9-sinfgeometriya3-chorak2020

PDF 43 sahifa 2,6 MB Bepul yuklash

Sahifa ko'rinishi (5 sahifa)

Pastga aylantiring 👇
1 / 43
+998911595353 ergashov jaloliddin +998911595353 ergashov jaloliddin 9-sinf sana__________ 33 -dars mavzu: masalalar yechish mavzuga oid tayanch tushunchalar:ifodalarni soddalashtirish,raqamlar,tartib son,matematik amallar soatlar soni: 1 soat mavzuning qisqacha ta’rifi: o’quvchilarga masalalar yechish haqida tushuncha berish. o’quv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi: metod:suhbat, tushuntirish,”savol-javob” metodi,”rasmli boshqotirma”, “to’g’risini tez top”, “eng vijdonli o’quvchi”, “o’zingni halol bahola” o’yinlari. shakl:jamoa,guruhda ishlash,hamma o’zi uchun. jihoz:darslik,rangli ko’rgazmalar,harakatli ko’rgazmalar,tarqatma testlar,plakatlar. nazorat:o’quvchilarning darsda faolligi kuzatilib,hisobga olib boriladi. baholash:o’quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib,dars oxirida e’lon qilinadi. darsning maqsadi maqsadlar: darsning ta'limiy maqsadi: dts talablari asosida tushuncha berish nazariy olgan bilimlarini amaliyotga tadbiq qilish, o`quvchilar bilimini mustaxkamlash, mustaqil fikrlashga o`rgatish. darsning ilmiyligiga e`tabor berish. darsning tarbiyaviy maqsadi: dars davomida ahloqiy ishlarni olib boorish, o`quvchilarni jamoa guruh bo`lib ishlashga o`rgatish. rivojlantiruvchi maqsad: o`quvchilarni axloqiy sezuvchanligini oshirish, matematikk bilimlarini mavzu bo`yicha olgan bilimlari bilan rivojlantirib borish. tayanch kompetensiyalar:axborot bilan ishlash kompetensiya elementi:mavzu doirasida ko’rsatilgan multimedia ilovalariga ongli munosabat bildirish. fanga oid kompetensiyalar: o’quvchilar y=kx …
2 / 43
ehtiyoj(refleksiyalarni aniqlash) dars shiori tanlanadi.dars davomida rioya qilish lozim bo’lgan qoidalar belgilanadi. suhbat 2 daqiqa 3- bosqich darsning borishi 1.o’tgan darsni so’rab baholash. 2.yangi mavzu bayoni 3.tarqatma materiallar. 4.test topshiriqlari. 5.”to’g’risini top” o’yini o’ynaladi. 6.fanlararo bog’liqlik. savol-javob izlanish izlanish 5 daqiqa 5 daqiqa 5 daqiqa 5 daqiqa 4 daqiqa 4 daqiqa 4-bosqich mustahkamlash 1.mavzu bo’yicha kitobda keltirilgan misol va masalalar yechiladi. 2.misol va masala yechishda o’quvchilarda uchragan kamchiliklar tushuntiriladi. 3.darslikdagi savollarga javob topiladi. 4.boshqotirma yechiladi. doska bilan ishlash munozara suhbat izlanish 5 daqiqa 2 daqiqa 2 daqiqa 5 daqiqa 5-bosqich dars yakuni va baholash o’quvchilarning darsda1 ishtiroki hisobga olinib,reytingi e’lon qilinadi.dars yakunlanadi. baholash 2 daqiqa 6-bosqich uyga vazifa berish mavzuni o’qib o’rganib,misollarni yechib kelish. tushuntirish 1 daqiqa tashkiliy qism: 1) salomlashish 2) o`quvchilar davomatini aniqlash3) uy vazifasini tekshirish ii. o`tilgan mavzuni mustahkamlash: iii. yangi mavzu bayoni: +998911595353 ergashov jaloliddin +998911595353 ergashov jaloliddin yechish: rombning balandligi tomoniga tushirilgan perpendilkulyar bo’lib bir …
3 / 43
nini gipotenuzaga nisbatidan foydalanib katetini topib olamiz. 2 sin sin 45 12 sin 45 12 12 2 a a a a a c        12 2 6 2 6 2 6 2 2 a a b bundan b     2 21 1 1 6 2 6 2 2 36 36 :36 2 2 2 s a b s sm javob sm          iv. yangi mavzuni mustahkamlash: yechish: teng tomonli uchburchakning tomonlari teng va burchaklari 60 ga teng tomoniga tushirilgan balandlik tomoni bilan to’g’ri burchakli uchburchak hosil qiladi. 4 3 60 ? sin60 3 sin60 4 3 3 8 3 8 2 3 3 8 24 : 24 h h a b c a a a h a sm a sm a sm p a p sm p sm javob sm    …
4 / 43
uvchanligini oshirish, matematikk bilimlarini mavzu bo`yicha olgan bilimlari bilan rivojlantirib borish. tayanch kompetensiyalar:axborot bilan ishlash kompetensiya elementi:mavzu doirasida ko’rsatilgan multimedia ilovalariga ongli munosabat bildirish. fanga oid kompetensiyalar: o’quvchilar y=kx funksiya va uning grafigi. burchak koeffitsienti haqidagi tushunchaga to’liq ega bo’lishlari va matematika har bir insonning kundalik hayotda uchraydigan muammolarni hal qilish vositasi ekanligini tushunish. dars jarayoni va texnologiyasi ishning nomi bajariladigan ish mazmuni metod vaqt 1-bosqich tashkiliy qism o’quvchilar davomati aniqlanadi.sinf o’quvchilarining darsga tayyorgarligi tekshiriladi “ tez javob” didaktik o’yini 2 daqiqa 2-bosqich ehtiyoj(refleksiyalarni aniqlash) dars shiori tanlanadi.dars davomida rioya qilish lozim bo’lgan qoidalar belgilanadi. suhbat 2 daqiqa 3- bosqich darsning borishi 1.o’tgan darsni so’rab baholash. 2.yangi mavzu bayoni 3.tarqatma materiallar. 4.test topshiriqlari. 5.”to’g’risini top” o’yini o’ynaladi. 6.fanlararo bog’liqlik. savol-javob izlanish izlanish 5 daqiqa 5 daqiqa 5 daqiqa 5 daqiqa 4 daqiqa 4 daqiqa 4-bosqich mustahkamlash 1.mavzu bo’yicha kitobda keltirilgan misol va masalalar yechiladi. 2.misol va masala yechishda o’quvchilarda uchragan …
5 / 43
  bo’lsa ab tomonini toping? yechish: 1 sin , 2 2 2 24 2 24 48 12 :12 sin 8 sin30 8 0,5 4 abc abc s ab ac a bundan s ab sm javob sm ac a               b c a e d iv. yangi mavzuni mustahkamlash 3-masala diagonali 12 sm va diagonallari orasidagi burchagi 30 bo’lgan to’g’ri to’rtburchak yuzini toping? yechish: 2 2 1 sin ? 30 12 12 2 1 1 1 12 12 sin30 12 12 6 6 36 :36 2 2 2 s ac bd ac sm bd sm s s s sm javob sm                     a +998911595353 ergashov jaloliddin +998911595353 ergashov jaloliddin v. darsni yakunlash: a) o`quvchilarni baholash b) uy vazifasi …

