5-dars. boshqa varaq yoki kitobga murojaat

DOCX 4 sahifa 179,5 KB Bepul yuklash

Sahifa ko'rinishi (4 sahifa)

Pastga aylantiring 👇
1 / 4
sinf: 10-“a” 10-“b” 10-“d” 10-“e” sana: mavzu: 5-dars. boshqa varaq yoki kitobga murojaat darsning maqsadi: ta’limiy: o’quvchilarga hujjatning ko‘rish holatlari; hujjatlarda rasmlar bilan ishlashni o’rgatish. rivojlantiruvchi: o’quvchilarni mustaqil fikrlarini oshirish va rivojlantirish. tarbiyaviy: vatanini sevish, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmatda bo‘lish, odob-axloq qoidalariga rioya qilishni singdirish dars usuli suhbat, tushuntirish, “savol-javob” metodi, “rasmli boshqotirma” , “to‘g‘risini top”,”yosh aktyor”o‘yinlari. dars turi bilim va ko’nikmalarni nazorat qiluvchi va mustahkamlovchi. o’quv jarayonining amaliga oshirish texnologiyasi o’qitish usullari: blits-so’rov, savol-javob. o’qitish shakllari: guruhlara ishlash, frontal, jamoaviy. o’qitish vositalari:10-sinf darsligi, mavzuga oid dars taqdimoti, “jajji bilimdon” jurnali. monitoring va baholash: og’zaki va test nazorati, amaliy vazifalar. ishlash bosqichlari vaqti faoliyat mazmuni o’qituvchi o’quvchilar 1-bosqich. mavzuga kirish. (8-daqiqa) 1.1 darsni tashkillashtish. 1.2 uy vazifalarini tekshirish, savol-javob o’tkazish, natijalarni tahlil etish (5 daqiqa) 1.3 o’quv mashg’ulotining mavzusi maqsadi, rejalashtirilgan natijasi va uni o’tkazish rejasini e’lon qiladi: 1. darsga tayyorlanadi. 2. vazifalarni bajaradi, savollarga javob beradi. 3. maqsad …
2 / 4
b funksiyalarning grafiklarini qurish; boshqa varaq yoki kitobga murojaat qilish; funksiyalar kutubxonasidan foydalanish; mavzuni yoritish. darsning borishi: 1. tashkiliy qism: o’quvchilar bilan salomlashish xonani va o’quvchilarni darsga tayyorliklarini kuzatish yo’qlamani aniqlash navbatchi axboroti. siyosiy daqiqa. 1. darsning maqsad va vazifalarini qo’yish. 1. tayanch bilimlarning faollashtirish. uyga vazifalarini tekshirish va o’tilgan mavzuni mustahkamlash. mashq. z=a+bx+cy va z=ax2+bxy+cy2 funksiyalarning grafiklarini hosil qilish. bajarish: a1:c1 kataklarida a,b,c koefisiyentning qiymatlari: chap tomondagi chizma uchun o‘ng tomondagi chizma uchun qiymatlar kiritiladi. · a2:e2 kataklarda x ning qiymatlari 0; 0,1; 0,2; 0,3; 0,4 kiritiladi; · a2:a6 kataklarda y ning qiymatlari 0; 0,1; 0,2; 0,3; 0,4 kiritiladi; · a3:e7 va kataklarda mos ravishda x ning qiymatlari uchun, masalan a4 da =$a1*a2*a2+$b1*a2*a4+$c1*a4*a4 qaralayotgan formulaning x=0, y=0,1 dagi qiymati hosil bo‘ladi. qolgan nuqtalarga nisbiy murojaat yordamida davom ettiriladi. bu yerda $ harfi ushbu katakka absolut(qo‘zg‘almas) murojaat ekanligini bildiradi; · a3:e7 kataklar belgilab ajratib olingandan so‘ng excel 2010 panelida vstavitbo‘limining …
3 / 4
rilgan3katakkama’lum =list1!b3+list2!b3+list3!b3 · yozuvi hosil qilinadi. buning uchin b3 da = belgisidan so‘ng 1- varaqdagi b3 katagida sichqonchaning chap tugmasi bosiladi, natijada list1!b3, so‘ngra + va 2- varaqdan list2!b3 hosil qiluinadi va 4 varaqdagi b4, b5, b6, c3, c4, c5, c6, d3, d4, d5, d6, d4 kataklariga nusxa ko‘chirish, o‘ng past burchagiga sichqonchaning chap tugmasi bosilgan holda hosil qilinadi. natijada quyidagi oyna hosil bo‘ladi: 1. amaliy ish: mavzu yuzasida savol va topshiriqlar: 1. varaqlarni bog‘lash usullari 2. kitoblarni bog‘lash usullari 3. 10- sinf o‘quvchilarning barcha fanlardan olgan baholarini alohida jadvallar hosil qiling va ularni bitta jadvalga birlashtiring. 1. darsga yakun yasash: o’quvchilarni olgan bilimlari hamda qilgan ishlarini nazorat qilib baholash, ularni yo’l qo’ygan kamchiliklarini to’g’irlash. 1. uyga vazifa berish: 1. uchunchi varaqning b4 katagida birinchi varaqning c3 katakdagi va ikkinchi varaqning d6 katakdagi sonlarnin 2. o‘quvchilarning tarix, kimyo, fizika va matematika fanlardan olgan baholarini alohida fayllarga birlashtiring. o’ibdo’: ____ m.aliyorova …
4 / 4
5-dars. boshqa varaq yoki kitobga murojaat - Page 4

Ko'proq o'qimoqchimisiz?

Barcha 4 sahifani Telegram orqali bepul yuklab oling.

To'liq faylni yuklab olish

"5-dars. boshqa varaq yoki kitobga murojaat" haqida

sinf: 10-“a” 10-“b” 10-“d” 10-“e” sana: mavzu: 5-dars. boshqa varaq yoki kitobga murojaat darsning maqsadi: ta’limiy: o’quvchilarga hujjatning ko‘rish holatlari; hujjatlarda rasmlar bilan ishlashni o’rgatish. rivojlantiruvchi: o’quvchilarni mustaqil fikrlarini oshirish va rivojlantirish. tarbiyaviy: vatanini sevish, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmatda bo‘lish, odob-axloq qoidalariga rioya qilishni singdirish dars usuli suhbat, tushuntirish, “savol-javob” metodi, “rasmli boshqotirma” , “to‘g‘risini top”,”yosh aktyor”o‘yinlari. dars turi bilim va ko’nikmalarni nazorat qiluvchi va mustahkamlovchi. o’quv jarayonining amaliga oshirish texnologiyasi o’qitish usullari: blits-so’rov, savol-javob. o’qitish shakllari: guruhlara ishlash, frontal, jamoaviy. o’qitish vositalari:10-sinf darslig...

Bu fayl DOCX formatida 4 sahifadan iborat (179,5 KB). "5-dars. boshqa varaq yoki kitobga murojaat"ni yuklab olish uchun chap tomondagi Telegram tugmasini bosing.

Teglar: 5-dars. boshqa varaq yoki kitob… DOCX 4 sahifa Bepul yuklash Telegram