tenologiya_3_sinf_konspekt_2020_2021_o`quv_yili_uchun_yangi_to`liq

DOCX 8 sahifa 1,8 MB Bepul yuklash

Sahifa ko'rinishi (5 sahifa)

Pastga aylantiring 👇
1 / 8
mavzu: kirish sana__________ darsning maqsadi. ta`limiy: dts talablari asosida dars o`tish. mehnat ta ‘limi qurollari bilan tanishish, xavfsizlik qoidalarini o`rgatish. o`quvchilarda ijodkorlik qobiliyatini oshirishf.k.1.tabiiy va turli materiallarni bir-birida farqlay oladi; egallagan hayotiy odob-axloq qoidalari, mehnatsevarlikka oid asosiy tushunchalarga rioya eta oladi. t.k.3. texnologiya fani orqali ijodiy qobiliyatini rivojlantirish tarbiyaviy: o`quvchilarni ilm olishga qiziqtirish. mehnatsevarlik va halollikka o'rgatish. t.k.1. buyum yasashda ishlatiladigan ish qurollari va atamalar nomini o‘zaro muloqot vaqtida qo‘llay olish.t.k.4. sinfda va oilada o‘z o‘rniga ega bo‘lish. rivojlantiruvchi: o`quvchilarni guruhda ishlash, yangi mavzuni guruhda munozara orqali anglab yetish ko‘nikmasini shakllantirish. f.k.3. kasblar olamini bila oladi, kasb-hunarlarga oid ma’lumotlarni to‘play oladi va tavsiflay oladi darsning turi. yangi bilim beruvchi. darsning metodi. amaliy ,tushuntirish. darsning jihozi. mehnat fanida ishlatiladigan ish qurollari va materiallardan namunalar ko`rsatish. darsning borishi. t/r bo’limlar vaqti 1 tashkiliy qism 3 daqiqa 2 o`tgan mavzuni mustahkamlash 5 daqiqa 3 yangi mavzu bayoni 15 daqiqa 4 yangi mavzuni mustahkamlash …
2 / 8
dan iborat. mehnat ta'limi va kasbga tayyorlash vazifalari boshlang'ich maktabda butun ta'lim - tarbiya mavzusi hamda barcha o'quv predmetlari yordamida hal etiladi. bu o'rinda mehnat darslari yetakchi rol o'ynaydi. texnika xavfsizligi qoidalari! 1. har bir o’quvchi faqat o’z ish joyida ishlashi lozim. 2. ish jamoa ravishda bajariladigan bo’lsa, o’quvchilar o’zlari uchun belgilab berilgan majburiyatlarini yaxshi bilishlari zarur. 3. berilgan topshiriq faqat o’qituvchining ruxsati bilan amalga oshirilishi lozim. 4. ishni boshlashdan oldin, ish joyingizni tayyorlang, asboblarni to’g’ri va qulay joylashtiring: o’ng qo’l bilan ushlanadigan asboblarni o’ng tomonga(qaychi, qalam, o’chirg’ich va hakozo), chap qo’l bilan ushlanadiganlarini( qog’oz, kley va boshqalar) chap tomonga qo’ying, sanchiladigan, kesadigan asboblarni hech qachon ikkita asbob orasiga qo’ymang, ularni doimo o’z joyiga, o’tkir tomonini o’zingiz tomonga qaratib qo’ying. asboblarni o’ynamang. 5. [image: c:\users\user\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\izobrajenie 049.jpg]dars vaqtida ish joyingizni tartibli saqlang. 6. o’tmas yoki buzuq asbob bilan ishlamang. 7. asbobni ishlatganda, uni o’qituvchi ko’rsatganidek ushlang. 8. asboblarni asrang, …
3 / 8
mavzu yuzasidan qo’shimcha malumotlar o’rganib kelish. o`ibdo`:_________________________ mavzu: texnologiya darsida bajariladigan ishlardan namunalar sana__________ darsning maqsadi. ta`limiy: dts talablari asosida dars o`tish. mehnat ta ‘limi qurollari bilan tanishish, xavfsizlik qoidalarini o`rgatish. o`quvchilarda ijodkorlik qobiliyatini oshirishf.k.1.tabiiy va turli materiallarni bir-birida farqlay oladi; egallagan hayotiy odob-axloq qoidalari, mehnatsevarlikka oid asosiy tushunchalarga rioya eta oladi. t.k.3. texnologiya fani orqali ijodiy qobiliyatini rivojlantirish tarbiyaviy: o`quvchilarni ilm olishga qiziqtirish. mehnatsevarlik va halollikka o'rgatish. t.k.1. buyum yasashda ishlatiladigan ish qurollari va atamalar nomini o‘zaro muloqot vaqtida qo‘llay olish.t.k.4. sinfda va oilada o‘z o‘rniga ega bo‘lish. rivojlantiruvchi: o`quvchilarni guruhda ishlash, yangi mavzuni guruhda munozara orqali anglab yetish ko‘nikmasini shakllantirish. f.k.3. kasblar olamini bila oladi, kasb-hunarlarga oid ma’lumotlarni to‘play oladi va tavsiflay oladi darsning turi. yangi bilim beruvchi. darsning metodi. amaliy ,tushuntirish. darsning jihozi. mehnat fanida ishlatiladigan ish qurollari va materiallardan namunalar ko`rsatish. darsning borishi. t/r bo’limlar vaqti 1 tashkiliy qism 3 daqiqa 2 o`tgan mavzuni mustahkamlash 5 …
4 / 8
da ularda mehnat ko'nikmalari va mahoratini hosil qilishdan; ongli ravishda kasb tanlashga va boshlang'ich hunar ta'limini olishga undashdan iborat. mehnat ta'limi va kasbga tayyorlash vazifalari boshlang'ich maktabda butun ta'lim - tarbiya mavzusi hamda barcha o'quv predmetlari yordamida hal etiladi. bu o'rinda mehnat darslari yetakchi rol o'ynaydi. asboblardan foydalanish qoidalari.[image: c:\program files (x86)\microsoft office\media\office14\lines\bd21427_.gif] qaychidan foydalanish qoidalari! · qaychini belgilangan joyda, belgilangan holatda saqlang. · qaychining uchini yuqoriga qaratib ushlamang. · qaychini ishlatib bo’lgandan so’ng ochiq holda qoldirmang. · qaychini yurib turganingizda ishlatmang. · qaychini faqat yopilgan holda uchidan ushlab o’rtog’ingizga uzating. · qaychini ishlatayotganda kesilishning yo’nalishini hamda materialni ushlab turgan chap qo’l barmoqlarni kuzatib turing. · yaroqsiz qaychini ishlatmang, uni o’qituvchingizga topshiring. bigizdan foydalanish qoidalari! · avvalo bigiz bilan ishlaganingizda ustozingiz yoki ota-onangiz ko’magiga tayaning. · bigizni o’rinsiz ishlatmang. · sirti silliq va sirpanchiq bo’lgan qattiq predmetlarni bigiz bilan teshmang. · teshiladigan predmetni qo’lingizda ushlamang, uni stol, taglik ustiga qo’yib …
5 / 8
da faol qatnashgan o’quvchilarni rag’batlantirish va baholash. o'quvchilar baholab boriladi . savollarga ijodiy yondashib javob bergan va yuqori baho olgan o'quvchilar rag'batlantiriladi. vi. uyga vazifa. texnika xavfsizlik qoidalari bilan tanishib kelish. mavzu yuzasidan qo’shimcha malumotlar o’rganib kelish. o`ibdo`:_________________________ mavzu: “kuz ” manzarasini applikatsiya usulida yasash sana__________ darsning maqsadi. ta`limiy: dts talablari asosida dars o`tish. tabiiy materiallardan applikatsiya yasash, somondan o’yinchoqlar yasashni o’rgatish. f.k.1. tabiiy va turli materiallarni bir-birida farqlay oladi; tarbiyaviy: o`quvchilarni ilm olishga qiziqtirish. mehnatsevarlik va halollikka o'rgatish. f.k.2. o‘z mehnat harakatlarini o‘quv topshiriqlari asosida muntazam takrorlay oladi; t.k.4.sinfda va oilada o‘z o‘rniga ega bo‘lish. rivojlantiruvchi: o`quvchilarni guruhda ishlash, yangi mavzuni guruhda munozara orqali anglab yetish ko‘nikmasini shakllantirish. t.k.2. buyumlar yasashni yangi usullarini izlab topish. t.k.3. texnologiya fani orqali ijodiy qobiliyatini rivojlantirish. darsning turi. yangi bilim beruvchi. darsning metodi. amaliy tushuntirish. darsning jihozi. somon, yelim, qaychi, qalam, bo`yoqlar, cho`tkalar, taglik qogo`z, yoki klyonka, narsaning namunasi. darsning borishi. t/r bo’limlar …

