash, o‘qish, yozish): mavzu doirasida o‘qituvchi nutqini va sodda audio (multimedia ilovalari) matnlarni va topshiriqlarini tinglab tushuna oladi; lingvistik kompetensiya: o‘zbek tilida nutq tovushlarini to‘g‘ri talaffuz qila oladi, so‘zlarni talaffuz me’yorlariga rioya qilagan holda bo‘g‘inlab ko‘chirish qoidasiga rioya qila oladi, mavzuga oid so‘zlarni og‘zaki va yozma nutqda qo‘llay oladi, tinish belgilarini to‘g‘ri qo‘llay oladi. darsning jihozi: darslik, tarqatma materiallar, mavzuga oid rasmlar. darsning uslubi: tushuntirish, mustaqil ish. darsning borishi. № dars taqsimoti …

Want to read more?

Download all 20 pages for free via Telegram.

Download full file

About "3-sinf ona tili 3ch.@ustaustoz8namuna"

sana:___________ tekshirdi:______________o’.t.i.b.d.o 81-dars mavzu: so’z turkumlari . 201-202-mashqlar maqsad: ta’limiy: so’z turkumlari haqida bilimlar berish,o’rganilgan bilimlarini mustahkamlash. tarbiyaviy: so’zlashish odobi va madaniyatini shakllantirish. rivojlantiruvchi: nutq va matn haqida bilimlarini rivojlantirish. axborotlar bilan ishlash kompetensiyasi: ko‘rgan lavhalaridan ma’lumotlar yig‘ish; o‘zinio‘zi rivojlantirish kompetensiyasi: gap bo’laklarini haqidagi ko’m]nikmalarga ega bo’lish; ijtimoiy faol fuqarolik kompetensiyasi: dahildorlik hissi; № dars taqsimoti daqiqa [image: ] 1 darsni tashkil qilish jarayoni 2 daqiqa 2 o’tilgan va uyga berilgan mavzuni so’rash, takrorlash jarayoni 10 daqiqa 3 yangi mavzu mazmunini tushuntirish jarayoni 20 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkaml...

This file contains 20 pages in DOCX format (114.2 KB). To download "3-sinf ona tili 3ch.@ustaustoz8namuna", click the Telegram button on the left.

Tags: 3-sinf ona tili 3ch.@ustaustoz8… DOCX 20 pages Free download Telegram