Ko'proq o'qimoqchimisiz?

Barcha 43 sahifani Telegram orqali bepul yuklab oling.

To'liq faylni yuklab olish

"9-sinfgeometriya3-chorak2020" haqida

+998911595353 ergashov jaloliddin +998911595353 ergashov jaloliddin 9-sinf sana__________ 33 -dars mavzu: masalalar yechish mavzuga oid tayanch tushunchalar:ifodalarni soddalashtirish,raqamlar,tartib son,matematik amallar soatlar soni: 1 soat mavzuning qisqacha ta’rifi: o’quvchilarga masalalar yechish haqida tushuncha berish. o’quv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi: metod:suhbat, tushuntirish,”savol-javob” metodi,”rasmli boshqotirma”, “to’g’risini tez top”, “eng vijdonli o’quvchi”, “o’zingni halol bahola” o’yinlari. shakl:jamoa,guruhda ishlash,hamma o’zi uchun. jihoz:darslik,rangli ko’rgazmalar,harakatli ko’rgazmalar,tarqatma testlar,plakatlar. nazorat:o’quvchilarning darsda faolligi kuzatilib,hisobga olib boriladi. baholash:o’quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib,dar...

Bu fayl PDF formatida 43 sahifadan iborat (2,6 MB). "9-sinfgeometriya3-chorak2020"ni yuklab olish uchun chap tomondagi Telegram tugmasini bosing.

Teglar: 9-sinfgeometriya3-chorak2020 PDF 43 sahifa Bepul yuklash Telegram