Ko'proq o'qimoqchimisiz?

Barcha 8 sahifani Telegram orqali bepul yuklab oling.

To'liq faylni yuklab olish

"tenologiya_3_sinf_konspekt_2020_2021_o`quv_yili_uchun_yangi_to`liq" haqida

mavzu: kirish sana__________ darsning maqsadi. ta`limiy: dts talablari asosida dars o`tish. mehnat ta ‘limi qurollari bilan tanishish, xavfsizlik qoidalarini o`rgatish. o`quvchilarda ijodkorlik qobiliyatini oshirishf.k.1.tabiiy va turli materiallarni bir-birida farqlay oladi; egallagan hayotiy odob-axloq qoidalari, mehnatsevarlikka oid asosiy tushunchalarga rioya eta oladi. t.k.3. texnologiya fani orqali ijodiy qobiliyatini rivojlantirish tarbiyaviy: o`quvchilarni ilm olishga qiziqtirish. mehnatsevarlik va halollikka o'rgatish. t.k.1. buyum yasashda ishlatiladigan ish qurollari va atamalar nomini o‘zaro muloqot vaqtida qo‘llay olish.t.k.4. sinfda va oilada o‘z o‘rniga ega bo‘lish. rivojlantiruvchi: o`quvchilarni guruhda ishlash, yangi mavzuni guruhda munozara orqali anglab yetish ko‘nikmas...

Bu fayl DOCX formatida 8 sahifadan iborat (1,8 MB). "tenologiya_3_sinf_konspekt_2020_2021_o`quv_yili_uchun_yangi_to`liq"ni yuklab olish uchun chap tomondagi Telegram tugmasini bosing.

Teglar: tenologiya_3_sinf_konspekt_2020… DOCX 8 sahifa Bepul yuklash Telegram