2-sinf matematika fanidan 1 soatlik

DOCX 15 sahifa 7,4 MB Bepul yuklash

Sahifa ko'rinishi (5 sahifa)

Pastga aylantiring 👇
1 / 15
@dars_ishlanma_yangi o’zbekiston respublikasi maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi __________________ viloyati ______________ tuman __-umumiy o’rta ta’lim maktabi boshlang’ich sinf o’qituvchisi _______________________________ning 2-sinf matematika fanidan 1 soatlik mavzu: 8 sonini ko'paytirish va 8 ga ko'paytirish i.darsning maqsadi: darsning texnologik xaritasi o’quv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi: metod:suhbat, tushuntirish,”savol-javob” metodi,”rasmli boshqotirma”, “eng vijdonli o’quvchi” o’yinlari. shakl:jamoa,guruhda ishlash,hamma o’zi uchun. jihoz:darslik,rangli ko’rgazmalar,harakatli ko’rgazmalar,tarqatma testlar,plakatlar. nazorat:o’quvchilarning darsda faolligi kuzatilib,hisobga olib boriladi. baholash:o’quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib,dars oxirida e’lon qilinadi. darsning maqsad va vazifalari o‘quvchi shaxsini fikrlashga, o‘zgalar fikrini anglashga, o‘z fikrini og‘zaki hamda yozma shaklda savodli bayon qila olishga qaratilgan nutqiy kompetensiyani rivojlantirish; o‘quvchilarda grammatikaga oid bilimlarni (fonetika, leksikologiya, so‘zning tarkibi, so‘z yasalishi, morfologiya, sintaksis, yozuv va imlo, tinish belgilari, nutq uslublariga oid tushunchalarni) shakllantirish va rivojlantirish hamda ona tilining keng imkoniyatlaridan unumli foydalangan holda fikrini to‘g‘ri va ravon bayon eta olish ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan lingvistik kompetensiyalarni shakllantirishdan iborat. tayanch kompetensiyalar: k-1:ko‘rgan lavhalaridan ma’lumotlar yig‘ish; …
2 / 15
aoliyatida turli chizmalarni chiza olish; tejamkorlikka rioya qilish. a)ta’limiy maqsad: o’quvchilarga mavzu to’g’risida bilimlar berish. b)tarbiyaviy maqsad: o’quvchilarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash c)rivojlantiruvchi maqsad: o`quvchilarning darslik va qo`shimcha adabiyotlar ustida mustaqil ishlash ko`nikmalarini rivojlantirish. d) shakllantiriladigan tayanch va fanga oid kompetensiyalar: tk-1, tk-2, tk-3, tk-4, tk-5, tk-6, xk-1, xk-3 ii.darsning turi: amaliy, nazariy, aralash, noan`aviy, ananaviy. iii.darsning usuli: . aqliy hujum, savol-javob, guruhlarda ishlash. iv.darsning jihozi: darslik ,ko’rgazmali qurollar. v.didaktik jihoz: tarqatma materiallar, slaydlar ,bukletlar. vi.texnik jihoz: kadoskop,kampyuter, diaproyektor ekran. vii.darsuchun talab etiladigan vaqt: 45 minut: darsning texnik chizmasi: dars bosqichlari vaqt tashkiliy qism. yangi mavzuni boshlashga hozirlik yangi mavzuni yoritish guruhlarda ishlash. yangi mavzuni tahlil qilish darsni yakunlash uyga beriladigan topshiriqlar baholash mezonlari e`lon qilinadi: “5” baho-qizil doira, 5 “4” baho-yashil to`rtburchak, 4 “3” baho-sariq uchburchak. 3 har bir shartni birinchi bo`lib bajargan guruhga ham rag`bat-yashil romb berib boriladi i.darsning borishi (reja): 1.tashkiliy qism: a)salomlashish, b)tozalikni aniqlash, d)davomatni aniqlash c) …
3 / 15
misiz? ____ ha, ustozjon, omonmiz, bugun darsga tayyormiz! sinf 2 guruhga bo'lib olinadi 1. ____________ 2._____________ ii.o’tilgan mavzu so’rovi o’tgan mavzuni takrorlash: o'tilgan mavzu "qora quti "usuli yordamida so'raladi. bu usul 2 bosqichda amalga oshiriladi.1- bosqichda o''qituvchi darsni boshlashdan oldin o'tilgan mavzular yuzasidan turli atamalar yozilgan kartochkalarni qutiga joylashtiradi.o'quvchilar galma- gal chiqib qutidagi atamalardan tanlab uni izohlashi kerak.javob bera olmagan guruhga jarima,to'g'ri javob bergan o'quvchiga rag'bat kartochkalari beriladi. 2-bosqichda o'quvchilar o'zaro daftar almashadilar.uyga vazifa tekshiriladi.to'g'ri javob doskada yoki ekranda aks ettiriladi. iii..yangi mavzu bayoni: 1.rasm bo’yicha aniqlang. a) shaxmat o’yini uchun o’lchami 8x8 katakli taxtadan foydalaniladi. shaxmat taxtasida jami nechta katak bo’ladi? b) o’yin boshida taxtada nechta oq shaxmat donalari bo’ladi? d) taxtada jami nechta shaxmat donalari bo’ladi? 2. yozing va hisoblang. 8x1 8x3 8x5 8x7 8x9 8x2 8x4 8x6 8x8 8x10 8 ga ko’paytirish jadvali a 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 a*b 8 16 …
4 / 15
2-sinf matematika fanidan 1 soatlik - Page 4
5 / 15
2-sinf matematika fanidan 1 soatlik - Page 5

Ko'proq o'qimoqchimisiz?

Barcha 15 sahifani Telegram orqali bepul yuklab oling.

To'liq faylni yuklab olish

"2-sinf matematika fanidan 1 soatlik" haqida

@dars_ishlanma_yangi o’zbekiston respublikasi maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi __________________ viloyati ______________ tuman __-umumiy o’rta ta’lim maktabi boshlang’ich sinf o’qituvchisi _______________________________ning 2-sinf matematika fanidan 1 soatlik mavzu: 8 sonini ko'paytirish va 8 ga ko'paytirish i.darsning maqsadi: darsning texnologik xaritasi o’quv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi: metod:suhbat, tushuntirish,”savol-javob” metodi,”rasmli boshqotirma”, “eng vijdonli o’quvchi” o’yinlari. shakl:jamoa,guruhda ishlash,hamma o’zi uchun. jihoz:darslik,rangli ko’rgazmalar,harakatli ko’rgazmalar,tarqatma testlar,plakatlar. nazorat:o’quvchilarning darsda faolligi kuzatilib,hisobga olib boriladi. baholash:o’quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib,dars oxirid...

Bu fayl DOCX formatida 15 sahifadan iborat (7,4 MB). "2-sinf matematika fanidan 1 soatlik"ni yuklab olish uchun chap tomondagi Telegram tugmasini bosing.

Teglar: 2-sinf matematika fanidan 1 soa… DOCX 15 sahifa Bepul yuklash Telegram